İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyi Bir Blog Yazarı Olmak

Bloggokhantekin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blogger-logo.PNG

Öncelikle kişisel blog nedir kısaca bahsetmek istiyorum kişisel blog , blog sahibinin günlük yaşamından yola çıkarak veya gördüğü ( yaşadığı ) olaylardan birtakım dersler çıkaran ve bunu ziyaretçileri ile paylaşan blog türüdür.
Kişisel blog bir haber sitesi gibi haber yayınlamamalıdır, sağdan soldan alınma yazılar paylaşmamalıdır, bana göre sağdan soldan alıntı yazılar eklemesi yanlış fakat ekliyorsa dahi konu altına alıntıdır yazısı ekleyerek yazıyı aldığı siteye link vermelidir yani yazının kaynağını göstermelidir

Evet kişisel blog sitesinde başka sitelerden alınma yazılar olmamalıdır, fakat şöyle de yapılabilir diyelim ki bir sitede bişey okudunuz onu kendinizce yorumlayıp ve kendinizden de bişeyler katarak o şekilde sitenizde paylaşmanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum
Peki kişisel blog sitelerinde neler olmalıdır yani hangi konularda içerik eklemeliyiz derseniz şunları söyleyebilirim kişisel blog site sahibi hangi konuda kendini daha çok geliştirmiş ise hangi konulara ilgisi daha fazla ise o konularda yazabilir örneğin Muhasebe'ci olan bir blog sahibi muhasebe ile ilgili konularda içerikler paylaşabilir , eğer bir blog sitesi konusunun dışına çıkarsa yani sırf daha çok ziyaretçi gelsin diye her önüne gelen konuyu sitesine eklerse o site belli bir süreden sonra çöp site haline dönecektir o yüzden her konuda yazmamakta fayda var
Ayrıca sitemize konu eklerden seviyeli ve ciddi bir şekilde ve elimizden geldiği kadar noktalama işaretlerinide doğru şekilde kullanmalıyız
Yazıma burada son verirken küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum eğer blog siteniz varsa sitenizden para kazanmak en son amacınız olmalıdır

Kaynak : http://www.bloggokhantekin.com/2014/09/iyi-bir-blog-yazar-olmak.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi