İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İYİNET.COM - Toplistimizde kullanıcı dostu listeleme!

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba Arkadaşlar ,

iyinet.com toplistimizde uygulamakta olduğumuz "nofollow" uygulamasını kaldırmış bulunuyoruz. Artık toplistimiz dofollow-dur.

Toplistimizin PR değeri, PR5-dir.

Sayaç kodunu ekleyen tüm bakımlı ve özen gösterilmiş siteleri kabul edeceğiz.

Tüm üyelerimize duyurulur..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
işte bu özellik artık çok mükemmel oldu. PR 5 küçümsenemez.

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
binlerce link var sorun yaratabilir, php dosyası üzerinden yönlendirme yapsanız daha iyi milleti düşünürken siteyi yakmayın ;)

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
@ peep elbette pr5 küçümsenemez ama link çıkışı 10 - 20 gibi sayılarda değil.Yarar sağlayacağını sanmıyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
seo uzmanı arkadaşların yardımına ihtiyacımız var elbette.
Sizce top 20 siteyi mi yayınlamamız gerekir?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
iyinet dmozda yada googlenin örnek aldığı herhangi bir dizinde varmı ? Eğer bu dizinlerden birinde toplist olarak kaytılıysa zaten ne olarak verildiği önemsizdir. Google bunu önemsiz sayacaktır.

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk 10 veya 20 siteye direk link diğerlerine ise iyinet.com/git/1234 şeklinde yönlendirme yapılırsa daha iyi olur düşüncesindeyim. bu şekilde rekabette sağlamış olursunuz :) pR5 almak kolay değil :p

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar

Dizin sitelerini göz önüne alarak ilk sayfasına sitesini eklemek isteyenlere uygun kategoriler halinde olması ve ilk sayfada sadece kategorilerin yer alması iyi olabilir. Örnegin Spor Kategorisi olacak ilk sayfadan tıklanılıp Kategoriye girdikten sonra o kategoride bulunan tüm siteler sergilenebilinir.

Bir sayfada max bulunması gereken link sayısı 10 ila 30 arasındadır.

Yıllanmış şarap gibi faydası vardır iyinet.com birde pr5 oldumu tmm :)

A

a.ışık

Misafir
ben kayıt oldum bir site eklemiştim aradan 2 -3 gün geçti hala beklemedeydi..
sonra sayın sepulchral'a PM gönderdim, aradan 2 gün geçti yine beklemede görünüyordu..
ben de en sonunda kodu kaldırdım! sonra dün baktım google analistik verilerinde
1 giriş var w2.iyi.net adresinden, iyinet toplist panelime girdim "site kabul edilmedi -
sayac / kod sitede bulunamadı" benzeri birşey yazıyor. -yorumsuz-

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
seo uzmanı arkadaşların yardımına ihtiyacımız var elbette.
Sizce top 20 siteyi mi yayınlamamız gerekir?

Seo uzmanı değilim, ama şöyle bir önerim var

PHP:
<?php
$direklink = http://www.gazeteler.com;
$dolaylılink = http://www.iyinet.com/istatistik/944/gazeteler-Gazeteler.com-bedava-gazete.html;
if ($sitesirasi < 20){
echo '<a href="$direklink">$baslik</a>';
}else{
echo '<a href="$dolaylılink">$baslik</a>';
}
?>

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aşırı sayıda dofollow linkler göz ile görülür zararlar verecektir hem pr degerinize hemde google trafigine ilk 20 dofollow olayı daha mantıklı..

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Dışarıya 50 linke kadar sorun olacağını sanmıyorum tabi bunun içinde link reklamlarda dahil buna göre bir ayarlama güzel olacaktır. Birde ayrıntılı bilgileri (bilgi) gibi bir linkle verilebilir, normal tıklama da ise siteye gidilir. Hem kullanıcı açısından iyi olacaktır, hemde SEO açısından..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ya arkadaşlar artık bir konuda anlaşalım lütfen. Google dizinleri esas alan, ilk listelemeye dizinlerden başlayan ve gidilen sitelerden elde edilen linkleride databasesine ekleyen bir arama motoru. Bu demektirki, kaynağı genellikle dizinlerdir.Google asla dizinlere kötü gözle bakmamıştır, aksine dizinleri daha sık ziyaret etmiştir. Bir normal içerikli siteden 1000 siteye çıkış olmasını abes karşılarken, dizin sitelerinde ki bu çıkışları olumlu olarak görmüştür. Ne kadar çok karşılıklı site eklenirse, oda dizinin kalitesi anlamına gelmektedir.Google bizlere sunmasada, sitenin içeriği ile ilgili olarak otomatik bir kategorilendirmek ypamaktadır. Bunun içinde bir çok dizinden yardım almaktadır. Örnek olarak; sizin siteniz dmozda forum kategorsindeyseniz, google için siteniz forum sitesidir. Bu nedenle, iyinetten çıkışın hiç bir önemi yoktur. Ayrıca bilinen bir gerçekle, iyinetin karşılıklı link verme mantığı olduğu için, zaten değeri çok yüksek değildir. Ama küçümsencek kadar da az değildir. Sonuçta karşılıklıda olsa, PR 5 ' den link almak iyidir.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar önemli olan pagerank değildir. Sitenin kaliteli bir yere gelmesi ve o düzeyde ilerlemesi. Ve burda esas alınacak şeyde 20 Link Çıkışı iyidir.

Diye düşünüyorum .

Dmoz ile iyinet toplistlerini şuanda karşılaştırmak çok anlamsız...
Saygılar

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bende beceriksiz_acemiye katılıyorum.

Dizin sitesinin tanımını sorsa birisi size nasıl tanımlarsınız ? Hangi özelliklerinden bahsedersiniz ?
İnsanlar sitelerini yarar görsün diye ekliyorlar. Bence ilk sayfada 250 site olsun. Bir ay içinde Türkiye'nin en büyük dizini olur.dofollow

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5