İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

[email protected] şeklinde MSN adresi Oluşturma/Dağıtma

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Merhaba arkadaşlar , forumda daha önceden böyle bir anlatım yapıldımı bilmiyorum ama bildiğim birşey var bu işlemi çoğu webmaster gerçekleştirmek istiyor ancak doğrulama konusunda sıkıntılar meydan'a gelebiliyor.

Sözü fazla uzatmadan ilk olarak kendimize bir mail adresi oluşturuyoruz.cPanel'e giriş yapıyoruz.

U1rgv.png

cPanelde bu alan ile karşılacaksınızdır. E-mail hesapları alanına tıklıyoruz. Ve bu alandan kendimize bir mail adresi oluşturuyoruz.

YVXQR.png

Create Account'a tıklayarak mail adresimizi hazır hale getirmiş olduk.

Şimdi ise iyinet @ oguzz.com MSN adresi olarak ayarlayıp kullanmaya geldi.

Windows Live Admin Center adresine giriyoruz , Sign in e tıklıyoruz herhangi bir hotmail hesabımızla giriş yapıyoruz.Ardından bizi tekrar aynı sayfaya yönlendirecektir.
Daha sonra resimde görüldüğü gibi get started alanına tıklıyoruz.

JSa8D.png

Evet şimdi bu adımda site adresimizi üst alana yazıyoruz. Ve aşağıdaki seçenekte No mail for my domain (you can add mail later) kısmını seçiyoruz.
TuqKz.png

Evet arkadaşlar next next yaparak ilerledik ve karşımıza şöyle bir sayfa çıktı.

YQ5LB.png

cPanel'den MX ayarlarını yapmamız isteniyor. Peki bu işlemi nasıl yapacağız ?

cPanel'e giriş yapıyoruz ilk olarak ardından Mail hesaplarının bulunduğu tablo'da MX Entry'i göreceksiniz oraya giriyoruz.

Evet şimdi MX Entery sayfasında böyle bir tablo ortaya çıkacaktır , bizden istenen az önce domains live sayfasındaki MX records değerini cPanel'e girerek onaylama işlemini gerçekleştirmek
FsE5W.png

Evet şimdi , domains live sayfasına geliyoruz .

RKNgL.png

Edit mail Edit mail settings
Windows Live Messenger'i seçiyoruz karşımıza bir mx ekranı çıkıyor aynen şu şekilde.

NoFT9.png

MX server: 985fbe9ae0a0534a85ba517b6a41dc.pamx1.hotmail.com
Priority: 10
Bu değerleri az önce cPanel'deki Mx Entery alanına tanımlıyoruz.

Gpb6N.png

Add new record ' a tıklıyoruz ve şimdilik cPanel ile olan işimizi tamamlıyoruz.

Domains live sayfasında Sarı uyarı tablosunun arasında Refresh butonuna bir kez tıklıyoruz.

3uFri.png

Artık servis aktif , Peki bundan sonra ne yapabilirsiniz domains.live.com ile ?

Sol menüden Sign-up module kısmına tıklıyorsunuz ve içerde size verilen kodları alıp dilerseniz sitenizde paylaşabilir dilerseniz linki alıp @domain.com uzantılı mail adresinizi oluşturabilirsiniz.

Oguzz.com için kodları .html dosyasına atıp sizler için sunduğum örnek alan , ayrıca bu herkese açık kaydolma panelinden açılan her hotmail hesabı siz domains.live.com dan isterseniz silebilir yada şifresini değiştirebilirsiniz :D

http://oguzz.com/iyinetmail.html

Umarım anlatım açık ve faydalı olmuştur.
Herkese iyi çalışmalar/bayramlar.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Çok güzel bir konu olmuş. Sabitliyorum. Teşekkürler.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Son 1 2 ay içerisinde bir çok yardım maili ulaşmakta ancak tek tek dönüş yapmam pek mümkün olmuyor.

PM atabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5