İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İrtica Nedir? Türkiyede irtica varmı?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
hakkaten, bilerek yapmadığınızı düşünüyorum ama bi düşüncenizi ortaya koyacağınızda (elbette ki bana sormayacaksınız ama) belli bi üslup içinde söylenir..

yani verilen linkleri, konulara baktım da, üslubunuz insanlara antipatik geliyor. yani düşüncenize katılıyor da olsa biri, nedense tersine dönüyor. önceki başlıkta da (haddinizmiş gibi) insanların imanlarını dinini yargılıyordunuz. yani hoş değil bunlar.

tavsiyem (ki alıp almamak yine size kalmış) @tiva'nın dediği gibi provakatör gibi değil de daha uygun bi üslup ile konu açmanızdır.

her açtığınız konu sizin daha da hoşlanılmıyan biri yapıyor kusura bakmayın..

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Blink: timsah'in giris tarihinin senden once oldugunu hatirlatirim. Ayrica her iki kullanicinin IP lokasyonlari, sehir degil ulke olarak bile farkli. Hosumuza gitmeyen seyleri dile getirecegiz tabi ki ama, baskalarinin dusuncelerine saygi gostermeli ve sirf birisini korudu diye sen ayni kisisin, kendi kendine oyna yazmamalisin.

Ben "tenezzul" edip bu basliga cevap yazdim, aklimdan gecen birseyler vardi bu konu ile ilgili ve bunlari paylasmak istedim. Provakatif olup olmadigina emin olamam, oyle olsa dahi, bunu engellemenin yolu bu sekilde ifade etmek degil, bilgilendirici mesajlar yazmaktir. Tenezzul edip kimse cevap yazmamis diyorsunuz, siz madem bir iki sey yazdiniz bu mesaja, nuzul ettiniz, yani "alcaldiniz", bari mesaji yukari tasiyacak degerde birseyler yazsaydiniz.

Kisiye ozel sikayetlerinizin yeri, kisilerin actigi mesajlarin alti degil, Protesto forumlari veya yoneticiye sikayet et butonudur.

Ben bu forumun belkide ilk 100 üyesinden birisiyim, bi arkadaşımla geyiğine tartıştım atıldım yeni üyelik açtım.
Forum kurallarını gayet iyi biliyorum, senin de moderatör olmadan önce ve sonraki üslup ve tavrınıda biliyorum angelo, seni tanıyorum yani.

Sen tenezzül lafını üstüne almışsın, yanlış anlamışsın köpürmüşsün. Ben ilgi çekip çekmeyeceğini bahsediyorum başlığa, nuzul konusuna gelince, konuyla ilgili yazmadım eleştiri yaptım zaten.

O yüzden marsda yaşıyomuş gibi davranmayalım lütfen, forumda herşey kurallar dahilinde gitmiyor, bende gitmesi için çabalıyorum.

İlla karşıt görüşden hemen hey heyleneceksiniz zaten bu işte yanlış birşeyler var demektir.

Angelo benim bahsettiğim olaya göre çok yanlış konumdasın şu an, ve forumda tartışacağım son kişilerden birisin, mutlu olacaksan dilediğin kadar farklı üslup ile beni eleştirebilir birşeyler yazabilirsin.

Bahsettiğim olayın dışındasın angelo, konuyu senle ben arasındaki tartışmaya dönüştürmemeye gayret et lütfen.

Tenkyu.

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Blink in yaptığı çok yanlış, konuyu ben de açabilirdim aynı şekilde bana da mıçamur atacaktın..Proveke edecek bişey yamamışki arkadaş..Eğer sana çok siyasi yada garip geldiyse konu yazmazsın veya forumun php, google adwords veya host bolumlerınde anladığın konularda yazarsın.. kimseye çamur atmaya hakkın yok senın,konuyu yine dağitmıssınız.. Angelo kardeş çok guzel yazmış..altına imza atarım..

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ahahahahahaaha ben buna gülerim :)
kimseye çamur attığım falan yok. konuyu algılayamışsın.. kendi yazdığınla tezatsın zaten, bi de sana cevap veripte üzmeyeyim seni :)..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sadece başlığı okudum. Yazılarınızı okumadım. Ama görülüyor ki politik bir konu.

Bir ara birileri bas bas bağırırdı politika konuşmak yasak diye..

Nerede o insanlar?
Neden halen bu başlık kilitlenmemiş?

Garip. Demek ki insanlar zamanla değişebiliyor...

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sadece başlığı okudum. Yazılarınızı okumadım. Ama görülüyor ki politik bir konu.

Bir ara birileri bas bas bağırırdı politika konuşmak yasak diye..

Nerede o insanlar?
Neden halen bu başlık kilitlenmemiş?

Garip. Demek ki insanlar zamanla değişebiliyor...
Yaw politik konu falan değil, angelo zahmet etmiş ciddiye almış yazmış.
PDET her 2 günde bir böyle başlık açıyor, insanları diniyle imanıyla sorguluyor.

