İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşte onurlu,şerefli ve ödeyen SEDO!

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hello,

Your parking earnings were deleted.
We sent you an email asking you to explain the abnormal level of traffic your one domain was receiving.
You never replied.
We deleted your earnings.

Kind Regards,

Bugün maillerime baktığımda bu maille karşılaştım. 1 hafta önce kazandıklarımı 0 görünce şüpelendim ve mail attım. Bana sorun olmadığı maili geldi 2 kere ve 3. mail bu şekildeydi. Yukarda şu yazıyor. Parkingden kazandıklarınız silindi. Size Domainin bu kadar fazla trafik nasıl kazandığını soran bir mail attık siz asla cevap vermediniz. Sizin kazancınız silindi. EN İYİ DİLEKLERİMLE.

İşte güvendiğiniz sedo. İşte şerefli haysiyetli sedo. 1 kere bile mail gelmedi bana ve bu ay hesabımda şu anda 75 euro var. Domainden hala kazanıyorum ama nedense geçen ayki kazancım 0. Bu olay elbet burda bitmicek...

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onlara o senin cevap vermedigin mail hic gelmedi bana diye bir sey gonderdin mi?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alican bence mail at hemen ve onların attığı ve senin attığın mailleri gönder.. umarım yararı olacaktır.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın arkadaşa yolladığım mail bu. Mailin içinde diğer arkadaşın mailida var. Biri sorun yok diyor diyeri ise sorun büyük. Ama bu burda elbet bitmeyecek.

This is what i talked with Louise Scott from sedo. I guess this is the way you work there. While one of you saying that there is no problem, the other claims that there is mail which is send to me and that is never answered. I never ever received a mail from you and if this wrong situation doesn't end shortly we will be seeing each other in court.

Your workers mails above->

You did not earn 0 last month.
You earned whatever you did, and then a credit note was created.
Then the earnings for this month were set back to 0.
Your credit note will be paid out shortly.
Please ensure your bank/paypal details are entered in your account.

Louise Scott
Key Account Manager

SEDO.COM :: Buy and Sell Domain Names and Websites
tel (877)-349-5902 :: fax (212)-202-3951
email: [email protected] :: url: www.sedo.com

_______________________ :: make a name for yourself.

At 14:25 09.12.2004, you wrote:

Louise Scott <[email protected]> wrote:

Dear Alican,

Hello, the reason why your earnings have gone to zero is because it is now the begin being of a new parking month and so your earnings will start again.

Kind regards,

Louise Scott

Key Account Manager

tel (877)-349-5902 :: fax (212)-202-3951

At 18:46 08.12.2004, you wrote:

file:///z:/Technik/_scripts/redirect.htm?u=alicanorg

Login: alicanorg

Name: Alican

Email: [email protected]

Telefon:

Topic: Domain Parking

Comments:

I earned some money last month and i was able to see that amount till today. Now when i login to my account and look at my earnings it tells me that i earned 0 euro last month and you payed 0 euro to me. There must be a problem. Please answer me as soon as possible.

------------------------------------------------

Thanks for your answer but i could't understand why does it shows me that i earned 0 € last month? There is no problem with my account then? Thanks for all. Best regards

Alican Yenidogan
------------------------------------------------ LAST --------------------------------

Nora from Sedo <[email protected]> wrote:
Hello,

Your parking earnings were deleted.
We sent you an email asking you to explain the abnormal level of traffic your one domain was receiving.
You never replied.
We deleted your earnings.

Kind Regards,

Nora Cotter
Domain Broker

tel +49 (221)-420-758-287 :: fax +49 (212)-202-3951

At 13:27 10.12.2004, you wrote:

file:///z:/Technik/_scripts/redirect.htm?u=alicanorg
Login: alicanorg
Name: Alican Yenidogan
Email: [email protected]
Telefon:

Topic: Domain Parking

Comments:
I also didn't receive a mail as "You earned xx dollars this month." My friends did but i didn't. Please check my account and you will see that there is a mistake about last month November. It tells me that i earned 0 € in November. Please check it out. Thanks

------------------------------------------------

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alican kazancı abartı olan arkadaşlardan çoğuna açıklama yapmaları için bir mail attılar bundan 1 hafta önce sen böyle bir mail aldın mı ?

sanırım sen buna cevap vermemişsin çünkü adamların dediği o..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. si cevap vermedinmi diye sormayın mail gelmedi gelseydi elbette verirdim. 2. si kazancım abartı değildi 30 euro civarıydı. Bu ay kazancım abartı olacak ve bu adamları 30 euro için kesinlikle dava edecem ve çok daha fazlasını alacağım.. Screen shotlarda herşey belli bakarsanız görürsünüz olan biteni ve üstte de atılan mail var içinde diğer arkadaşın attığı mail var. O sorun yok diyor nedense kendisi KEY MANAGER. Diğer arkadaş ise hesabın kitlendiğini ve mesaj attığını söylüyor. Atılan tüm mesajlar mail boxumda duruyor. Hepsi birer kanıt ve hepsi çok işe yarayacaktır..

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Domainhop'ta benim hesabımı kapattı, siteler çok iyi hit alıyordu! Bakalım, şimdi sedodayım.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainhop.com sedo.com'un tavsiye ettiği, doğal olmayan yollarla sağlanan hiti de kabul ettiğini söylediği site değil mi? Neden kapattı hesabınızı?

Bu işin tadı kaçmaya başladı. Ödeme alamayanlar olduğunu görüyorum. Bir ay boyunca domainlerini yönlendir, sonra adamlar detaylı bir açıklama yapmadan silsinler kazancınızı. Bu pek de mantıklı değil. Bedavadan adamlara ve sponsorlarına hit kazandırmak anlamına geliyor.

Bu tür büyük firmaların, basit sebeplerle domaini bloke etmesine, kazancı sıfırlamasına karşı uluslararası arenada ne yapılabilir ki? Mağdur olanlar ne şekilde gideriyorlar mağduriyetlerini? Türkiye' de sedo.com'a açılacak dava ne kadar ciddi olur, sedo.com muhatap olur mu, olsa da dava açanın kazanma şansı olur mu? Bunlar hep şaibeli, bilinmezliklerle dolu. Bu forumda ben 300-500 dolar kazanıyorum sedo.com'dan diyen var. Bu küçümsenecek bir para değil. 300-500 Dolarlık bir para dönüyorsa ortada, sözleşmeler vs. de olması gerekmezmi?

Biz siteye üye oluyoruz, aslında ciddi bir ticari işin içine giriyoruz ama sonunu düşündüğümüz yok. Sedo.com büyük firmadır deyip giriyoruz, hizmetimizi yapıyoruz. Sözleşme yok, garantisi yok. Bu işlerde bir terslik var ya, bu kadar basit olmamalı :)

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde domainhop hesabım kitlenmiş. 20 dolar olmuştu 2 günde. Yabancılar da para ödememeye başladı artık. Ya az kazancaksın ya da ödemiyorlar. Böyle iş olmaz olsun

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"We sent you an email asking you to explain the abnormal level of traffic your one domain was receiving."

Muhtemelen yollamışlardır ama mail senin BULK BOX'ına düştüğü için okumamış ya da direkt silmiş olabilirsin..

Çünkü aynı mail banada geldi 1 hafta önce açıklama beklediler..

İyi çalışmalar..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben adamlara 5 kere mail attım 0 ı gördüğüm anda. Sence adamların maillarına cevap vermemezlik yaparmıyım?? Bulk a geldiğini de düşünmüyorum açıkcası spam mi yapıyor adamlar? Diğer arkadaşınki inboxuma geldi ve bulk box ıda kontrol ettim gelmedi

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benim kendi serverımdan attığım mailler bile bulk a gidiyordu zar zor çözümledik ve çözümlemedik arasında durumlar:) yarını bekle alican gün doğmadan neler doğar..

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Otomatik atılan maillerin çoğu BULK'a düşmektedir.. ve bu attıkları mail otomatik atılmakta.. Bedavalar-net forumda uyarı aldığını açıkladığı zaman bende kontrol etmiştim mailimi banada gelmişti forumda gördüğüm aynı mail..

Yani demek istediğim bir bakıma şüphelendikleri adamların admin panellerinden yanına bir tıklatıyorlar ve bu kişinin mailine otomatik olarak aynı mail geliyor.. ve bu maille 4-5 gün içinde cevap vermezseniz bu şekilde bir çözüm alıyorlar..

Yani adamlar durup dururken sana mail attık sen bize cevap vermedin demez.. Canımız sıkıldı sildik der ama sana mail attık ama sen bize cevap vermedin demez..

İyi çalışmalar..

B

Bedavalar-Net

Misafir
selam

Domainhop.com hesabimi actigimdan 3 saat kadar sonra benim hesabimida üyeligimide sildi.

selamlar

not: pardon yanlis hatirladim,ertesi günü sildi.Domain yönlendi kazanmaya basladim, 9 dolara geldi domain yönlendikten kisa bir süre sonra yine ayni hikaye.Yokmu insan gibi ödeme yapan adsense disinda.

E

erotika

Misafir
"arkadas" nickli arkadaşımız :) kazanıyor vallahi. Onun yöntemleri bile sedo ya uymuyordu bir zamanlar ama ne güzel kazanıyor.

Pop felan açmış olabilirmisiniz diye düşünüyorum..
:( ..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben de basladim kazanmaya ama en ufak bir şeyi bile mail atarak biliriyorum bakın şunu yapıyorum bakın bunu yapıyorum diye.. sogolsunlar cok da ilgileniyorlar her soruma en gec 12 saat icinde yanit aliyorum.. anlayisli davraniyorlar zaten genellikle istekleri olumlu yanitliyorlar..

Y

Yakuza

Misafir
şu sedo olayına girmek gerek yane :)
genelde kullandığınız olay banner koyup siteye link vermek mi
en iyisi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5