İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İstenmeyen E-posta Göndericilerine Ceza Geliyor

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Adalet Bakanlığı'nın hazırladığı tüketiciye önceden izin alınmadan tanıtım ve promasyon amaçlı elektronik posta gönderilmesi mümkün olmayacak.

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve çeşitli kamu kurumu ve kuruluşların görüşüne sunulan, ‘Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı’ ile sanal alemde alışveriş daha güvenilir ve şeffaf hale getirmeye çalışıyor.
Tasarı ayrıca şirketlerin ürünlerini tanıtmak amacıyla çok sık başvurdukları istenmeyen elektronik postalara ilişin düzenleme de getiriliyor. Getirilen düzenlemeyle tüketicinden önceden izin alınmadan tanıtım ve promasyon amaçlı elektronik posta gönderilmesi mümkün olmayacak.

Adalet Bakanlığı’nın‘ Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı’ ile, bilgi verme yükümlülüğünü yerine getirmeyen hizmet sağlayıcılarına bin liradan 5 bin liraya kadar para cezası verilecek. İndirim ve promosyon amacıyla gönderilen maillerde tüketici yanıltıcı bilgilere yer veren hizmet sağlayıcıları bin liradan 10 bin liraya kadar para ile cezalandırılacak.

Tüketicinin ticari elektronik iletiyi reddetmesine rağmen, iki iş günü içinde hizmet sağlayıcı tarafından aynı mail gönderilmeye devam edilirse onbeş bin lira ile cezalandırılması söz konusu olacak. Tasarıyla abone ve kullanıcılara, izin almaksızın, “siyasi propaganda ve cinsel içerik iletimi” amacıyla istek dışı mail gönderilmesinin cezası daha da ağır olacak. Bu tür iletileri gönderenlere yüzbin liraya kadar para cezası verilebilecek.

Tasarıyla elektronik hizmetin alıcısının satın alacağı mal yada hizmeti tanıyabilmesi, onu yanıltabilecek bilgilerin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Kaynak : http://www.tubiderbd.com/index.php?module=news&news_id=8558&cat_id=1

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Umarım haber doğrudur ve bir an önce hayata geçer. Spamcılara o denli uyuz oluyorumki anlatamam. Korkudan msn e bile adam eklemiyorum bu yüzden. Spam yaparak parayı bulacağını sanan denyolardanda kurtulucaz demekki :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Umarım haber doğrudur ve bir an önce hayata geçer. Spamcılara o denli uyuz oluyorumki anlatamam. Korkudan msn e bile adam eklemiyorum bu yüzden. Spam yaparak parayı bulacağını sanan denyolardanda kurtulucaz demekki :)

Boşuna heveslenmeyin, yurt dışından yine gönderirler :)
Turkiye burası youtube blocklicam diye yurt disi giris cikislarinida küllen kapatırlar, dusunsenize gmail kapali hotmail kapali yahoo kapali :)
Canım Türkiyemm..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ekomailing mi ne birsey var habire email yolluyor. Yolladiklari imageler filan da bozuk. Spam yapiyorsun hakkiyla yap bari.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5