İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsimtescil İyimi yapıyor kötü mü ?

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
az önce bir mail geldi aynen şu şekilde.

Sayın Müşterimiz,

adres bilgilerinizi ve alan adlarınzın kontak bilgilerini güncelleyiniz girmiş oldugunuz gecersiz bilgiler alan adlarınızın askıya alınmasına neden olacaktır

benimde domain contac bilgilerimde domain ısımlerı ve mail adresim ve telefon numaram yazıyor. az önce tel açtım nedir bu saçmalık diye bilmiyorum bir müşterimizden şikayet geldi o nedenle düzeltin dediler. ısrarla düzeltmeyeceğimi söyledim sonuçta isimtescilde o kadar çok alınımış domain varki hepsine mail atmaları lazım o zaman düzeltin aksi takdirde askıya alıcaz gibisinden neyse düzeltmiyecektim ama bir kaç müşterimin domainleri bendeydi düzelteyim dedim sizce kim neden yapmış olabilir bunu ? yada isimtescil bu durumda haklımı ?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tabii ki haklı. who is bilgileriniz geçerli değilse domain üzerinde hiçbir hakkınız kalmaz. geçen de godaddy tüm müşterilerine bilgilendirme ve uyarı amaçlı benzer mail attı. bilgilerinizde sorun yoksa tabii ki sallayın gitsin maili.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
mail ve telefon bilgilerim doğru fakat adresi sallamıştım zaten tek sallayanda ben olmadığıma göre bu mail neden sadece bana geldi.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben isimtescil kullanmıyorum ama diğerlerine de gitmiş olabilir, yazılır başlığa bugün varsa eğer. bunun dışında ad-soyad doğru olduğu sürece sıkıntı olmaz. sizlik bir sıkıntı yok buradan anlaşılan.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Network Solutions'dan bana geliyor bazen. Bende güncelliyorum. belirli bir süre zarfında güncellenmesi gerekiyo diye düşünmekteyim*

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
bilgilerimi güncellememe rağmen hesabımı bloke etmişler ne yapayım şimdi ben bunlara..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
telefon açın, gerekiyorsa kimlik bilgilerinizi yollayın, bir avukata aratın. başka yere taşııyın domainlerinizi hemen. böyle saçmalık / rezillik / gerizekalılık olmaz.

ona neymiş adresten. ya da nereden biliyormuş adresin hatalı olduğunu. böyle bir mantık yürütme olamaz. birisi domain bilgilerinizden gerçek adresinize ulaşmaya çalışıyor olsa gerek düşüncesi yaratıyor bu durum.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
bilmiyorum ama şuan telefon açtım ve hesabınmı açtılar nedir neyin nesidir hala bir bilgim yok gerekli açıklamada yapmıyorlar.. bir müşterilerinden sadece şikayet gelmiş hepsi bu.

bizLeRLePaYLas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya hocam onu bunu bilmem isimtescil dandik bir firma +güvensiz+ destek 0 bu kadar güvensiz bir firmadan nasıl domain hosting sunucu bayi alıyorsunuz anlamıyorum en iyi suanda güzel bir firmada calısıyorum natro güvenli + güleryüzlü personeller süper çalısıyor mail destek süper + telenfonla güzel bir destek saglıyor süper bir firma ama isimtescil berbat...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sana özel değil benimde adres bölümü sallamaydı banada mail geldi güncelledim bir sorun çıkmadı.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
belki benim içinde şikayet gelmiştir,bilmiyorum.Ama bana tek domain için gelmemişti.Arka arkaya 3 domain için filan gelince bende toplu şekilde hepsini güncelledim.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
belki benim içinde şikayet gelmiştir,bilmiyorum.Ama bana tek domain için gelmemişti.Arka arkaya 3 domain için filan gelince bende toplu şekilde hepsini güncelledim.

VALLA BİLMİYORUM ama herkes heryerde yazıyordu isimtescilde su oldu bu oldu diye valla bende her seferinde ben hiçbir sorun görmedimdemiştim hakkettende görmemiştim ama bu kadar ufak bir olay için hesap kapatılıyorsa ben daha isimtescilden alışveriş yapmam

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hesabın için telefon et açsınlar.Bende isimtescille çalışıyorum.Domain transferi olursa büyük sorunlar yaşarsanız.Harici pek sıkıntı olmuyor.Yani işte whois filan doğru ise tabi...

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banada 2-3 domain için geldi ama benim bilgilerim doğru olduğu için sallamadım
şimdi baktım hesapta blokaj falan yok

yakoSin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zamamnında benimde hesabım bloke edildi :( Contact bilgileri yüzünden..Ama şunu bilir şunu söylerim isimtescille ilgili ne zaman sorun yaşasam sert dille bir ticket yazıyorum , en geç 12 saat içinde çözülüyo :D

Shun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail i bilmem ama bu isimtescilden halen cekiyorum... kendi hesabima ait kendıme ait kredi kartim la bir defa bi arkadasın hesabından ona domain aldım ondan sonra kredi kartımı kullanamadım kendi hesabimda... telefonla bildirdim mail le bildirdim.. gecen gün düzeldi az önce domain alayım dedim yine aynı sorun yine hesap bloke oldu.. zaten gecen sefer güzel bi domain kaçirdim şimdi yine aynı durum geceninin bi yarısı telle arama durumuda olmadıgı için zaten maillere cevap vermiyorlar yine ortada kaldik...

Shun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zamamnında benimde hesabım bloke edildi :( Contact bilgileri yüzünden..Ama şunu bilir şunu söylerim isimtescille ilgili ne zaman sorun yaşasam sert dille bir ticket yazıyorum , en geç 12 saat içinde çözülüyo :D

aynen bu sefer ya komple hesabımı silerler: D sanırım biraz dan fazla sert bişeyler yazdım:D bakalım sabah ne olacak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5