İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsrailin vahşeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Birçok konuda başlıklar açılıyor bu konuda neden hiç açılmadı 2 gündür bunu soruyorum kendime. Sizce neden forumda bunu düşünen olmadı yada böyle önemli bir konuda birşey yazılmadı?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Ben açmıştımda, konu devamında ateşli tartışmalara dönüştüğü için silindi malesef. Tartışabilmek farklı birşey.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Tartışılacak birşey yokki, bir yanda pkk yandaşı israil, siyonist topluluk, çocuk katilleri bir yanda onlarca ülkeden gönderilen yardımlar ve bu yardımlara yapılan haksız saldırı var.

Engellenir engellenmez bu değilki konu, adamlar katil adamlar vahşet yapıyor. Bizim dinimizden olmayanların bile kınadığı bu olayı göremeyenler varsa yazık.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
PKK ile seçilmiş Filistinli bir partiyi aynı kefeye koyup, "Ama İsrail'in de hassasiyetleri..." diyebilecek kadar basiretsiz ve tarafgir gazete yöneticileri bile varken her yerde tartışmanın çıkması normaldir...

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Diğer konu neden silinmişti ki sonuçda ortada aşırı derecede bir tartışmada yoktu, bazı konular sanırım sadece Allah rahmet eylesin mesajları yazılmak için açılıyor.Bırakın insanlar rahat rahat görüşlerini söylesinle bu şekilde maalesef hiçbir yere varılmaz.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Sanırım bu konuyu ekşi sözlük çok daha önceden çözmüş, bu konuda bir üstteki mesaja cevap vermeye gerek yok kim ne düşünürse düşünür. Ama insanlar düşündüğünü yazar ve öyle olmalıda.
Ama böyle bir konunun abuk şekilde karşı çıkılması doğrusu bana dokunur, bunu siyasetle yada başka birşeyle açıklamak mümkün değil.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Sanırım bu konuyu ekşi sözlük çok daha önceden çözmüş, bu konuda bir üstteki mesaja cevap vermeye gerek yok kim ne düşünürse düşünür. Ama insanlar düşündüğünü yazar ve öyle olmalıda.
Ama böyle bir konunun abuk şekilde karşı çıkılması doğrusu bana dokunur, bunu siyasetle yada başka birşeyle açıklamak mümkün değil.

Evet ekşi sistemi gayet iyi kurgulanmış fakat bu durumda iyinet webmaster forumu denmemeli forum diyorsak elbetteki toplu tartışmalarda olucaktır, ekşisözlük ile burası karşılaştırılması bile yanlıştır. Orada her türlü konuda entry girmek mümkün fakat burada açıkcası her ne kadar webmaster arkadaşları bir nebzede olsun sosyalleştirmek için geyik konuları v.s mevcut örnek vermek gerekirse bugün ekşide açılan bazı başlılarda ;
. evrime inananlara inanamıyorum
. kendi halkı açken başka ülkeye yardım eden insan
gibi başlıklar girilmiş eminim bu başlıklar burada girilseydi zıt görüşlü arkadaşlar birbirine girerdi.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Diğer konuyu görmedim ama kapnamasınada şaşırmadım açıkçası.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Her ne kadar yapılanları onaylamasamda ben eleştirirm arkadaş, kimse de kusura bakmasın.

- Olaylar sonrasında atılan adımlar ( Türkiye tarafından ) ortaya net bir tavır koymaktadır. Ancak bu tavırlar sadece laflarda kalmamalıdır. Eğer kalacaksa boşuna dil dökmesinler, takipçisi olacağım.

- Dünya ayağa kalktı gibi yorumları orada burada görüyorum da gülüyorum. Eğer sadece ülke liderlerinin üzüntü dileklerini iletmelerinin bir yaptırım olacağını düşünüyorlarsa onlara söylecek lafım yok.

- Virtuozzo arkadaşımız aslında çok güzel bir noktaya değinmiş, belki bizler tarafından olmasa da bu konu mutlaka yöneticiler arasında bir tartışma konusu olmalıdır. Virtuozzo kusura bakmayın ama "Bu konu onların hassasiyetleri arasında." Biraz empati yapalım. Terör örgütü PKK mevcut bölgesinde bağımsızlığını ilan etmiş olsa ve seçimle başa gelmiş olasalardı ve ona onu tanıyanlardan bir yardım gelse bu şekilde idi gene bu yorumunuzu dile getirebilirmiydiniz. O yüzden olaya bu şekilde bakmak doğru bir yaklaşım olmaz. Biz istesekte istemesekte, beğensekte beğenmesekte bu konu onlar için bir hassasiyet konusudur. Burada mühim olan masum insanların, sivillerin, çocukların gördükleri zararlardır.

- Tartışmalarda duymadığım ve bence kesinlikle olması gereken konuılardan biris de şu olmalıdır: İsrail olacakları gemiler daha gelmeden haykırarak söylerken bunların olmaması için bürokrasi nasıl ve ne şekilde işlemiştir, yoksa işlememiş ve oluruna mı bırakılmıştır. Bu konda hiçbir bilgimiz yok. Bu konuda açığa kavuşturulmalıdır.

Yukarıda ki yazdıklarımın yanlış anlaşılmaması için bir tekrar daha yapayım: Yapılanları kabul etmek mümkün değildir

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Eğer benim devletim çoluk çocuk demeden katillik yapıyorsa, eğer benim devletim aç, hasta, yaşlı, genç çocuk demeden insanları açlığa mahkum ediyorsa, hastalığa mahkum ediyorsa sizin mantığınız anlaşılabilir. Ancak benim devletimde böyle birşey söz konusu bile değil.

Kaldıki israil ile bugün ülkemdeki sorun çok farklı nasıl hangi mantıkla bir araya getirebiliyorsunuz anlamıyorum. Bugün doğuda yaşayan insanlar yüzyıllardır bu topraklarda ve birlikte yaşıyoruz bizim kavgamız bölünelimmi bölünmeyelimmi kavgası, oysa oradaki kavga farklı, tamamen müslümanlara karşı ve işgal edilmiş topraklarda yapılan bir kavga. Bundan 50 yıl önce orada yahudi olmak bile hayalken bugün ülkeleri var birşeyler konuşulurken eğri oturup doğru konuşmak gerek, ya da tarih kitapları açılabilir.

Bunun dışında siz hangi tarihte benim askerimin silahsız sivillere ateş açtığını gördünüzde böyle birşey yazabiliyorsunuz aklım şu an almıyor.

T

trgy

Misafir
Yasak. Birbirimize giriyoruz kusura bakmayın,dün de belirttim bunu.

Bu konuyu silmiyorum, yasak olduğunu herkes bilsin diye. Bu tarz konular dönüp dolaşıp siyasete giriyor karşıt fikirler çıkıyor ve forum içerisinde kargaşaya sebep oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5