İşlemciye Termal Macun Yerine Nutella Sürmeyi Denediniz mi ?

Esm3H

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Eylül 2014
Mesajlar
74
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar, Soğutma işlemleri konusunda sınıfının en başarılı şirketlerinden olan Cooler Master, işlemci üzerine termal macun yerine Nutella sürüldüğünde neler olacağına dair eğlenceli bir video yayınladı.

İşlemci üzerine termal macun yerine farklı bir şey sürüldüğünde neler olabileceği konusunda merakı olan ama çoğu kişinin yapmaya cesaret edemediği şeyi Cooler Master yaptı. Firma, işlemcinin üzerine termal macun yerine Nutella sürdü ve sonrasında neler olduğunu paylaştı.

Sonuç olarak Nutella’nın hiçte fena bir iş çıkarmadığı görüldü. Nutella, işlemcinin yüksek ısılara çıkmasını engelledi. Fakat siz bunu denemek yerine kaşık kaşık yemeye devam edin, çünkü denediğiniz taktirde çikolatanın içerisinde bulunan sodyum nedeniyle işlemci yüzeyinde aşınmaya neden oluyor ve termal macunların aksine hızlı kuruduğu için işlemciye zarar veriyor.


KAYNAK : Chip Teknolojisi
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst