İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İPTAL

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bence türk basınındaki sitelere yazmalısın özellikle iha ya.. Bende bir kac yere yazıyorum..

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bakalım cihan ve iha haber ajanslarına mail attım ilgilenirlerse iyi olur ilgilenmezlerse bela dilemekten başka yapacağımız yok

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne var bunda arkadaşlar. Adamlar gayet güzel animasyon yapmışlar. Amaçladıkları şey kötü olsaydı o bayrağı oraya yerleştirmezlerdi. Almanya'da 2 milyon türk yaşıyor. Biraz da onlara yaranmak için türlü taklalar atıyorlar. Onlarda bu tür "bayrak fetişizmi" olmadığı için bunu normal görmeleri ve bu tür bir animasyon yapmaları gayet doğal. Bild gazetesi çekleri yenince türkçe manşet atmıştı hatırlarsanız. (Ki sürekli yapıyor bunu) Yani bunu türk bayrağını yırtmak için değil, türklere şirin görünmek için yapmışlardır.
Sizce yanlış olabilir ama arkasında hemen bit yeniği aramayın yahu. Kötü niyetli yaptıklarını sanmıyorum. 2 milyon türk'ün gözünün içine baka baka o tür bir şeyi yapamazlar.

Moldovali

investor
İyinet Üyesi
Reaction score
18
yaparlar kardeşim niye yapmasınlar türklerin evlerini yakıyorlar da bayrağını niye yırtmasın hepsi şerefsiz bunların sende çok yanlış düşünüyorsun burada bayrak söz konusu o bayrak bu milletin namusudur öyle yapılmasına bir hakları yoktur tamam mı

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada o bayrak olayı bild gazetesinin değil, bwin'in halt yemesiymiş :) tıklayın, bwin'in sitesine gidiyor. yani adamlar o şekilde reklam vermişler.
bwin bu tür bişeyi saman altından kasıtlı yapmış olabilir :) zira bütün yasakpara şirketleri gibi merkezi güney kıbrıs. tabi düşmanlık başka şey, ticaret başka şey. kötü amaçla yapmamış da olabilirler.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaparlar kardeşim niye yapmasınlar türklerin evlerini yakıyorlar da bayrağını niye yırtmasın hepsi şerefsiz bunların sende çok yanlış düşünüyorsun burada bayrak söz konusu o bayrak bu milletin namusudur öyle yapılmasına bir hakları yoktur tamam mı

Yapanın bild gazetesi değil, bwin olayını yukarıda açıkladım ama devam edeyim.
1) Bild gazetesi almanya'da türklere en yakın yayın organlarından birisidir.. Böyle bir şeyi asla kasıtlı yapmaz.
2) Koskoca yayın organını nazilerle bir tutamazsın. Elindeki tek delil bu bayrak olayıysa yanlış yoldasın.

şu konulara "hassasiyet" mevzusu dışında bakmayı bi öğrenebilseniz.

neyse

hazır konu bild'den açılmışken; al sana aynı gazetenin başka bir sayfası:
http://www.bild.de/BILD/news/tuerkce/home/ana-sayfa.html
türk düşmanı gazete "yolunuz açık olsun" diye türkçe başlık atar mı?

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Miller, Bild eğer onlara destek vermeseydi yayınlamazdı ztn.
Yahu destekle ne alakası var ki bunun. Olaya çok küçük pencereden bakıyorsunuz hala. Bu tür organizasyonlarda reklam anlaşmaları çoook önceden yapılır. Emin olun şu an türkiye yerine çek cumhuriyeti'yle oynayacak olsalardı orada çek cumhuriyeti bayrağı olurdu.
Avrupa'da bizim gibi bir bayrak anlayışı yok. (yeni bağımsızlığına kavuşan orta ve doğu avrupa ülkeleri hariç) daha geçen gün kostas karamanlis'in kendi bayrağına bastığı görüntüler yayınlandı, hiç izlemediniz mi? bizde bir başbakan kendi bayrağına bassa onu ipe götürürler.

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yapanın bild gazetesi değil, bwin olayını yukarıda açıkladım ama devam edeyim.
1) Bild gazetesi almanya'da türklere en yakın yayın organlarından birisidir.. Böyle bir şeyi asla kasıtlı yapmaz.
2) Koskoca yayın organını nazilerle bir tutamazsın. Elindeki tek delil bu bayrak olayıysa yanlış yoldasın.

şu konulara "hassasiyet" mevzusu dışında bakmayı bi öğrenebilseniz.

neyse

hazır konu bild'den açılmışken; al sana aynı gazetenin başka bir sayfası:
http://www.bild.de/BILD/news/tuerkce/home/ana-sayfa.html
türk düşmanı gazete "yolunuz açık olsun" diye türkçe başlık atar mı?

Ticari çıkar herşeyden önemlidir böyle siteler için. O site yalnız Euro2008 boyunca açık olacak ve Milliyet yönetiyor.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ticari çıkar herşeyden önemlidir böyle siteler için. O site yalnız Euro2008 boyunca açık olacak ve Milliyet yönetiyor.

E tamam işte, ben de onu diyorum. Ticari çıkarları gereği yapamazlar bunu. Düşünün; euro 2008 boyunca Türkçe yayın yapan, daha çok Türk web sitesine girsin diye taklalar atan bir gazete neden bu tür bir şeyi kasıtlı olarak yapsın ki? Sonuçta o bannerın hedef kitlesi arasında Türkler de var. (Ki Türkler almanya'da azımsanmayacak kadar kalabalık)
Relax olun biraz yahu. Bild'den bahsediyoruz. Ha tabi almanlar içinde hiç bu tip bişeyi kasıtlı yapacak adam yok mudur? Vardır elbette ama bild bunun için yanlış tercih.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce mail attım Almanca cevap yazmışlar. Sanatın özgürlüğü bilmemne birşeyler zırvalamışlar. Baktım sitede yok artık kaldırdılar mı saate göre mi dönüyor bilmiyorum.

Sehr geehrter Herr Mehmet,

vielen Dank für Ihre Email an das Management.

Eine Gefühlsverletzung durch den genannten Werbebanner ist keinesfalls die Intention, es handelt sich hier um eine Werbeanzeige.

Werbung ist Teil einer alltäglichen, sich stetig wandelnden Kommunikation, die sowohl aus wirtschaftlichem als auch aus sozialem Leben entsteht und dieses ihrerseits beeinflusst. Bereits in den 90er Jahren wurde, ausgelöst durch die Printkampagne "United Colours of Benetton", einen intensiven Diskurs darüber geführt, ob Werbung künstlerische und journalistische Freiheit in Anspruch nehmen darf und Reflexionsvorgänge anregen kann.

Wie Sie sich vielleicht erinnern blieb es verschiedenen Gerichtsverfahren überlassen, die Kunstfreiheit der Werbung zu prüfen. Paradoxerweise wurden Werbemotive in einigen Ländern nach öffentlichen Protesten oder Gerichtsentscheiden verboten, während sie in anderen Ländern mit renommierten Werbegestaltungspreisen ausgezeichnet wurden. So zeigt der unterschiedliche Umgang mit weltweit laufenden Kampagnen vor allem eins: Wahrnehmungsstrukturen im öffentlichen Raum sind keiner allgemeingültigen Norm unterworfen, sondern abhängig von den jeweiligen sozioökonomischen Verhältnissen ihrer Zeit.

Wir danken für Ihr Verständnis.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr bwin Customer Service-Team
b'inside Green Members

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben girdim bisi goremedim anasayfadada alt sayfalarindada su anda.. kaldirmislar heralde reklami

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Sanat özgürlüğü buraya kadarmış:D Bende birşey göremiyorum belki türkiyeye engellemişlerdir

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hayır ben özellikle iha ve cihana mail attım ihbarda bulundum..

zaten iha bunu haber yaptı..

http://www.iha.com.tr/haber/spor/26577-H-6/

Bu o siteye bizim atacağımız iki mail ile kalkmaz böyle durumlarda basını kullanacağız onlar bizden güçlü bizim basınımızda bize destekle bu iş ortadan kalkar..

Örnek iha Türkiyede bütün basına haber verir.. Arkasında doğan grubu vardır. yabancı ülkelere haber verir..

Cihanda aynısıdır..

Reklam kalkmıştır. Bild gazetesi o reklamı koymadan reklam yayınlatmaz.Bizim iki 2 bin üyelikli kardeş sen koy js yi istedigin reklam yayınla mantığı yoktur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5