İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İstenmeyen kelimeleri gizleme?

stabil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar.

Seo konusunda tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak.

Forumlarda bildiğiniz gibi (Özellikle Simple Machines(smf)) : Hoşgeldiniz Ziyaretçi, Lütfen giriş yapın veya kayıt olun., E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın., İleti, Konu, Gönderen v.s taban kelimeler dinamik yapıdan dolayı her sayfada mevcut. Ve bu kelimeler google indexinde her zaman ön planda.

Örneğin: Site başlığı: Google *** Açıklaması: Hoşgeldiniz Ziyaretçi, Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. gibi olumsuz bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bu durum "Google Site Yöneticisi Araçları" tarafında da olumsuz yönde karşımıza çıkıyor.

Örneğin bir web sitemde ki anahtar kelime grafiği:

olumsuz.png

Yani istemediğim kelimeleri filtreleyerek veya gizleyerek bu olumsuz durumdan nasıl kurtulabilirim?

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
aşağıda ki kodu kullanarak bu işlemi yapabilirsin..
Kod:
 <noindex>Don't index this text block</noindex>

stabil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet haklı olabilirsiniz.

Bunun mutlaka çözüm yolu vardır diye düşünüyorum. İncelemediğim döküman kalmadı ama bulamadım.

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
kodu wikiden almadan bir wm forumunda sorulmuş verilen cvp buydu bende not almıştım:) kullanmadım hiç

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google çeviriler için <notranslate> etiketini sunuyor ama <noindex> gibi birşey duymamıştım hiç. İlgimi çekip biraz bakındım da, wikide de sadece yandex falan destekliyor yazısını gördüm. Aslında böyle birşeye ihtiyaç var ama eminim spam amaçlı kullanılma potansiyeli iyi niyetli kullanılmasına göre daha yüksek :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5