İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri Iyi Satislar l Tebrik Edim l PM Alim l YOK YETER KI POST KASIM

• Konbuyu başlatan themaniac
  • Başlangıç tarihi
T

themaniac

Misafir
Yaa bu ara yeni uye olan arkadaslarda post kasma hastaligi basladi. kac seferdir gordugumu rapor ediyorum ama bunlarin masallah isi gucu yok sirf post kasiyorlar. yeni mesajlara girip sirayla hepsine hayirli satislar yazmalar. Yada ne bilim butun konulara guzel paylasim yada tebrik ederim o da olmasi PM alabilirmiyim gibi yazilar yaziyorlar. Yani maksat post kasmak. iyi tamam da kardesim post kisminda yazsin 10bin ne olcak yani. sen hicbirsey katamadiktan sonra foruma, sirf bos seylere post kasmissan bunu millet zaten anlicak. Yani bakin girin yeni mesajlar kismina bir adamin ust uste 4-5 kere ismi geciyorsa bilin ki bu adam post kasmak icin yapiodur bunu. Cunku benim gunde post atma ortalamam 6-7. Yani ben de cok aktif olan bir uyeyim. surekli mesaj atar, konu acarim falan. Ama benim 6-7. Adam daha bugun uye olmus baktim mesaj sayisi 34 olmus. nasi attin o kadar mesaji. icin ne doluymus be kardesim. Hani naptin bir script mi paylastin. ozel bir koleksiyonun vardi onu mu millete sundun? YOK!!!

YAPMAYIN YENI KARDESLERIM, GEREK YOK BOYLE SACMA SEYLERE!!!

Yani 5 mesajin olsun ama adam akilli olsun. burada size yine de yer vardir yani. Ama bin mesajin olsun hepsi de bos laf kalabaligi olsun. Kim sizi tanir ki? Kimse...

Post kasmaktaki amaciniz nedir bilemiyorum ama Bazi arkadaslar onemli yada ticari konulari Up yapabilmek icin tam 24 saat bekliyorlar. Adam 24 saat doluyor ve satisinin yada konusunun guncel oldugunu yaziyor. Yeni mesajlarda konusunun en uste geldigini dusunuyor. 1dk geciyor yada gecmiyor adam birde bakiyor ki konusu sayfanin en ustunde degil en altinda. Cunku yeni birisi sirf post kasmak icin herkesten PM istemis yada herkese hayirli satislar demis.
Milletin hakkina girmeyin. Post kasmayin PAYLASIM YAPIN
ORNEK:

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Haklısın, böyle bir konu gerekliydi. Ama konu ne kadar okunur yeni üyeler tarafından veya ne kadar dikkate alınır orası muamma. Themaniac'ın dediği gibi 1.453 mesajınız olsun düzgün mesajlar olsun. Post kasmak, kasmamak çok mesajınız olması, az mesajınız olması hiç farketmez... 100 mesajı olup iyi yerlere gelen var, 5 mesajı olupta parasını kazanan, işini görende var.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Calvin bu hale getirdi burayı, üyeler ne yapsın ki :) istediği şeylere ulaşabilmek için haliyle post kasacaklar, yeni gelenleri kötülemeyin lütfen

H

halilarici

Misafir
1.888 oldu.Madalyamı hazırla.Calvine hediye edicem.

Ekleme: Repde verdim.Rep kasayım.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Üyelere kısıtlamayı o getirmedimi sizce? üyedir bu, alıp gitme mantığı bi çoğunda vardır, ama yönetim bunun böyle olmasını istemediği için bi kaç post kasmadan alıp gitmesin diyorlar, başka bi açıklaması var se bunun yönetim zaten yapıştıracaktır cevabı dimi?

T

themaniac

Misafir
Valla kim ne yapti ne oldu bilmem ben ama burada bir sacmalik ve bir yanlis giden duzen oldugu KESIN

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Çokta önemli değil benim 10 bin postum olsa sana ne faydası yada zararı var?

İlk üyelik evresinde olur bunlar kendilerini ezik görürler ve mesaj sayısı yüksek bilgili kişi profili oluşturmak isterler

T

themaniac

Misafir
Hocam eziklik insanin ruhunda varsa ona yapcak bisi yok ama REP desen anlarim. Rep'in yuksekse demekki insanlardan takdir toplamissin demektir. Ama post ayni sey degilki.

Birde gereksiz postlar mesaj kirliligi olusturuyor. Yani onlarin icinde asil bulman gereken seyi arayip duruyorsun.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Forumda spama ve flooda izin vermiyoruz.
Bu üyenin mesajları incelendiğinde gerçekten o konular ile ilgili olduğu görülüyor.
Her konuya "teşekkür ederim,hayırlı işler" yazanları zaten uzaklaştırıyoruz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
İyi güzel tespit etmişsiniz de arkadaşlar ne yapalım şimdi. Raporlamak dışında yani.

"Mesaj kasanlara karşıyız" grubu mu kuralım? Kırmızı kart mı gösterelim? Forum boyunca kovalayalım mı?

Öneriniz nedir?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Benim önerim rapor etmek.
Üst üste hayırlı işler,teşekkürler yazanları rapor ederseniz hemen mesajları silinir ve uyarı amaçlı uzaklaştırılmaları insiyatif dahilindedir.

T

themaniac

Misafir
Bence eger mumkunse hani ard arda yazmak icin 60 saniye mi 30 saniyemi limit var ya. Bu yeni uyelerde 5dk olabilirmi? mumkunse tabi.
Yada boyle ard arda surekli yazan otomatikmen rapor edilecegi bir sistem olabilirmi?
Yani misal gunde 20 kisiye rep verirsen sonunda sen cok yoruldun bugun dinlen biraz diyor ya. Onun gibi birsey. Adam yeni uyeyse misal gunde 4 yada 5 mesaj yazabilsin gibi birsey bilemiyorum. Cesitli varyasyonlar yapilabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5