İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyi Net E-Ticaret Semineri Gençler E-Ticarete Atılıyor !

X

Xman

Misafir
gg yada hepsi burada bugün buradaki herkesten daha iyi ticareti biliyordur.Çünkü başarılıdır.

Gg insanları sadece kazıklıyor, bir otomatik filtre koymuşlar başka üyelere özel mesaj gönderdiğinizde mesajınızda o filtreye giren bir keilme varsa anında uyarı mesajı alıyorsunuz, size sahtekarmışsınız gibi uyarı mesajı atıyorlar, istedğiniz kadar masum yada kaliteli bir üye olun farketmiyor, anında üçkağıtçı ithamıyla karşılaşıyorsunuz. Tabiki olayın bir diğer yönüde bir şekilde iletişimin gizliliği ilkesinide ihlal etmiş oluyorlar, mesajınızın bir bölümünü dahi olsa görebilmek bence en adi suçtur. Şimdi kimse kalkıpta bu adamlar başarılı demesin bana, bu adamlar piyasada iş yapıyorlarsa devletin otorite boşluğundan kaynaklanıyor bütün bunlar.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Gittigidiyor'a fazla yükleniyorsunuz. Yaptıkları iş bu kadar basite indirgenecek, küçümsenecek bir iş ve başarı değil.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Zaten klon olmayan ne var ki?
Etohumda bile finalistlerin hepsi klon.
İlla kötü birşey diye söylemiyorum da yeni bir şey değil bu :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Etohum sürekli toplantı düzenliyor onlara katılım yapılsa daha iyi olur, bu adamların yapacağı tek şey reklam. Etohum ise hiç bir reklam yapmadan toplantılarını düzenliyor. O yüzden böyle birşey yazdım ben.

Örneğin oradaki Voiyk.com tamamen reklam amaçlı orada bence. Hangi başarısı var da bize anlatacak? Voiyk.com yurtdışı klonudur bilmeyenler için bunu da söyliyeyim. Bilge adam da bana göre orada reklam amaçlı bulunacak.

Yani benim oradaki yorumum tamamen reklam amaçlı bir seminere katılmak yerine, etohum gibi bunu gönüllü olarak yapılan yerlere katılınmasını hedeflediğim içindir.

Son olarak şunu da ekliyeyim;

Artık internette başarılı olmak için şöyle bir kural var bunu birisi söylemişti bana ve gerçekten de öyledi. Ya çok iyi taklit edeceksin, ya da hiç olmamış birşey üreteceksin ve bu ürettiğin şey herkese hitap edecek.

Konu güzel tartışmaya döndü severim bunu :) Öncelikle etohumda tamamen ticari çıkarlar için kurulmuş bir sistemdir ve klondur.2000 yılından beri amerikada projeciyciyle yatırımcıyı buluşturan finansman sitesidir. Zaten dikkat edilirse, ilk olmak çok zordur. Örnek olarak etohumun son toplantı katılımcılarından hangisi dünyada bir ilkki ? yemeksepetimi ? maçkolikmi ? sporxmi? Tabiki burada turgayın anlatmak istediğine katılıyorum. Yarar açısından bakıldığında; sektörde başarıyı yakalmış tecrübeli insanlardan bilgi almak çok daha yararlıdır. Ancak tartışılan konudaki toplantıda çok yararlı olabilecektir.

Bilgeadam konusuna katılmıyorum. Sponsorluğun amacı tabikide reklamdır.Sanki etohumun katılımcılar reklam için orada değilmi ki ? Ancak bilgeadam, Türkiye 'de faaliyete geçtiğinden beri çok yararlı işlere imza atarak, bilişim sektörüne çok insan kazandırdı.Hakkını yememek lazım. Birazda arz talep meselesi bence... Sen baız şeyleri gördüğün yada bildiğin için bu toplantıyı yetersiz görebilirsin ancak ben yeniyim ve bu işlere meraklıyım.Bu sebeple ki bu toplantı bence yararlı olabilir.

İnternetteki başarının kuralıda bence; yapılmamışı yapıp riske girmektense, iyi kloncu olabilmektende geçer.Bugün yatırım alan projelerin zaten %99 ' u iyi klonlardır..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Gg insanları sadece kazıklıyor, bir otomatik filtre koymuşlar başka üyelere özel mesaj gönderdiğinizde mesajınızda o filtreye giren bir keilme varsa anında uyarı mesajı alıyorsunuz, size sahtekarmışsınız gibi uyarı mesajı atıyorlar, istedğiniz kadar masum yada kaliteli bir üye olun farketmiyor, anında üçkağıtçı ithamıyla karşılaşıyorsunuz. Tabiki olayın bir diğer yönüde bir şekilde iletişimin gizliliği ilkesinide ihlal etmiş oluyorlar, mesajınızın bir bölümünü dahi olsa görebilmek bence en adi suçtur. Şimdi kimse kalkıpta bu adamlar başarılı demesin bana, bu adamlar piyasada iş yapıyorlarsa devletin otorite boşluğundan kaynaklanıyor bütün bunlar.

Öyle diyorsunuzda gittigidiyor komisyonla ayakta duran bir site ve en büyük gelir kaynağini korumak zorunda.Herangi bir çatlak bile büyüyerek siteye zarar verir.

Bilmem kaç bin kişinin bilmem kaç bin alışverişini kontrol etmek zorundalar ve katı olarak otomatik olarak ayarlamalılar.Tabiki sistemsel kontrollerde sorunlar çıkmaktadır.Düşününki üyelerin kendi aralarında anlaşmaya çalıştığını kabul edermisiniz siz.Örneğin emlakcılarda bu tarz olaylarda çok katı kurallar uygulamakta.

Mesaj içeriğini kontrole gelince.Manual bir kontrol olmadan yasal bir yaptırım olamaz.Örneğin hotmail yazı içeriğinde resim olunca uyarı çıkarmaktadır gibi ( aynı olmasada benzer mantıktadır)

Üsteki seminerle etohum benzeri değil tabiki ve ona nazaran güzel bir organizasyon değil.Ayrıca semineri yapması veya tanıtmasıda forumu etkilemez.Ama konu başlığı olsun üslübu olsun yerinde değil ve gereksiz.

Ama bunlar bile seminerin yararlı olmadığını göstermez.Evet belki stratejinizi siz belirliyeceksiniz veya size yol bile göstermiyecekler ama hiç değilse böyle bir dünyanın varlığını daha önceki kişilerin neler yaptığını öğrenmenzi sizin için altın değerindedir.

X

Xman

Misafir
Daha bir çok kişi GG nin ne olduğunu bilmezken ben ilk üyelerindendim GG nin. Replika ürün satışı yasak kuralı doğrultusunda yaptığım onlarca uyarıya rağmen bu kuralın göstermelik olduğunu anlamam çok da uzun sürmedi. Burada her mesaja bir cevap verecek kadar çok malzeme var elimde GG ile ilgili, o nedenle gerçek eticaretin onların yaptığından çok daha farklı bir şey olduğunu bilenler çok iyi biliyor.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
gittigidiyor e-ticaret sitesi değil ki zaten aracı kurum e-ticaret siteleri vatanbilgisayar.com teknosa.com vs.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Daha bir çok kişi GG nin ne olduğunu bilmezken ben ilk üyelerindendim GG nin. Replika ürün satışı yasak kuralı doğrultusunda yaptığım onlarca uyarıya rağmen bu kuralın göstermelik olduğunu anlamam çok da uzun sürmedi. Burada her mesaja bir cevap verecek kadar çok malzeme var elimde GG ile ilgili, o nedenle gerçek eticaretin onların yaptığından çok daha farklı bir şey olduğunu bilenler çok iyi biliyor.

Açık arttırma sitelerinde veya aracı olan sitelerde ürünlerin tek tek kontrol edilmesi mümkün değildir (sahibinden olsun hatta hepsiburada bile olabilir). Ayrıca çoğu satıcının bu tarz ürün satmak için geldiğini ve yasada yapmaları gerekenler sınırlı olduğu için işlerinede gelir.Burda ben gittigidiyorun strateji yanlışlığını göremiyorum.Siteleri için en iyisini yapıyorlar.

Ha site geliştikten sonra bir kaç önlem alınıp satın alanlarıda düşünebilirlerdi ama o onların bileceği bir iş rakiplerine yol açmış oluyorlar.

Gittigidiyoru savunmak istemem eksikleri vardır tabiki orası beni ilgilendirmez ama asıl tartıştığımı kısım olan ticareti bilmediklerini hiç sanmıyorum.

Belli bir noktaya gelen site sahiplerininde (çok iyi bir site sahibi olmasında gerek yok) dinlenme taraftarıyım.İlla işinize yarar bir kaç nokta vardır.Bunu yapmak için değişik yolalrda vardır.

Örneğin aşşağıdaki benim önceki konum

http://forum.iyinet.com/webmaster-g...luyor-etohum-nedir-ne-yapar-ne-ise-yarar.html

veya daha basit sitelerde bile sektördekileri öğrenebilirsiniz http://www.basariligencler.com/ bu siteyi tavsiye ederim mesela.İstikrarlı bir şekilde röpörtaj yapıyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5