İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İran, yabancı yatırımcıya kazanç garantisi verdi

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Yaptırımla karşı karşıya olan İran, yabancılara kazançlarının yüzde 10'unu götürebilme güvencesi veriyor

İran, yabancı yatırımcıların, sermaye kazançlarının yüzde 10'unu ülke dışına çıkarabilme garantisi verdi.

İran medyasında çıkan habere göre, Merkez Bankası Başkanı Mahmud Bahmani, yabancı yatırımcıların, sermaye kazançlarının yüzde 10'unu ödeyeceklerini söyledi.

BM Güvenlik Konseyi, İran'a nükleer programı nedeniyle yeni ve sıkı yaptırımlar getiren karar tasarısını kabul etmişti.

İran'ın, yabancı sermayeye, karını çıkarabilme garantisinin, BM'nin kararının ardından, ülkeden sermaye çıkışını engelleme amaçlı olduğu belirtiliyor.

Karara göre, İran'a halihazırda uygulanan BM silah ambargosu oldukça genişletiliyor, İran'ın nükleer programıyla ilgili olan İran bankalarına yönelik sıkı denetim ve yaptırım getiriliyor. Ayrıca kararda, uluslararası alanda tüm İran bankalarıyla olan alım-satım işlemlerinin sıkı denetimi ve İran'a giden ve İran'dan gelen gemilerin yasaklanan kargo taşımaları yönüne ciddi şüphe duyulması durumunda açık sularda sıkı kontrolü de öngörülüyor.

AA

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5