İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ipod touch veri kurtarma

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Uzun bir aradan sonra kalan forum sakinlerine merhaba demek istiyorum.

Bu akşam üzeri başıma gelen bir kaza sonucu ipod touch 16 gb lık cihazdaki tüm resimler itunes vasıtasıyla silinmiş bulunmaktadır, ve maalesef bu resimlerin başka hiç bir yerde yedeği yoktur. Bu cihazı parçalayıp diski ni sökme ihtimaline kadar bütün veri kurtarma fikirlerine ihtiyaç duymaktayım. İnternetten yapmış olduğum ön araştırma sonucunda elle tutulur hiç bir sonuç bulamadım ve son olarak sizlere danışmak istedim, varsayımlar bile benim için şu aşamada çok önemli. Hani şunu yaparsan belki olur gibi yanıtlara dahi açığım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Sarget ipod kullanmadığım için tam olarak emin değilim fakat, normal usb drive gibi çalışmakta değilmi ipod? Farklı bir dosya sistemi yok yani üstünde? Muhtemelen öyledir, bunun için birçok yazılım sana yardımcı olacaktır.
Ufak bir araştırma ile, http://www.ipoddatarecovery.net/download-ipod-recovery-software.php , http://www.datarecoveryipod.com/pen-drive-data-recovery-software.html , http://download.cnet.com/USB-Drive-Data-Recovery/3000-2094_4-10561210.html gibi yazılımları deneyebilirsin, bunları test etmeden önce şunu yap datalarının kaybolduğu ipodu bir kenara koy ve unut, sonrasında farklı bir ipod ile yaptığın hatayı tekrarla ve söylediğim yazılımları deneyerek hangisinde başarılı sonuç aldığını test et bu yazılımlardan oldukça fazla sayıda mevcut, başarılı sonuç aldığın yazılımlada kendi ipodunu takarak resimleri ve diğer dosyaları kurtarabilirsin.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
IPOD TOUCH cihazının hafızasını pc-nin flash disk olarak görmesi maalesef mümkün değil diye biliyorum. Gördükten sonra her türlü işlem yapılabilir. İlk aşamada usb disk biçiminde gösterip sonrasında recovery programlarıyla diski taratmalısın.

Ama bu sadece düşünce. Uygulama olur mu bilinmez.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
sepulchral ben öyle diye hatırlıyorum ama eğer dosya sistemi farklıysa bile bu adamlar recovery yazmışlar o dosya sistemi için olmadı bir mac vasıtasıyla yine kurtarılabilir diye düşünüyorum :p

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sepulchral ben öyle diye hatırlıyorum ama eğer dosya sistemi farklıysa bile bu adamlar recovery yazmışlar o dosya sistemi için olmadı bir mac vasıtasıyla yine kurtarılabilir diye düşünüyorum :p

Denemek lazım bu özel yazılımı. Tabi ki recovery işlemi cihaz daki veriler silindikten sonra üzerinde işlem yapılmamışsa faydalı olabilir. Çok fazla işlem yapılmışsa silinme işleminden sonra yine zorlaşacaktır verileri kurtarmak.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Maalesef ipod touch ta işletim sisteminin ipod hafızasını disk olarak algılanma olayı mümkün değil, bunun araştırmasını fazlasıyla yaptım. Araştırmalarım sonucu ipod touch diski hsf yani mac os sistemi ile aynı yapılandırma tipine sahip. Mutlaka bir yerlerde bir sonuç çıkacaktır ama nerde ne zaman nasıl bilemiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5