İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

istatistik

A

Anonymous

Misafir
500 sayfalık bir web sitesi düşünün.Şimdi ben bu sayfaları kaç kişinin gördüğünü ayrıntılı olarak görmek istiyorum.Tavsiye edecğiniz istatistik şirketleri ya da programlar nelerdir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

A

Anonymous

Misafir
hosting sirketlerinin bircogu bu istedigin istatikleri sunmuyomu? Emin degilim ama galiba var..

A

Anonymous

Misafir
Veriyor ama kısıtlı. Sadece ana sayfanın istatistiklerini veriyorlar.Hangi sayfanın kaç kez izlendiğini görtemiyoruz.Verenlerde sadece ilk 20 ip ve ilk 20-30 referier şeklinde veriyor.

A

Anonymous

Misafir
asp destegi varsa serverinde bende kendi yazdigim bir script var mail at gonderim
sayfalarinin asp olmasi gerekiyor
mdb database kullaniyor script

G

Gunes

Misafir
Butun sayfaların içerisine şu kodu ekle:

<%
pgeNme = Request.ServerVariables("PATH_INFO")

LogTo = (pgenme)
'LogTo = ("/site/sayac/" + pgeNme)
CounterFile = Server.MapPath(LogTo + ".txt")
Set xFS = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
On Error Resume Next
Set xMC = xFS.OpenTextFile(CounterFile, 1, 0, 0)
usercnt = xMC.Readline
set xFS = Nothing
usercnt = usercnt + 1
Set xFS = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
set xRC = xFS.CreateTextFile (CounterFile, 1, 0)
xRC.WriteLine usercnt
Set xRC = Nothing
SayacGoster = usercnt
%>

Bu kod ziyaretçi sayısını alıp dosya ismiyle bir txt dosyasına kaydediyor.
Örneğin dosya adı index.htm ise bu sayfanın ziyaretçi sayılarını index.htm.txt dosyasına kaydediyor. Eğer sayacı sayfada herhangi bir yerde göstermek istersen herhangi bir yere de

<%=sayacgoster%>

eklemen yeterli.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi