İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsimtescil ve Kimlik Fotokopisi

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Merhabalar
www.İsimtescil.net sitesinde kayıtlı bir kaç domainim var bir domainimi sattım transferi gerçekeleştirmem için eski telefon numaramı güncellemem gerekiyor bunun içinde benden kimlik fotokopim isteniyor.. Ben bu firmadan altı üstü 3-5 domain kaydettim böyle bir hizmet alıyorum ne hakla benim kimlik fotokopimi isterlerki ? ben kimlik fotokopimi asla göndermeyeceğim şu an domain transferi gerçekleştiremiyorum. Bu konuda yasal bir hakkım varmı, bilgisi olan yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Konuyu yeni gördüm. İşin yasal boyutu hakkında bir bilgim yok. Fakat bazı firmaların işleyişi bu şekilde. Dünyaca ünlü domain firması Godaddy bile, bazı durumlarda kimlik fotokopisi isteyebiliyor. Bunun dışında yardımcı olmuyorlar maalesef. Kimliğinizi onaylamaları gerekiyor. Ama doğru ama yanlış prosedür bu şekilde. İsterseniz kimlik fotokopinizi çekin. Üzerine " Sadece İsimtescil firmasında telefon değişikliği için kullanılabilir " yazın. En azından başka amaçlar için kullanılmasını önlemiş olursunuz. Bir sakıncası olduğunu zannetmiyorum açıkçası. Çünkü kurumsal bir firma sonuçta.

Masweb

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Dostum , kimlik fotokopisini mecburi vermelisin. Basit bir firmayla iş yapmıyorsun.

Örneğin ; Bir hastaneye vb gibi bir iş yaptığında kimliğini alıp bakan kişiler neden bakıyorlar kimliğine? onlar kim ki senin kimliğine bakıyor?

Sen böyle düşünüyorsun ama biraz değil haddinden fazla yanlış düşünüyorsun , kimliğinin fotokopisini vermen şart senin olduğunu olmadığını nerden bilecek şirket? Sen kimsin ki? Yasal bir yöntemi yok dostum bunun.

Sen onlar kim ki diyorsun , asıl sen kimsin? Onlar A.ş ya sen?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5