İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

isteğe göre domain uzantısı.

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
isteğe göre domain uzantısı belirleyebileceğim bir site varmı bulamadım yardım edermisiniz ?

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Google'dan ICAAN diye arat önce. O adamlara istediğin uzantı için mail atarak başvur, biraz bekletirler ama bakarsın kabul de ederler.

Ama at mail'i tamam mı? "Ben şu uzantı ile domain adresi almak istiyorum" şeklinde.

İngilizce için Google Translate kullanabilirsin

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
icann ye başvursak güzel bir uzantı göndersek kabul ederler mi cidden ? :eek:ha:

Ben şimdi buradan yazamayacağım bir uzantı için başvuru yaptım ve bir kaç aşama sürecek sürecin ilk aşamsını geçtiğime dair bir mail aldım. Büyük ihtimalle kabul edilecek bu uzantı, tabi öncelik bende olacak jenerik, 2-3 harfli domainler için

Bence sen de dene. Attığın maili burada paylaşırsan yorumlarız.

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
merak ettim şimdi ? :) ve kabul edilirse bir ücret veya çok pahalı birşey olurmu ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5