İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsim soyisim yapsak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bilgilerde sadece "isim"de olabilir soyisim kullanmak istemeyen üyeler için, onu zorunlu yapmayiz zaten.
Ancak o loglari pc'den cikartip düzenli bi şekilde sunduğunuzda kanıt yerine geçiyor diye biliyorum. Sonuçta bilişim suçları diye birşey var :) Bi avukata danışmayı denediniz mi acaba?

Avukata zor da olsa link alıp satmanın ne anlama geldiğini anlatmayı başarmıştım. Prosedürler çok uzundu, dava açılacak, iş yerinden patronla yüz göz olunacak, her defasında izin alınıp mahkemelere gelinecek...

Bilişim suçlarındaki son düzenlemelerde belki daha farklı bir şeyler ortaya çıkmış olabilir...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Benim bi kart önerim vardı , işte üyenin onayladıkları (telefondu maildi banka hesabıydı.), yaptığı ticaret ,nekadarlık bir ticaret yapmış .İstiyen onaylasın istemeyenide ellememek lazım.

Ayrıca mailmiş tc imiş hiç gerek yok banka hesabını onaylamak lazım.google gibi ufak bir para atılacak veya o kodu açıklamaya girip para atcak.E tabi bunun içinde prof bir sistem ve adamların yapması için bir neden olmalı.Hem atılan 1-2 tl lik ücrette ticaret kartı oluşturulmaya sayılır:D

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
bencede tc no ile dogrulama olması daha iyi olacaktır.Üyelikte isim soy isim yerine tc dogrulaması ve bunun ardından mesela lanet'in nick altında "The dark side of the force.." gibi görükmesi gerçekten iyinet'i dsaha çok yükseltecek ve daha güvenli bir e-ticaret platformu olacaktır...

WonderWorker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
r10'daki gibi telefon ile onay bence en mantıklısı.Önceden üye olanlar içinse mobil onayı yapmadan konu açamasa,mesaj yazamasa vs...

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
@mathiaxbars, @wonderworker - güzel fikirler hocam ama bizim aslında amacımız daha doğrusu benim bu düşüncemdeki amaç üye olmayı zorlaştırmak değilde tam bir aile ortamı olmamız ve dolandırıcılıktan uzak, kendi halimizde bi site olmamızdır.

mesela mathiaxbars aile ortamı olduktan sonra böyle birşey yapılabilir mantıklı gayet ve güzel bi sistem.

Tekniker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@mathiaxbars, @wonderworker - güzel fikirler hocam ama bizim aslında amacımız daha doğrusu benim bu düşüncemdeki amaç üye olmayı zorlaştırmak değilde tam bir aile ortamı olmamız ve dolandırıcılıktan uzak, kendi halimizde bi site olmamızdır.

mesela mathiaxbars aile ortamı olduktan sonra böyle birşey yapılabilir mantıklı gayet ve güzel bi sistem.

:D:D....

r3LLi7

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Çooooook süper ötesi bi sistem olur bence.. :) Siteden birisiyle alışveriş imkanım olmadı şimdiye kadar ama öyle güvenilir bir sistem getirilirse yaparım diye düşünüyorum :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Uçaktan atlama sistemi olsun. Sağ kalan herkes üye olabilsin :D

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Çabanızı gayet iyi anlıyorum. Güvenli ve biraz daha elit bir ortamda olmak istiyorsunuz, yani burayı söylenilen hale getirmek istiyorsunuz. İyinet'i seviyorum, bu yüzden burada yazıyorum ve bu siteye giriyorum. Söylemek istediğim şu; küçük meblalarda zaten çoğu kişi birbirini tanıyor, sorun olacağını düşünmüyorum. Birbirini tanımayanlar ise; birçok alternatif var ki güvenli e-ticaret yapabilmek için. KOmisyon karşılığı bu işi gayet güzel yapan siteler var biliyorsunuz. Arkadaşın dediği gibi; 100TL dolandırıldım. Tamam. Adamın evi, yurdu, herşeyi belli. Tamam. Elimden ne geliyor? Hiçbirşey. 1000TL'de 70TL alıyor komisyon olarak doğru ama kafam rahat.. Problem olursa paramı geri alabiliyorum. :) Zaten 1000TL'nin üstünde büyük bir alışveriş olacaksa, bu yüzyüze yapılır..

Ayrıca iyinet'i herkes ticari anlamda kullanmıyor. Böyle bir imaj verilmiş gibi. Buraya web tasarım, web danışmanlık, adsense öğrenmeye gelen arkadaşlar var. Sırf ortamı sevdiği için gelenler var. Veya diğer birçok nedenle gelenler... Bu kişisel bilgileri herkesin paylaşmak isteyeceğini zannetmiyorum. Bu size güven kazandırır doğru fakat aynı zamanda başka anlamlarda gerileme de yaşatır.

Saygıyla..

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Iyinet için öneri yapan herkese teşekkür ederiz.
Zaten konuya geyik amaçlı yazan üyelerin seviyesini ve yaşını biliyoruz o yüzden problem etmiyoruz.
Eğer sistem sunulursa baya bi değişiklik yapılıp kimsenin rahatsız olmayacağı şekilde sunulacaktır ve Forum Hakkında kategorisinde geniş bir açıklama-kullanım şekli yazılacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5