İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

“[email protected]” Şeklinde MSN Açma

burakisci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar bugün bir çok arkadaşımızın merak ettiği ve kullanmak istediği bir konuyu sizlere anlatacağım.Bildiğimiz gibi hepimiz cPanel'den [email protected] şeklinde bir mail adresi alabiliyoruz.Ancak bunu MSN olarak kullanamıyoruz.İşte bu dersimiz de sizlere kendinize özel bir mail adresinizi MSN olarak da kullanabilmeyi göstereceğim.

MSN.png

Arkadaşlar öncelikle Cpanel veya hangi panel sistemini kullanıyorsanız buradan MSN olarak kullanacağınız mail adresinizi alınız , örneğin ben video derste göstermelik olarak "[email protected]" adresinden anlatımı yaptım.Anlatımın bundan sonrasını video ders olarak göstereceğim , umarım bir faydam olmuştur.Derste kullandığımız adrese ulaşmak için buraya tıklayınız.Video dersi anlamayan arkadaşlarımız olursa , onlar için videonun altında bulunan bir yazılı anlatım mevcut.

[YOUTUBE]GKMlaFgX0ho[/YOUTUBE]

Video dersi anlamayan arkadaşlar için de bir yazılı anlatım yapıyorum , öncelikle burada ki adrese girelim.
  • Daha sonra E-posta yazan kısma daha önce MSN olarak kullanmak üzere oluşturduğumuz özel mail adresimizi yazalım.
  • Ardından aşağıda ki bölüme de şifrelerimi girdikten sonra aşağı inelim.
  • Bu kısımda bulunan parola sıfırlama bölümünden , parola sıfırlama seçeneğini oluşturalım.Örnek bir soru seçin ve cevabınızı normal bir cevap vermeyin , alakasız bir cevap verin.
  • Daha sonra alt kısımda gördüğünüz güvenlik kodunu gerekli alana doğru bir şekilde büyük küçük harf kullanımına dikkat ederek yazıyoruz ve devam ediyoruz.
  • Daha sonra açılan yeni sayfada kişisel bilgilerinizi girmenizi isteyecektir , bu bölümü sadece gerekli verileri girerek geçebilirsiniz.
  • Daha sonra ev konumunu soracaktır.Bu bölüme isterseniz doğru bir bilgi yazın isterseniz sallama bir bilgi yazın fakat parolanızı unutursanız veya hesabınız çalınırsa bu bilgi lazım olabiliyor.
  • Daha sonra karşımıza bir sözleşme onaylama sayfası çıkıyor , tekrar orada bulunan kutucuğa MSN olarak kullanmak istediğiniz mail adresinizi yazın ve kabul ediyorum seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra açılacak sayfa da MSN olarak kullanmak istediğiniz mail adresinize bir onay maili gönderildiği yazacaktır , hesabımızı onaylamak için mail sunucumuza bağlanıyoruz ve mail hesabımıza gelen doğrulama linkine tıklayarak hesabımızı doğruluyoruz.
  • Linke tıkladığınız zaman karşınıza Windows Live giriş ekranı gelecektir , sağ bölümde ki giriş kısmından kayıt olurken kullandığınız verileri girerek hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra , hesabınızın onaylandığına dair bir yazı göreceksiniz bu artık mail adresinizi MSN olarak da kullanabilmenize olanak sağlar , artık MSN programı ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Arkadaşlar bir teşekkür yorumu yazarak , emeğimize karşılık verebilirsiniz.Unutmayın biz blog yazarlarını ayakta tutan tek şey sitelerine gelen yorumlardır.

Kaynak : “[email protected]” Şeklinde MSN Açma

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5