İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Işinin ehli bir üstad/usta/editor/coder ariyorum..

domainkulubu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar merhabalar..

son bir sene içerisinde birçok script satın aldık ve denedik.
ancak hiçbirisi ne düzgün çalıştı ne de biz başarabildik.
ama eminim ki webmaster aleminde bu işi layığıyla yapan arkadaşlarım var ama bize denk gelmedi.
umarım onlardan birisiyle çalışma imkanımız olur.
artık bu işe bir dur demenin bir nokta koymanın zamanı geldi.

işinin ehli bir ÜSTAD arıyorum..

ya bizdeki bir scripti editleyecek
ya şu scripti al hocam , üzerinde çalışayım ve istediğini çıkarayım diyecek,
ya da ben edit yapmam üstadım,kendim KODlarım, yazarım ve beğenmezsen para vermezsin diyebilecek,
kendine güvenen,sağlam iş yapan,
referans verebilecek,
sözünde durup bizleri arkasından koşturmayacak,
söz verdiği zamanda scriptimizi teslim edecek,
sağlam bir WEBMASTER arıyoruz..

script PHP açıkartırma scripti olacak..
çalışır halde ve istediklerimiz yapılmış halde teslim ettiğinde ödemesi anında yapılacak,

eğer ilgilenirseniz,
MSN adresimiz : [email protected]
cep : 532.2565424

saygıyla
bulent..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kusura bakma ama koskoca açıkartırma sitesini kodlatıp parayı teslim sırasında ödeyeceksen biraz zor bulursun :)

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bulamazsınız çünkü işini bilen kişi kendisine "coder" demez. Demez çünkü ne yaptığını biliyordur. Yazılım hazırlayan kişiye yazılımcı denir, hiç olmadı programcı denir. Kendine "coder" diyen kişi daha yaptığı işin ne olduğunu bilmiyor demektir.

Eğer düzgün bir iş yaptırmak istiyorsan gelirsin istediklerini anlatırsın, hatta döküman haline getirir verirsin. Yazılımcı ise sana bu işle ilgili teklif sunar, o teklifte projenin ne kadar süreceği ve istenilen ücret yanında bu ücretin hangi dönemlerde ödeneceği bilgileri bulunur. Böylece sen ne alacağını bilirsin, yazılımcı da ne hazırlayacağını.

Kafana yatarsa anlaşırsın, gerekirse sözleşme yapar işe başlarsın.

Hatta sana tavsiteyem açıkartırma sitesi gibi ciddi bir iş istiyorsan daha yazılımcı ile anlaşmadan tasarımını tamamlatmandır. Zira benim gibi bazı takıntılı yazılımcılar tasarım hazırlamaktan pek memnun kalmazlar, tasarım yapmam şartı koşabilirler. Eğer hazır bir tasarım olursa bu yazılımıcının işini kolaylaştıracağı gibi çalışma hevesini de artıracaktır.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ploop bu işin ustesinden ancak sen gelirsin :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Getafreelancer'dan 500 dolara hintliye yaptırılır bu iş.
Forumda ben php için birisini aradığımda, php forumunda bize soru soran arkadaşlar garip garip fiyatlar vermişlerdi. Sorsunlar yardım etmesinde değilim de, o fiyatları anlamak zor tabi. Sonuçta kendileri yeni öğreniyor, bana benden pahalı iş yapacak. Garipsiyorum.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet,php bölümünde soru soran arkadaşlar ertesi gün script yapıp satıyor,garip gerçekten.o arkadaşlara önerim belirli bir seviyeye gelmeden bu işin ticaretini yapmamaları yoksa çok yıpranırlar benden söylemesi.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
işin ehli üstad varda..
kuralların ağır sadece kendini düşünmüşsün + bütçen düşükse hiç bir profesyonel tenezzül etmez. Aldığın yazılımların kötü olmasınıda bütçene bağlıyorum. AkrepList2in dediği gibi varsa 3-4 bin doların profesyonel yazılımcılar çıkar ;)

domainkulubu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bulamazsınız çünkü işini bilen kişi kendisine "coder" demez. Demez çünkü ne yaptığını biliyordur. Yazılım hazırlayan kişiye yazılımcı denir, hiç olmadı programcı denir. Kendine "coder" diyen kişi daha yaptığı işin ne olduğunu bilmiyor demektir.

Eğer düzgün bir iş yaptırmak istiyorsan gelirsin istediklerini anlatırsın, hatta döküman haline getirir verirsin. Yazılımcı ise sana bu işle ilgili teklif sunar, o teklifte projenin ne kadar süreceği ve istenilen ücret yanında bu ücretin hangi dönemlerde ödeneceği bilgileri bulunur. Böylece sen ne alacağını bilirsin, yazılımcı da ne hazırlayacağını.

Kafana yatarsa anlaşırsın, gerekirse sözleşme yapar işe başlarsın.

Hatta sana tavsiteyem açıkartırma sitesi gibi ciddi bir iş istiyorsan daha yazılımcı ile anlaşmadan tasarımını tamamlatmandır. Zira benim gibi bazı takıntılı yazılımcılar tasarım hazırlamaktan pek memnun kalmazlar, tasarım yapmam şartı koşabilirler. Eğer hazır bir tasarım olursa bu yazılımıcının işini kolaylaştıracağı gibi çalışma hevesini de artıracaktır.

merhaba muratmoon..
coder deme sebebim burada arkadaşların tamamına yakınının kendisine CODER diye hitap etmesiydi..
Peki yazılımcı diyeyim..:)

aslında haklısın..
haklıya haklı demek lazım.
projeyi detaylandırmak lazım..
en kısa zamanda hazırlayayım..
ödemeye gelince sanırım bir sözleşme en iyisi..kim ne zaman ne alacağını ya da teslim edeceğini bilir.
-----------------------
LİSAN..
işin ehli üstad varda..
kuralların ağır sadece kendini düşünmüşsün + bütçen düşükse hiç bir profesyonel tenezzül etmez. Aldığın yazılımların kötü olmasınıda bütçene bağlıyorum. AkrepList2in dediği gibi varsa 3-4 bin doların profesyonel yazılımcılar çıkar..

selam lisan..
bu üstadla umarım tanışırım.
kurallar aslında ağır değil,sözleşmeyle yumuşayabilir.
nasıl..herkes ne yapacagını , ne zaman ne teslim edip ne ödeyeceğini bilir.
aldığım yazılımlara gelince , kendileri ucret belirlediler ben itiraz etmeden kabul ettim.demek ki onlarda ve scriptlerinde problem var.
şu ana kadar $5,000 harcandı.
bunda acemi olmamın da çok ama çok büyük etkisi vardı.
kardeşlerime güvendim ama öyle olmadığını sonradan anladım.
----------------------------------------------------------
akrep..
birader 3000 dolar gözden çıkar bak nasıl hazırlıyorum.
---------------------------------------------------
mantıklı düşünülürse harcanan miktar ciddiyeti ve bütçeyi de gösterecektir.

uyuz..
kusura bakma ama koskoca açıkartırma sitesini kodlatıp parayı teslim sırasında ödeyeceksen biraz zor bulursun
------------------------------
sanırım sözleşme yapılsa her iki tarafında problemi çözülür..

cmylmz..
Kişi ile çalışmak yerine firmalar ile çalışmayı düşünün

aslında siz de haklısınız.

tüm arkadaşlarıma yorumları ve yardımları için çok teşekkür ediyorum.

saygı ve iyi bayramlar dilekleriyle
bulent..

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
buradaki arkadaşların çoğunun gerçek bir firmada iş tecrübesi yok, o yüzden de "coder" diye bir mesleğin olmadığından haberleri yok.

ama yinede ilgi ve alakalarını tebrik etmeden geçemeyeceğim, türkiyede bilişim sektöründe olan veya en azından olmak için çabalayan bu kadar insan olması güzel.

yalnız yönlendirilmeleri gerekiyor, sizin de söylediğiniz gibi profesyonel çalışma standartından baya uzakta kaldı bu sektör. ciddi bir çalışma prensibi yakalamak için illaki firma olmak gerek miyor, arkadaşlara önerim sadece bir yönde onaklanıp gitmemeleri, bu işi yapacaksanız öncelikle "bir iş ciddiyetle nasıl yapılır" bunu bi düşünüp gözden geçirmeleri gerekli.

forsercenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tebrikler iyi bir yorum yapmışsınız

buradaki arkadaşların çoğunun gerçek bir firmada iş tecrübesi yok, o yüzden de "coder" diye bir mesleğin olmadığından haberleri yok.

ama yinede ilgi ve alakalarını tebrik etmeden geçemeyeceğim, türkiyede bilişim sektöründe olan veya en azından olmak için çabalayan bu kadar insan olması güzel.

yalnız yönlendirilmeleri gerekiyor, sizin de söylediğiniz gibi profesyonel çalışma standartından baya uzakta kaldı bu sektör. ciddi bir çalışma prensibi yakalamak için illaki firma olmak gerek miyor, arkadaşlara önerim sadece bir yönde onaklanıp gitmemeleri, bu işi yapacaksanız öncelikle "bir iş ciddiyetle nasıl yapılır" bunu bi düşünüp gözden geçirmeleri gerekli.

Tebrikler iyi bir yorum yapmışsınız

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar, bu konu bir iş ilanı konusunu, ilan arada kaynıyo..

domainkulubu iş ne oldu alan varmı işi yoksa, görüşelim.

( ayrıca bu muhabbetten artık bıkkınlık geldi, bütün ciddi iş ilanlarının devamında çoğu zaman aynı konu tartışılıyor. anlayan anlamıştır zaten herşeyi anlamayanlarlada işimiz yok. işimize gücümüze bakalım, az muhabbet çok iş. )

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
evet,php bölümünde soru soran arkadaşlar ertesi gün script yapıp satıyor,garip gerçekten.o arkadaşlara önerim belirli bir seviyeye gelmeden bu işin ticaretini yapmamaları yoksa çok yıpranırlar benden söylemesi.

Getafreelancer'dan 500 dolara hintliye yaptırılır bu iş.
Forumda ben php için birisini aradığımda, php forumunda bize soru soran arkadaşlar garip garip fiyatlar vermişlerdi. Sorsunlar yardım etmesinde değilim de, o fiyatları anlamak zor tabi. Sonuçta kendileri yeni öğreniyor, bana benden pahalı iş yapacak. Garipsiyorum.

insanları teşvik edeceğinize onları anca küçük görüyorsunuz işte burdaki insanlarda bu yazdığınız mesajlar yüzünden size karşı cephe alıyor bence :).

domainkulubu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhabalar...

arkadaşlar, bu konu bir iş ilanı konusunu, ilan arada kaynıyo..

domainkulubu iş ne oldu alan varmı işi yoksa, görüşelim.

( ayrıca bu muhabbetten artık bıkkınlık geldi, bütün ciddi iş ilanlarının devamında çoğu zaman aynı konu tartışılıyor. anlayan anlamıştır zaten herşeyi anlamayanlarlada işimiz yok. işimize gücümüze bakalım, az muhabbet çok iş. )

geç cevap yazdığım için kusuruma bakmayın..

Raincu,
son birkaç gün içerisinde birçok arkadaşımla görüştüm ve tekliflerini aldım.
tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
sağolsunlar ilgi alaka gösteriler.

anlaştım mı..
evet sanırım, Gaziantepli yeni bir firmayla anlaştım sayılır.
kalkıp mersin ' e kadar geldiler sagolsunlar.
bizler ne olması gerektiğini söyledik.
onlar da fiyatını..
sonunda bir sözleşme yapıldı ve ilk ödemeyi yaptık.
yaklaşık 30-40 gün süre istediler.Yani en geç 15 kasım tarihi.
umarım her iki tarafa da hayırlı olur.

bekleyip görmekten başka çare YOK sanırım şimdilik.
eğer olurda istediğim şey olmazsa , burada tekrar konu açacağım.
ve tekrar yaptıracağım.
aslında proje tek değil, bir çok ..ama arkadaşların çıkardığı işe bağlı olarak diğerlerini de hayata geçireceğim.
3-5 tane özgün script yaptıracağım.Allah izin verirse..:)

umarım herkesin gönlüne göre olur herşey..

saygıyla
bülent

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
40 bin dolara sistem altyapısını 1 senelik load balance alt yapısı ve kodunu yazarım

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kimseyi küçük gördüğüm yok, küçük görsem yardım etmem. Ama çok basit konularda gelip soru soran kişiye de kendi çalıştığım ücretin bile üstünde bir ücret verecek değilim. Bunu söyledim.

Domainkulubu ile hemsehriymisiz bu arada. :)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Eğer bütcen iyiyse güzel bir sistem cıkartabilirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5