İsmek Ücretsiz Linux Kurslarını Değerlendirin

webmasteryolcu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
2 Ağustos 2010
Mesajlar
393
Reaction score
0
Açık Kaynak İşletim Sistemi Nedir?
Bilgisayarlar ve cihazlarda kullanılan işletim sistemlerini iki grupta topladık. Açık kaynak kodlu işletim sistemi sürekli olarak geliştirilmeye müsait yazılımlar ve genelde ücretsiz olarak temin edilir. Temin ettiğiniz açık kaynak işletim sistemi sadece bilgisayarınıza kurup, kullanmakla kalmaz, bilginiz dahilinde sizde o işletim sistemini geliştirebilir, yeni özellikler ekleyebilirsiniz. Örnek masaüstü kısmına işinizi kolaylaştıracak sistemde omayan özellikleri ekleyebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle yazılım bilgimiz olması gerekir. Fakat Windows ve MAC OS gibi işletim sistemlerinde bu pek mümkün olmayıp, işletim sistemlerini oluşturan sayfalar şifrelidir.

İsmek Açık Kaynak İşletim Sistemi Kursu
Windows işletim sistemleri bildiğiniz gibi en düşük fiyatı 100 TL gibi bir rakamdan başlamaktadır. Açık kaynak kodlu işletim sistemleri ile genelde ücretsiz olup, insanlar bu alternatifi değerlendirmektedir. Kurulum ve kullanımı Windows’a göre ciddi anlamda farklı olan Ubuntu, Pardus vs kurulum ve kullanımı için başta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi ve İstanbul’da yaşayanlar için İsmek İşletim Sistemleri Açık Kaynak branşı ile kurulum ve kullanımı hakkında eğitim vermektedir. 72 Saat sürecek olan bu eğitimlerde başta illetim sistemini ve yapısını tanımayı öğrenip, devamında bilgisayara kurulumu, ayarları ve temel düzeyde her bilgisayarda olması gereken özellikleri eklemeyi öğreneceksiniz.

Kimler Bu Eğitimden Yararlanmalı?
Öncelikle İsmek’te eğitim alacaklar için bu branşta 16-45 yaş arası bireyler için olup, Windows’tan sıkılıp, Linux sistem kullanmak isteyenler için ideal olup, aynı zamanda teknik servislerde çalışan yada çalışmak isteyenler için mutlaka bilinmesi gerekli olup, format işlerinde her müşteri Windows istemiz. Bakarsınız bir müşteride linux bir işletim sistemi kurmanızı isteyebilir. Tabiki ben onu bilmiyorum diyemezsiniz. İsmek İşletim Sistemleri Açık Kaynak branşı aynı zamanda Halk Eğitim Merkezleri ile Türkiye genelinde herkesin yararlanmasını sağlamaktadır.

Kaynak: http://www.ismekkurs.com/acik-kaynak-isletim-sistemi-kursu
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst