İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsrail

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
trextra, eğer yanlış okumuyorsam forumun bu bölümü Güncel konular, Haberler, Politika... Bence son derece önemli olan ÇOK ÇOK ÖNEMLİ !! : Susma! Ayağa kalk başlıklı konuyu kapatmanı anlayamadım.. İnsanlar tabbi ki tartışacaklar, doğruyu bulmanın tek yolu tartışmaktır, konuyu kapatmak ya da kapatmamak konusunda ölçütün tartışma olup olmaması değil , tartışan insanları üslubu olmalıydı..

Arkadaşlar, İsrail bir tek askeri kaçırıldığı için oraya girmedi, İsrail , Amerika ya da İngiltere gibi sömürgeci ülkeleri kapitalizm üçgeninin en tepesinde oturanlar yönetir, onlar için ise değil bir askerin, binlerce kişinin bile önemi yoktur... Onlar için tek önemli olan şey daha fazla para kazanmaktır, yani daha çok güç elde etmek.. 11 Eylül saldırılarının ABd tarafından yapıldığı ayan beyan ortada, orada binlerce kendi yurttaşlarını gözlerini kırpmadan öldürdüler..

İsrail bayrağı biliyorsunuz ki beyaz bir zemin üzerinde mavi renkli iki kalın şeritin arasında altı köşeli bir yıldızdan oluşur (Ariel Yıldızı) bu iki kalın şerit israilliler için eski ahitte (tevrat) sözü edilen vaad edilmiş kutsal topraklar anlamına gelir. Bu iki şerit Fırat nehri ile Nil nehrini sembolize eder. Yani israiloğullarının kutsal kitabında sözü edilen vaad edilmiş toprakların bir kısmı bizim yurdumuzdadır. PKK terörü neden var sanıyorsunuz, pkk'nın görünen yöneticileri bu çapta bir örgütlenmeyi becerebilecek kadar akıllı insanlar mıdır sizce?? Ada'da hapiste yatan katil bu kadar insanı bir araya toplayabilecek kapasiteye sahip midir?? ASLA değil, hepsi birer piyon.. Peki dünyanın patronu dediğimiz Amerika ŞAH mıdır?? ASLA değil, olsa olsa fil ya da at olabilir.. Peki ŞAH kim.. İSRAİL..

Bu kadar insanlık suçu işleyen bir ülke israil değil de başka bir ülke olsaydı dünya ayağa kalkardı, ama patron israil olduğundan kimse sesini çıkaramıyor (kendi ülkelerindeki seçmenlerine şirin görünmeye çalışan bazı cılız seslere bakmayın, hepsi palavra)...

Evet tüm dünyanın ekonomisi yahudilerin elinde , bizim ülkemizde de böyle, israile karşı çıkıyorsan şunu kullanma bunu kullanma demek çok mantıklı değil, kökeninde yahudi sermayesi olmayan bir şey bulmak çok güç...

Ama bu tür yazıları her zaman yazmalıyız, her yerde konuşmalıyız.. Bugün filistinde olanlara ses çıkarmazsak yarın sıra bize gelir.. Yeni dünya düzeni denilen şey aslında büyük israil imparatorluğu düşüncesinden başka bir şey değil..

HİÇ OLMAZSA TARAFIMIZ BELLİ OLSUN!!!

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu kapatılmasının sebebını merak ettım simdi..bundan guncel bır konu yok bence ama tam tersine herkesin sagır olduğu bir konu bu..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki tartışalım o zaman.

Osmanlı nın kendi politikaları yüzünden battığını çok rahatça tartışmadan söyleyebiliyoruz değil mi? Çünkü geçmiş zaman kimse karşı çıkmaz..

Bugün Irak ta söylenen birşey var. Biz Osmanlı-Türk askerini aldattığımızın karşılığını alıyoruz şimdi diyorlar.

Başlarına gelen belaları bir sebebe bağlıyor herkes.

Filistin ise klasik Arap sorunudur. Para dır yani.

İsrail diye bir devlet yoktu. Ama Bizim geleceği göremeyen ve koruduğumuz Filistin li güzel insanlarımız topraklarını satarak (hemde öyle satarakki, üzerinde bir devlet kurduracak kadar) kendi sonlarını getirdiler.

Neden tartışmayalım?

Çünkü, Biri çıkacak ve bu mesajlarımın üstüne "İsrailli şerefsizlerimi koruyorsun" gibi bir cevap yazacak. Bende hayır diye gereksiz bir açıklama yapacağım. İnanmayacak o devam ederken başka biri devam ettirecek. Gereksiz yere ortam gerilecek. Bu ben ya da başka biri içinde geçerli. Kapatılan başlıkta bir örneğini görebilirsiniz.

Burada duyuru yapabilirsiniz ama ASP,PHP paylaşımı yapan kişilerin, Din,dil,ırk,siyaset gibi bunlarla alakası hiç olmayan bir şey yüzünden forumdan atılmalarını ya da forumdan soğumalarını istemediğimiz için konuyu kilitliyorum.

Normalde sadece üstteki paragrafı yazıp, açıklık getirebilirdim ama yine tepki alacağımdan adım gibi emindim. Hatta yine tepki alacağımdan adım gibi eminim...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk defa -rep aldım hadi hayırlı olsun :)

Okuduğunu idrak edemeyen arkadaşa ithafen,

İslam ülkelerini İslam adına koruduğunu sanıyorsun. Ama İslam dini hoşgörü dinidir. Düşmanına bile hoşgörüyle yaklaşman lazım. Aksi takdirde dinimizi kötü gösterirsin. Sen heryerde herkese beddua edip, her öz eleştiri yapanıda taşa tutarsan, kusura bakma ama bu dine hizmet ettiğini sanmaktan öteye gidemezsin.

Neden idrak edemediğinide açıklayayım. -Rep te Filistini suçlu bulanları onaylamam demiş. Suçlular tabiki. Bunu söyleyecek kadarda yüreğim var. Ama kendisi bunu İsraili haklı tutmamla bir görmüş. Diğer başlıkta the_alorak a yaptığı gibi. alorak ında söylediği gibi bu yaptığın çok büyük bir hakarettir. Aynen iade ediyorum.

hakanizm, burası Webmaster forumu. Yararlı işler yapacaksan başımızın üstünde yerin var. Ama sana her ters düşenide idam etmene izin vermem kusura bakma.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
sanırım kimse buraya görüşünü yazmaya cesaret edemiyor ve trextra yı rep yağmuruna tutarak o şekilde mesajlarını iletmeye çalışıyor... filistinin geçmişini pek bilmediğim için satmışlarmıdır satılmışlarmıdır bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum.. ama artık bir şekilde oluk oluk akan bu kanın durması gerekmektedir. bosna çeçenistan filistin ırak derken bir gün bu düşman bizimde kapımızı çalacaktır mutlak.. şuan içten vidaları gevşetmeye çalışıyorlar ve çokta başarılar... Zaten türkiyeyi kuşatarak ele geçirmeye ne israilin ne amerikanın nede başka bir ülkenin gücü yeter....

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Osmanlı sultanı 2. Abdulhamit tahta çıktığında yahudiler padişaha filistin topraklarını kendilerine vermesini, bunun karşılığında ise Osmanlı'nın tüm borçlarını kendilerinin ödeyeceğini teklif etmişlerdi fakat 2. Abdulhamit bunu kabul etmedi. Daha sonra İngilizlerin bilinen oyunları sonunda o topraklar bizden çıktı, filistinliler para karşılığında yahudilere (bireysel olarak) toprak satmaya başladır, trextra'nın yazdığı gibi bu satışlar öyle boyutlara vardı ki bir de baktılar satılan parçalar birleştiğinde bir devlet kurulabilecek hale gelmiş, ve kendi sonlarını kendi elleri ile hazırlamış oldular. Devletlerini kurdular fakat o bölge kurak olduğundan dolayı su sıkıntısı vardı, bölgedeki en önemli su kaynakları golan tepelerinde olduğundan golan tepelerini işgal ettiler, dünya buna sessiz kaldı.

Fakat İsrail henüz amacına tam olarak ulaşabilmiş değil, ilk yazıda da belirttiğim gibi tevratta sözü edilen vaad edilmiş toprakların bir kısmı Türkiye sınırları içindedir (Güneydoğu) , Türkiye'nin devlet politikası gereği toprak satın alamıyorlardı, bizi AB üyeliği martavalı ile kandırarak AB uyum yasaları çerçevesinde yabancıları toprak satışının serbest bırakılmasını sağladılar, şimdi yabancılar (aslında yahudiler) o bölgede bol miktarda toprak satın almaya başladılar.

GAP, dünyanın en önemli su projelerinden biridir, peki Türkiye'de bu kadar büyük bir sulama projesi neden o bölgeye kuruldu, eğer çukurova'ya kurulsa idi Türkiye açısından çok daha verimli olurdu. Amaç İsrail'in gelecekteki su ihtiyacını karşılamak.. Yani gelecekte o bölgeyi de almayı amaçlamaktadırlar..

Akıllı olmak lazım, bilgili olmak lazım, uyanık olmak lazım.. Türk'ün Türkten başka dostu yok gibi içi boş laflar yerine olayları iyi öğrenmeli ve iyi tahlliller yapmalıyız.. ki vatanımıza sahip çıkabilelim..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde anlatmaya çalıştığım sadece buydu. Topraklarını sattıkları için şu an başları dertte.

Tartışalım denildi, bildiğim birşeyi söyledim. Taşa tutulacaksam, taş atanlar kendileriyle ters düşer. Çünkü kimsenin fikrini özgürce beyan edemediği için eleştri yapılıyor aynı zamanda. Her neyse ben artık yorum yapmamaya karar verdim. İyi çalışmalar..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
GAP, dünyanın en önemli su projelerinden biridir, peki Türkiye'de bu kadar büyük bir sulama projesi neden o bölgeye kuruldu, eğer çukurova'ya kurulsa idi Türkiye açısından çok daha verimli olurdu. Amaç İsrail'in gelecekteki su ihtiyacını karşılamak.. Yani gelecekte o bölgeyi de almayı amaçlamaktadırlar..

Burayı biraz daha açmakta fayda var sanıyorum, GAP neden o bölgeye kuruldu derken tabii ki israil yapmadı GAP ı, fakat içimizde büyük israil imparatorluğu rüyasına hizmet eden insanlar eliyle yaptırıldı.. Bu projeyi hayata geçirebilecek olan kişi tesbit edildi, hükümet olması sağlandı ve bu proje hayata geçirildi... Dünyanın her tarafında büyük israil düşüne (bilerek ya da bilmeyerek) hizmet eden çok sayıda insan var.. Bunlar kimler: Masonlar, elbette tüm masonlar vatan haini değildir, içlerinde sadece sosyal statü sağlamak için mason olan çok insan var fakat alt seviyeden mason olan bu insanlar asıl amacı hiç bir zaman bilemiyorlar.. sadece kendilerine telkin edilen düşünceleri gerçekten faydalı sanarak hayata geçiriyorlar, GAP projesinin mimarı da bunlardan biridir..

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ufak düzeltme

wwwxxxyyy' Alıntı:
Burayı biraz daha açmakta fayda var sanıyorum, GAP neden o bölgeye kuruldu derken tabii ki israil yapmadı GAP ı, fakat içimizde büyük israil imparatorluğu rüyasına hizmet eden insanlar eliyle yaptırıldı.. Bu projeyi hayata geçirebilecek olan kişi tesbit edildi, hükümet olması sağlandı ve bu proje hayata geçirildi... Dünyanın her tarafında büyük israil düşüne (bilerek ya da bilmeyerek) hizmet eden çok sayıda insan var.. Bunlar kimler: Masonlar, elbette tüm masonlar vatan haini değildir, içlerinde sadece sosyal statü sağlamak için mason olan çok insan var fakat alt seviyeden mason olan bu insanlar asıl amacı hiç bir zaman bilemiyorlar.. sadece kendilerine telkin edilen düşünceleri gerçekten faydalı sanarak hayata geçiriyorlar, GAP projesinin mimarı da bunlardan biridir..
büyük israil imparatorluğu değil ona siyon krallığı diyelim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Turkiye her zaman yahudilerle dost bir ulke oldu. Osmanli'da da bu boyleydi. Araplarin 1. Dunya Savasi'nda bizi arkamizdan vurmasindan sonra iyice soguduk zaten Arap Muslumanlardan. Bu cografyada da baska turlu bir irk olmadigi icin bizim dinimizden, zaten Turkiye yolunu Islam'in bayragini tasimaktan hep uzakta tuttu. Oyle veya boyle bu gelecekte de boyle olacak. Bu iyi veya kotu, ama kimsenin yapacak birseyi yok. Ulke cok uluslu sirketlerin yonetiminde ve sermaye dongusu cogunlukla yabancilarda veya yabancilar tarafindan desteklenen Turkler'de. Buna karsi cikmak Iran gibi yasamak isteyen bir halkiniz varsa, masaya vurursunuz yumrugunuzu, heryerde savunursunuz. Ama boyle bir yasama gelemeyecek halkiniz varsa, AB'ye girmek, kendisini sevmeyenlerin kapisinda usak olmaya hazir bir halkiniz varsa, bu duzen boyle gider.

Burada mi birisi yazmisti, seytan cikan bir yanginda atese su tasiyan karincalari gormus, sizin tasimanizla o yangin sonmez ki diye dalga gecmis, karincalarsa evet sonmeyecegini biliyoruz ama en azindan tarafimiz belli olsun demisler. Isin duygusal boyutu bu.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Son sözlerine katılmıyorum Angelo, böyle gelmiş böyle gitmez.. Türkiye kurulmadan önce Osmanlı padişahı halife idi, yani İslam'ın bayrağını taşıyordu... Fakat ne yazık ki İslam düşüncesinin farklı yorumlanması ve İslam dininin Osmanlılarca kabul edilmesinden sonra İslam adı altında bazı Arap gelenek, görenek ve hurafelerinin din adı altında kültürümüze girmesi sonucunda asıl dinden uzaklaşarak miskinliği ve tevekkülü dinin yerine koydular. Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim ve Kanuni zamanında bilime ve kültüre önem veriliyordu, bunun sonucunda Osmanlı dünyanın en güçlü devleti oldu, Kanuni'den sonra gelen padişahlar bilimi ve kültürü arka plana attılar, bu yüzden de Osmanlı çöktü.. (Dünyada ilk denizaltıyı 4. Murat zamanında Lagari Hasan Çelebi yaptı, 4. Murat bunun büyük bir bilimsel icat olduğunu anlayamadı ve Lagari Hasan Çelebi'yi bir kaç kese altınla ödüllendirerek olayı geçiştirdi, oysa fatih olsaydı eminim ki hemen bir denizaltı tersanesi kurdururdu)

Atatürk islam dini adı altında kültürümüze sokulan bu hurafeleri gördüğü için Cumhuriyetin ilanından sonra halifeliği lağvetti.. Atatürk dinsiz miydi?? ASLA.. Sadece akıllı bir insandı..

Bundan bir kaç yıl önce İslam Ülkeleri konferansında Pakistan devlet başkanı konuşmasında şöyle demişti: Bizler islamı yanlış yorumladık, düşmanlarımız matematik öğrenirken, fen öğrenirken bizler camiden dışarı çıkmadık, şimdi ihtiyacımız olan silahları düşmanlarımızdan almak zorunda kalıyoruz ve onların izin verdiği kadarını kullanıyoruz..

Angelo unutulmaması gereken bir şey var, Türk halkı en umutsuz zamanında bile ülkesini toplara, tüfeklere karşı kazma ile kürek ile savunmuştur, gerekirse yine savunur...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Elbetteki en umutsuz zamaninda ulkesini topla, tufekle savunmustur, gerekirse yine savunacaktir, ancak 48 taksitle Nike ayakkabi, 64 taksitle motorola cep telefonu, 250 ay vadeyle citroen marka otomobil satin alirken, umutsuzlugun farkina varamiyor. Sorun orada zaten. Umutsuzluk, eskisi gibi askerle topla tufekle olmuyor. Turk halki varini yogunu yatirip, 1 milyon asker besleyip burayi koruyor, vatanimiz saglam diye dusunurken, zaten ekonomik olarak istila edilmis durumda, kulturel olarak istila edilmis durumda. Dolayisiyla halktan birinin cikip da su an, soyledigim tarzda, biz bunlara karsi cikmaliyiz, soyle soyle yapmaliyiz demeyecegi asikardir.

Boyle gelmis, boyle gitmez, duygusal bir bakis acisi, o herkesin kendine gore degisir. Ben de duygusalim, bana gore de boyle gitmez. Hem bana kalsa, ben halifeye taci giydiririm, Osmanli Imparatoru ve Islam Halifesi sifatiyla Beylerbeyi Sarayi'na oturturum, bogazdan tum dunyaya ibret olsun diye. Ingiltere'de Galler'de, Norvec'te orda burda sembolik krallar/prensler varsa, bizim de iyisiyle kotusuyle saygi duydugumuz bir soyumuz olmali. Ama dedigim gibi duygusal seyler bunlar.

Bilim + Gonul + Yurek + Uretim = Kalkinma.
Televole/Magazin + Bos Isler + Haset Kiskanclik + Tuketim = Turkiye.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Önceki mesajda tartışmacılar arasındaydım ve sıra bana gelmiş gibi gözükmüştü gereken arkadaşa gerekli açıklamayı özel mesajla yolladım kısaca buraya da yazayım. Kesinlikle İsrail'i savunmadığımı söyledim, ama bana kalırsa kendimi bir düşünce uğruna sokaklara atmak yerine(31 mart vakası ve sonucu) daha akıllıca siyaset veya askeri müdahalelerle(çok örneği var Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu, Kırbrıs barış harekatı... ) öne atmayı düşünüyorum. Hiçbir protesto ile kimse yıkılmamıştır. Bunu karikatür olayında da gördük. Irak savaşında da gördük. Bunu söylemek istemem ama dünya Halkları figüranları oynuyor. Şuan Filistin yönetimi yanlış hamle yaptığı için Filistin Halkı çok iğrenç biçimde(elektrik, su, eğitim, yaşam hakları ellerinden alınıyor) sorun yaşıyor ve hiçbir Arap ülkesi(suriye dışında) gıkını çıkartmıyor(zengin oldukları halde)

Bunu ancak şuan çok güzel siyaset yapan Hükümetimiz arabuluculuğuyla yenebiliriz. Ama geç olmadan. Dün Haniye geri adımı atmış bile. İsrail askerine karşı Filistinli tutuklular. Ama kutluyorum yaptıkları yanlıştan geç de olsa dönmesini bildiler fakat bu olayda başbakanımız yada dış işleri bakanımızın sözüyle olayın bitmesi bize gerçekten çok önemli yararlar sağlayacaktır ne de olsa Mescid-i Aksa da bile tapumuz var..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
wwwxxxyyy' Alıntı:
trextra, eğer yanlış okumuyorsam forumun bu bölümü Güncel konular, Haberler, Politika... Bence son derece önemli olan ÇOK ÇOK ÖNEMLİ !! : Susma! Ayağa kalk başlıklı konuyu kapatmanı anlayamadım.. İnsanlar tabbi ki tartışacaklar, doğruyu bulmanın tek yolu tartışmaktır, konuyu kapatmak ya da kapatmamak konusunda ölçütün tartışma olup olmaması değil , tartışan insanları üslubu olmalıydı..

Bu forumda politika konusulabilir, ancak bir ulkenin tumunun aleyhine bir propaganda yapilamaz. Zamaninda Almanya da bir suru insana eziyetler edildi, ama Almanlar kotudur diye bir yargiya varilamayacagi gibi Israilliler kotudur diye bir yargiya varilamaz.

Amerikanin ve Israilin dis politikasini ben de onaylamiyorum, ama bu o ulkenin insanlarini topluca suclama hakki vermiyor.

Politik gorusunuzu seviyeli bir sekilde ortaya koyarsiniz, herkes dusuncesini yazar.

Forumda cihat ilan ederseniz, o konu kapatilir.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
iyinet, benim yazımdan alıntı yaparak yazdığın için doğal olarak ben üzerime aldım.. Cihat ilan eden yok.. Yazdıklarımın hepsi dünyanın gerçekleri..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Basligi kisisel tartismaya cevirmek niyetinde degilim, ama yazdiklarini dunya gercegi oldugunu savunuyorsun, asagida yazanlarin gercekligini ispatlayabilirmisin?

"Arkadaşlar, İsrail bir tek askeri kaçırıldığı için oraya girmedi, İsrail , Amerika ya da İngiltere gibi sömürgeci ülkeleri kapitalizm üçgeninin en tepesinde oturanlar yönetir, onlar için ise değil bir askerin, binlerce kişinin bile önemi yoktur... Onlar için tek önemli olan şey daha fazla para kazanmaktır, yani daha çok güç elde etmek.. 11 Eylül saldırılarının ABd tarafından yapıldığı ayan beyan ortada, orada binlerce kendi yurttaşlarını gözlerini kırpmadan öldürdüler.."

Ben israil haklidir yada haksizdir demiyorum, Filistinliler icin de ayni sekilde. Filistinliler zamaninda topraklarini satmasalardi bugun bu duruma gelmeyeceklerdi. israil o topraklari savasarak almadi, para vererek aldilar.

Dunyada olup bitenleri izleyip tepki gostermek, susmaktan daha iyidir. Ama once kendi ulkemizde olup bitenleri bir arastiralim. Bugun Turkiyenin pek cok sehrinde ozellikle Guney ve Guneydogu da yabancilara toprak satisi var. Zamaninda Filistin'in basina gelen boyle giderse yakinda bizim basimiza gelecek.

Israile kizanlar, 1 Turk askeri kacirilsaydi siz ne yapardiniz, Turkiye ayaklanmazmiydi?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sosyal olgular bilimsel olgular gibi ispatlanamaz, sadece bilimsel mantık yürütme yöntemiyle sonuca ulaşılabilinir.. Kaldı ki bazen bilimsel olgular bile ispatlanamaz (Einstein görelikilk kuramında ışık hızının %99 u hızla giden bir uzay aracında geçen zaman ile dünyada geçen zamanın eşit olmadığını mantık yoluyla kanıtladı, doğal olarak ışık hızının %99 u hızla gidebilen bir uzay aracı yoktu)

İsrail'in tek askeri kurtarmak için Filistin topraklarına girdiği palavrası, bugün 2 askerinin kaçırılıp, 7 askerinin öldürülmesi ile ortaya çıktı, hiç bir düşünce 1 birimi kurtarmak için 9 birimi feda etmez..

Amerika'nın 11 Eylül saldırılarını kendisinin yaptığı ile ilgili binlerce ciddi site bulunabilir nette, bunu sadece ben söylemiyorum..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
wwwxxxyyy' Alıntı:
İsrail'in tek askeri kurtarmak için Filistin topraklarına girdiği palavrası, bugün 2 askerinin kaçırılıp, 7 askerinin öldürülmesi ile ortaya çıktı, hiç bir düşünce 1 birimi kurtarmak için 9 birimi feda etmez..

Tek askeri kurtarmak istediğini kim söyledi ki?Fırsat kolluyordu zaten ve açığı Filistin Hükümeti verince(askeri kaçırınca) masum ayağıyla girdi. Açığı Filistin Hükümeti verdi diyoruz ve bu nedenle Filistin Halkını İsrail Yönetimi ezdi diyoruz.Halklar ve Yönetimler özeldir aynı değildirler.

Bakın Ürdün'de Hükümet harici başka bir grup(Hizbullah) asker öldürdü kaçırdı. Bunun sorumlusu olarak Ürdün halkına baskı yaptığı takdirde Ürdün Hükümeti tarafından suçlu duruma düşer ve askeri karşılık verilir fakat Hizbullah örgütünün yerlerini bombaladığında anca yavaş ol denebilir..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
the alorak ben de seninle aynı doğrultuda yazmıştım yukarılarda fakat iyinet ispat edebilir misin demişti de ona cevaben yazdım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5