İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İstanbul Portalı için mükemmel bir domain

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Domain Adı : 34i.com
Bitiş Tarihi : ( 25.08.2011 )
Registar Firması : (Godaddy)
Sabit fiyat: 1400$
Sabit Satış Bitiş Zamanı :

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Hocam satış baltalamak olarak algılnmasın ama siz ciddimisiniz 1400$ da?

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sizce ne yapar fiyat, veya şöyle sorayım bu domain senin adına olsa harbice kaça verirdin tahminen?

Ekleme: Sorma amacım zaten 3 karakterli rasgele domainler 400-500 dolara satılıyorlar.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Güzel domain. Üç karakterli ve .com uzantılı. Hayırlı satışlar.

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Hocam açıkça söyliyim ben bu domaini hiç almazdım zaten.Ama keza aldığımı farzedersek bu domaini en faz 15 tl den satardım.Yani normal domain fiyatına.Dediğim gibi yanlış anlaşılmasın sadece fikrimi beyan ettim.Biraz daha mantıklı olmak gerekiyor bence.Ama alacak olana saygım vardır.Hayırlı satışlar..

15Tl mi? :D

Domain güzel, projem olsa biraz pazarlıkla alırdım.

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam ilk mesajdada söylemiştim.Satış baltalamak amacında olmadığımı.Burdaki tüm alışverişlerim sorunsuzdur.Kimseyi rencide edecek bişeyde yazmadım bugüne kadar.Sadece fikrimi beyan ettimki bu en doğal hakkım.Çamur atmanıza gerek yok.Bu işlerde sizden çok daha eskiyimdir emin olabilirsiniz.Yinede hayırlı satışlar diliyorum..

Yaşlı kurt senii :D

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
15TL de ölücülük sayılır artık:) Nereden baksan 3 karakter, .com domain. Ama projesiz işe yaramaz bence.

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
15TL de ölücülük sayılır artık:) Nereden baksan 3 karakter, .com domain. Ama projesiz işe yaramaz bence.

Ölücülük değil öldürmek denilir bu yoruma. Yada çok yeni olan birisi bu işlerde. Bence dediğiniz gibi güzel proje ile işe yarayacaktır.

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nakit ihtiyacından dolayı fiyat 1200 dolar olmuştur. Fiyat 2 gün içindir sadece, lütfen ciddi alıcılar pm atın.

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hocam bence fiyatı bu kadar düşürmeyin. Çok iyi bir domain ismi.

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Anladım kardeş o zaman mecbur başka yerden nakit ayarlamaya çalışacağım.

hitmans58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Hocam 34 olan bölümü iyi de i domaini bozuyor ancak reg fiyatı yada reg fiyatının 1 katı eder benim tahminim

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Hocam 34 olan bölümü iyi de i domaini bozuyor ancak reg fiyatı yada reg fiyatının 1 katı eder benim tahminim

Üstadım lütfen. Evet harf ve sayı olarak kombine olmuş ancak; sonuçta 3 karakter, .com uzantılı ve 6 yaşında bir alan adından bahsediyoruz.

Çok düz bir hesap ile 1400$ edermi bilmem ama; 6x15 = 90.00TL

Bu domain projesi olan birine 1400$ dan daha fazla bir fiyata satılabilirde.
İhtiyaç aciliyet arzetmiyorsa satılmaması kanasındayım. Yaşlandırıldıkça güzelleşecektir.

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar lütfen isteyen varsa hediye edeyim cidden fakat ben domain işinde yeni olmama rağmen bu domainin fiyatının en az 400 dolar etmesi gerektiğini biliyorum. Eğer açık arttırmaya konulsa bu fiyatlarda satılacaktır 3 karakterli olduğu için. En kötülerinin bile 120-150 dolara satıldığını gördüm. Örneğin içerisinde 0 rakamı olan ve o mu yoksa sıfırmı olduğu karıştırıldığı halde bu fiyatlara gidiyor. Kaldıki 34 ve İstanbulun baş harfi olduğu için değerli bir domaindir. Eğer 1200 dolara satılırsa vereceğim çünkü İstanbul'da yaşamıyorum ve projelendirirsem iyi bir şey çıkmaz ortaya.

flexman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
15 TL ne la şakamı yapıyorsunuz?Mükemmel bir domain komik olmayın.

domainize

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belli ki Türkiye'de hala domain konusunda epey bilgisiz olmasına rağmen, bu konuda hiçbir araştırma yapmadan düşüncesini rahatlıkla ve neredeyse kendinden emin bir şekilde ifade eden bir yığın insan bulunuyor. Türkiye'deki en büyük 3-4 forum'da bile ne yazık ki durum böyle. Sözüm bu arkadaşlara...

3 karakterli .com domain'leri biraz araştıracak olursanız, onların domain piyasasındaki "para birimi" ya da "altın"ı olduklarını görebilirsiniz. 3 karakter .com 'lar bu sektördeki nadir minimum sabit ücrete sahip olan domain tipleridir. Bu domain'lerin registration ücretine satılmalarına mümkünat yoktur. Bu konuda biraz daha somut bir bilgi isterseniz sırf 3 karakterli domain'ler için yapılmış şu sitenin fiyat bilgileri sayfasına acilen bakmanızı öneririm:
http://www.3character.com/priceguide.html

Öte yandan bu post'ta bahsi geçen domain için projelendirilmeden, yani salt domain değeri olarak bakıldığında 4 basamaklı bir rakamı ben de çok buldum. Ancak projelendirilecekse, herhangi bir fiyat asla fazla veya az kabul edilemez; sadece satıcı ve alıcının anlaşması yeterlidir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5