Kendisinin konulara en ufak bir katkısı yok, açıyor 2 satır millet birbirini yesin diye.. Amacınıda ister istemez ulaşıyor zaten, ben tepkimi verince saolsun olayın bilincinde olan bi kaç arkadaş anlıyor ama tam olarak olayı bilmeden şeffaf yorumlayan arkadaşlar haliyle ters anlıyorlar..

Aslında değer verip bu başlığa prim yaptırdığıma yanarım, netistanbul o yazdıklarını ne angelo yer ne de ben yerim.. Hadi canım hadi :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Olaya kisisel yaklassaydim, bu konuyu acan kisiye sizin yaptiginiz gibi yaklasirdim, cunku sana ve tiva'ya daha asinayim, daha yakindan biliyorum. Ama kisisel yaklasmayarak objektif baktigimda yanlis yaptiginizi soyluyorum. Moderator olmadan onceki halimle bu an arasindaki farktan kastin buysa, bu normal sanirim. O yuzden asil olayi sen kisisel boyuta indirgemezsen (sen soyleydin boyle oldun, heryer dogru da burasi mi yanlis, seni taniyorum vb.) ben sevinecegim.

Oyle veya boyle, politik veya dini icerikli mesajlar sonunda tartismaya donuyor, bunda sadece mesaji acan suclu degil, icerigi olusturanlar olarak hepiniz suclusunuz. Iki kelime yazmanin, konusmanin zevkini bir turlu tadamayacak miyiz anlamiyorum. Lutfen birisiyle bir probleminiz varsa soyledigim yola basvurun, artik mesaj iclerinde boyle seyler gormeyelim.

Lutfen cok dogru soyluyor ya da yanlis soyluyor diye mesaj atarak konuyu uzatmayalim. Benim birsey yazmaya pek hevesim kalmadi zaten, konu ile ilgili tartismaya katilmayacagim kisisel olarak.

negemezsin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuda problem olmadıgına gore bu konuya cok guzel cevap yazılır. ulkemızde irtica nedir bılmeyen ınsanalr vardır ulkemızde irtica tehtıdı vardır bu yuzden bu konun kılıtlenmesı dogru olmaz. ama eger bu acan arkadasın oncekı konularını sorarsanız onu bılemeyız ama bu konunun konusulmıcak bır durumu yok konuyu dagıtmıyalım. nedense hep dagıtan bır ıkı kısı cıkıyor garip

bana sorucak olursanız ulkemızde irtica sorunu vardır bunu herkes bılıyor ınkar etmemek lazım.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Angelo, ve diğer arkadaşlar üzgünüm.

Konuya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Benim bu konu ile ilgili kişisel görüşüm bulunmamakta..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Özellikle webmaster ve onun çevresindeki konulara ait sitelerde siyaset veya bu tarz konuların gündeme gelmesine karşıyım, eğer bu tarz bir konu açmışsam bende hatalıyım, ortak nokta internet ve ilgili konularda bir araya gelinebilirken diğer konularda çok tezatlıklar yaşanabiliyor (bunda en büyük sebep forumda yaşlar dolayısı ile yaşam birikimleri arasında çok farklar var), forum.iyinet kategorisindeki hiçbir yabancı forumda, sitede bu tür konular gündeme gelmiyor, diğer konular bizi birbirimizden uzaklaştırıyor. Ayrıca forum.iyinet gibi sitelere günümüzde ilköğretim yaşlarında olanlarda katıldığı için bu çocukların bu tür konulardan etkilenmemesini istiyorum. Hepinizin çok iyi bildiği eski bir forumun yönetimi Atatürk'e karşı tezat olduğu için, Atatürk ile ilgili veya onun yaptıkları ile ilgili bir konu açtığınızda tüm yönetim o kişinin üstüne gitmekte, hatta hazreti Atatürk diyerek bir alaycılığa bile varmaktalar. Atatürk' de, Einstein'da hatalar yapmış olabilir, içinde bulundukları dönemlerde yanlış kararlar vermiş olabilirler, ama sonuçta ortaya çıkardıkları birşeyler var ve tüm dünyada kabul etmiş bunu.

Sözün kısası bazı konuların yeri burası değil.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vatandaşın yorumu nereye uçtu sabah okumuştum ama
forumda bu konuya bayanların yorum yapamayacaklarını söyleyen mesaj uçmuş.

Evet beyler şeklinde bir hitap çok iyi bir hitap değildir.
Bazıları konunun açılış mesajına rağmen yorumlarını esirgememişler.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TRinsanRehberi, bende uçtu sandım da duruyormuş :x

Küçük Beyinler Kişileri
Orta Beyinler Olayları
Büyük Beyinler Düşünceleri Konuşur

Kimin kim olduğunun çok önemi yok, neler konuştuğumuzun önemi var.

Kadınların bu foruma üye olabileceklerini yok saymıyorum. Sadece burada bu tartışmayla ilgileneck bayan olduğunu düşünmedim. O kadar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5