İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

"İran ile savaşa hazırız"

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Katılım
12 Aralık 2011
Mesajlar
1,054
Reaction score
1
Konum
Sakarya
699031_detay.jpg
ABD'nin en üst düzey askeri yetkilisi olan genelkurmay başkanı Martin Dempsey başkan Obama sinyal verirse ülkenin İran ile bir harbe girmeye hazır olduğunu belirtti.

ABD genelkurmay başkanı Martin Dempsey, ABD ordusunun İran'a yönelik bir askeri hareket gerçekleştirmeye hazır bir noktaya geldiğini Afganistan'da ABD medyasına açıkladı.

'ABD İRAN'A SALDIRMAYA HAZIR'
The Telegraph'a göre Afganistan'daki ABD medyasına konuşan Dempsey " çeşitli seçenekleri değerlendiriyoruz. Geliştirdiğimiz seçeneklerin gerekli görüldüğü zaman yürürlüğe konulacak bir noktaya geliyor olmasından ötürü memnunuz dedi."

'HESAP HATASI DURUMU DÜNYA İÇİN BİR TRAJEDİYE DÖNÜŞTÜREBİLİR'
Dempsey Tahran'a yönelik bir saldırı için hazırlıkları sahne gerisinden usulca yönetmiş olduğunu fakat İran ile yapılacak bir savaşın bir "trajediye" dönüşeceğini söyledi.

"En büyük kaygım tahlilerimizde yanlış hesap yapmak. Herhangi bir yanlış hesap bizim çatışmanın içine çekilmemiz anlamına gelir ve bu da bölge ve dünya için bir trajediye yol açacaktır." dedi.

'TABİİ Kİ İRAN HAKKINDA İSTİHBARAT TOPLUYORUZ'
Dempsey'e ayrıca casus insansız uçaklar yoluyla İran hakkında ABD ordusunun bilgi toplayıp toplamadığı da soruldu. Dempsey buna onların ne yapıyor olduğunu öğrenme yönünde bir girişimde bulunmamanın "ihtiyatsızlık" olacağını söyledi fakat insansız hava aracı kullandıkları konusunda herhangi bir yorumda bulunmaktan kaçındı.

Dempsey " Eğer bize İran'a karşı çeşitli araçlarla istihbarat toplayıp toplamadığımızı soruyorsanız, cevabı elbette".. "Kendisini ABD'nin düşmanı olarak ilan etmiş bir ülkenin ne yaptığını öğrenmememiz ihtiyatsızlık" olur dedi.

'İSRAİL'İN İRANA SALDIRMADAN ÖNCE BİZE SÖYLEMESİ GARANTİ DEĞİL'
General Dempsey ayrıca ABD'nin istihbarat konusunda İsrail ile birlikte dayanışma içinde olduğunu fakat İsraillilerin bir saldırı başlatmadan önce ABD'yi bilgilendirmesine yönelik bir garanti olmadığını söyledi.

Kaynak:HABERTURK.COM DIŞ HABERLER SERVİSİ
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst