İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet.com yönetimini dikkatli olmaya çağırıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tarsustasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yanlış iban numarasına gönderildiyse hata yanlış gönderendedir tekrar göndermesi gerekiyor. Ben de yanlış iban numarasına göndermiştim para geri gelmişti. Belki banka ile görüşüp ya da gönderdiği kişinin bilgilerine bir şekilde ulaşıp geri isteyebilir.

Başka çözüm yolu yoktur bunun.

Ek olarak yönetimi suçlamadan önce biraz daha dikkatli ve sabırlı olmak gerekiyor bana göre. Hatayı ilk önce kendimizde aramalıyız sakin kafayla.

Merhabalar, evet yalnış numara yapılmıştır hata tarafımdan olmuştur, fakat loglardada olduğu gibi arakadaş özellikle dekont istemiş dekont yolanmış sonra tşk etmiş, 3 gün tarafıma dolandıırıcı denmiş " ganyeto " arkadaş sağolsun ilgilendi 3 lü konuşma yapıldı, Bankayı ara dedi arkadaşa oda aradı dedi bize iban yalnış. Hatta arkadaşımızda msn logları mevcut deildi bu aşağıda verdiği goruntuyu ben kendisine verdim, Benim herhangi kötü bir niyetim yok. Hata bende olabilir Arkadaş konuşmalarda 3 lü konuşmalarda bütün hata sende bana 45 TL yollayacaksın , 50 istemediğime şükret diyor...

tarsustasarım ilkeli ve dürüst ticaret yapan bir arkadaşımızdır. Söz konusu tutara tenezzül edecek biri değildir, konu tatlıya bağlanırsa sevinirim.

Konuda büyültülecek birşey yok, ortada bir hata söz konusu, bu hata gönderene aittir.

Gönderen Bankayı arayıp ödemeyi geri hesabına alabilir ve tekrar doğru hesaba yollayabilir. Ödemeyi geri alamaz ise, yinede tekrar ödeme yapması
gerekmektedir.

Bankayı aradım gereken yapıldı şubeye gitmem gerekiyormuş, Rusyada olduğum için dönüşümde gidecem arkadaşın zararını giderecem.

Hata gönderen Arkadaş Yazmışlar Buyrun Arkadaş Yaptığı Hatasının Fotoğrafı Burdadır

ilk foto benim doğru iban verdiğimdir. ikinci foto ise bana yolladığı dekontun fotoğrafıdır

2qd7jmp.jpg

jqmdli.jpg

Ekleme: Arkadaş iban numarasını 3 yazacağı yerine 2 yazmıştır.

Bu yukarıdaki fotoyu arkadaşa şimdi ben verdim. benim herhangi kötü bir niyetim yok konuda anlaşılması gereken şeyin yapılan hatanın tek taraflı olmamasıdır, Israrla istenileden dekont gonderildikten sonra tmm denilip 3 gün bu arkadaşa dolandırıcı diye seslenip sonra aa sen ibanı yalnış yazmışsın demek değildir.

Kaldıki bu arkadaşın hata tek bende gibi 43 TL olan ödeme yerine sen bana 45 TL yollayacaksın 3 gün uğraştırdın beni, 50 demediğime şükret. Seni mahkemeye versem şole bole olur tarzı yaklaşımlarını teyit edebilen olacağını sanmıyorum.

Ben pazartesi bu arakadaşın ödemesini yapacaktım haklıdır mağdur olmasın diye ama bu laflardan sonra aşağılamalardan sonra msn görüşmelerinde, arkadaşında olayda hata payı olduğu kanaatindeyim, bankaya bilgi alacağım ödeme tarafıma iade edilince bu arkadaşın ödemesini yapacağım diye düşünüyorum,

Tabi sizlerin fikrinide almak istiyorum..

Saygılar..

limpbizkids

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Yönetime Bırakıyorum Ne Kadar Para Hakkımsa Ne Derlerse Onu İstiyorum. Ben 3 gündür Bu işin Peşindeyim. Çünkü Bizzat Biliyordum Tamamen Doğru Şeyleri Yaptığıma Yanlış Bende Olsa "Ganyeto" nickli arkadaşla 2 kez ticaretimiz oldu hiçbirisinde sorun yaşamadım çünkü arkadaş bizzat ibanı defalarca kontrol edip yazmıştır. ve beni gecenin 2 sinde bile arayıp teknik destek vermiştir. tarsustasarımda bunların hiçbirisini görmedim. ben pazartesi hakkım olan parayı istiyorum.

tarsustasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben Yönetime Bırakıyorum Ne Kadar Para Hakkımsa Ne Derlerse Onu İstiyorum. Ben 3 gündür Bu işin Peşindeyim. Çünkü Bizzat Biliyordum Tamamen Doğru Şeyleri Yaptığıma Yanlış Bende Olsa "Ganyeto" nickli arkadaşla 2 kez ticaretimiz oldu hiçbirisinde sorun yaşamadım çünkü arkadaş bizzat ibanı defalarca kontrol edip yazmıştır. ve beni gecenin 2 sinde bile arayıp teknik destek vermiştir. tarsustasarımda bunların hiçbirisini görmedim. ben pazartesi hakkım olan parayı istiyorum.

Ya ben sana ne teknik destek vereceğim :) arkadaş benden sunucu, host, vps hizmetimi alıyorsun. Evet dediğin gibi yönetim buradaki duruma karar verecek ama sen hatanı kabul edene kadar seninle benim aramdaki durum devam edecek.. Hatada seninde payın var, ole yada böle bu bnei ilgilendirmez. %75 bende olsa bile %25 sende hata var. Buda senin bana dolandırıcı demeni gerektirmez. Bekleyeceksin Pazartesiyi.

limpbizkids

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısın Ben Hatalıyım Sana Bizzat İbanımda 3 rakamı var sen boşver onu 2 yaz dedim. haklısın özür dilerim bu konuda kusura bakma kardeş

tarsustasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyinet yönetimi ve şahsım adına özür bekliyorum

Merhabalar ,

Sizleri karalıyacak yada kötülüyecek bir şey söylemek istemedim yazılarımda sadece yapmadığım şekilde dolandırıcı denilmesi ben üzdü biraz agresif yazılar oldu. Sizden ve İyinet yönetiminden yaşanılılan olay için şahsım adına özür dilerim.

Fakat helen ilgili ilanın ne amaçla aktif olabileceğini anlamış değilim. Neyse konuyu uzatmak sizleride kendimide yormak istemiyorum, işi gücü bıraktık bununla uğraşıyoruz.

Tşk ederim herkeze..

Saygılar..

ganyeto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elimden geleni yaptığıma inanıyorum. umarım doğru olan en sonunda yapılır. iyi geceler.

kaiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaslar bence isterseniz uzatmayin nerede olursa olsun IBAN yanlis oldugu zaman para geri gönderen kisiye döner.

Alacakli olan arkadasin isim ve soy ad gibi bilgileri ile IBAN uyusmadigi ve öyle bir kisi ismine hesap bulunmadigi icin para geri dönüs yapar bunu zaten iyinet. yöneticisi olan bir arkadasta kisa olarak yazmis.

Tarsustasarim arkadasim sende tekrar banka subesini ara istersen paranin geri dönüs yapip yapmadigini sor ve eger para hesaba hala dönmedi ise gecike bilirde arkadasi daha fazla magdur etme istersen onunda kendine göre isleri vardir ve kendiside o miktara güvenerek baska alis verislerde bulunmus olabilir.

senin benim veya baskasi icin kücük olan miktarlar bir cok arkadas icin bazen büyük olabiliyor ( Lütfen kimse yanlis anlamasin ) hepimiz insaniz ve bazen hayatta ters ve gereksiz durumlarla karsilasa biliyoruz.

Kolay gelsin. iyi forumlar,hayirli aksamlar.

X

Xman

Misafir
tarsustasarım hata yapmış ve bunca süre bu hatayı farkedememiş elbette hoş bir durum değil keşke daha dikkatli olsaydı, ancak karşı taraf ise büyük bir yanlış yapmıştır aralarındaki ticareti tam olarak detaylıca irdelemeden ufak bir rakam için bir kişiye ve markasına internette dolandırıcı damgası vurmak affedilemez.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
TARSUSTASARIM SEN PARAYI GÖNDERMEMİŞSİN VE GÖNDERDİĞİNE DAİR İSPAT KOYMAK YERİNE " SORUNLARIN VAR,ZART ZURT GİBİ LAFLARLA SALDIRIYA GEÇİYORSUN.

AYRICA İNSANLARI APTAL SANMA YOK BANKAYA GİDEMEDİM YOK RUSYADAYIM.SEN PARAYI İNTERNET ŞUBESİNDEN İLERİ TARİHLİ EFT OLARAK YAPMIŞSIN SONRA DA İPTAL ETMİŞSİN. MADEM YANLIŞ İBANA YOLLADIN. ADAMIN PARASINI YİNE YOLLA SONRA TR YE GELİNCE DÜZELTİRSİN

o an paran olmayabilir, amacın kimseyi mağdur etmek değildir ama elde olmayan sebeplerden böyle olmuş olabilir ama üslubun tutumun savunma biçimin mantıksız.şuan param yok tr ye dönünce ödeyeceğim dersin iş biter

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Sorun daha doğrusu hata ortaya çıktı. Konunun anlaşıldığı ve ortada bir dolandırıcılık olmadığı ortaya çıkmıştır. Ödemeninde yapılacağı belirtildi.

Bu sebepten ötürü şu noktada ilgili konuyu kaldırmak gerekiyor.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Merhaba,

Sorun daha doğrusu hata ortaya çıktı. Konunun anlaşıldığı ve ortada bir dolandırıcılık olmadığı ortaya çıkmıştır. Ödemeninde yapılacağı belirtildi.

Bu sebepten ötürü şu noktada ilgili konuyu kaldırmak gerekiyor.

bence kaldırmak gerekmez çünkü hala para ödenmemiş. yanlış ibana göndermiş olsa bile gönderdiğine dair bir dekont yok ortada. herkes internet şubesi kullanıyor hesap hareketlerini koy şuraya görelim.

dolandırıcılık olmasa bile ortada bir uyanıklık laf kalabalığı durumu mevcut bence.mağdur edilen parayı almadığını legalpara eden arkadaş burada bu hakkını kullanamasaydı bu iş kapanıp gidecekti.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Zubar, paranın henüz gönderilmediğinin farkındayım zaten bunu da belirtmiştim. Ancak şu durumdan yola çıkarak ilgili arkadaşa hemen o sıfatı yüklemenin doğru oalcağı kanaatinde değilim. Eğer göndermez ise zaten durum başka olur.

Bu noktada verdiğim kararın doğru olduğu kanaatindeyim.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Sonuç: Tarsus yanlış iban numarasına yollamış (1 karakter farklı) farkında değil. Olay hatadan kaynaklanıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyoruz.

Sayın tarsus, iyinet yönetimini dikkatli olmaya çağırmadan önce kendinizin biraz daha dikkatli olsanız keşke.

T

trgy

Misafir
Arkadaşlar Pazartesiye Kadar HAKKIM Olan Parayı Bekliyorum.

Bu şekilde para istenmez para istemenin adabı vardır. Adam özür diliyor işte daha ne bekliyorsun halledeceğim diyor kaldı ki kişinin yazılarından düzgün birisi olduğu açıkça anlaşılıyor.

Kişi ödemesini gelecek hafta içinde yapacaktır. Bu saatten sonra uzatmanın anlamı yok. Raporlayıp durumu bildirebilirsiniz gelecek hafta.

Konu kapanmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5