İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşletme mi - İktisat mı ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Bildiğim kadarı ile işletme bölümü mezunları yönetim kadrolarında daha rahat yer alabiliyorlar(dı).

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sanırım bir hata var burada, elma mı güzel armut mu güzel demek yerine, elma mı yemek istiyorsun armut mu buna karar vermek lazım.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
elma ve armut un tadını iyi bildiğim için hangisini yiyeceğime anında karar veririm ama
işletme ve/ya iktisat ın getirisini ve/ya götürüsünü 3 sene sonra görecem (büyük ihtimalle işletme olacak)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
İşletme, genel organizasyon teorisine bakar, yönetim fonksiyonlarını öğrenirsin, insan kaynakları, pazarlama, yönetim, finans hepsinden öğrenerek bir şirketin nasıl işletildiği ve yönetildiğine dair eğitim alırsın. İş alanları da doğal olarak yönetim kadrosunda, planlamada ve organizasyonda olur.

İktisat, ekonomiyi inceleyen bilim dalı. Genel anlamda insan davranışları, üretim, sınırlı dünya kaynakları ile en güzel ne yapılabiliri araştırır. Para teorisi, büyüme ve kalkınma, makro ve mikro ekonomi, arz/talep gibi ana başlıkları vardır. Ilk cevap banka olsa da, illa bankada çalışacaksın diye birşey yoktur.

Bir de uluslararası ilişkiler var ki, ben onu tavsiye ederim. Neden dersin adı daha afilli, bir de daha trend bu aralar :p

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İktiast okuan biri olarak tabi ki iktisat derim :) tabii matemtikle aran biraz iyi olursa çok güzel şeyler olur.Bence iktisat işletmeye göre daha geniş...Ama eger yönetimle ilgiili bilgiler almak istiyorsan işletme derim.Yok paralar nasıl döner olayların detayları nasıdlır biraz da muhasede neler döner,ben bunları ögrenmek istiyorum dersen iktisat derim..

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada önemli bir bilgi okulun en güzel kızları iktisatta olur:)

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Isletmede ise pazarlama gibi derslerle gereksiz seylerle ilgilenirsiniz. Benim için gereksiz en azından, hayatta en nefret ettiğim insan türü, bir sey pazarlamaya çalısan insan türüdür. Özellikle 500 ytl maas alıp, alemin kralıymıs gibi dolasan pazarlamacılardan nefret ederim.
Sen işportayla karıştırdın galiba :s

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi