İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet için birkaç istek , [öneri]

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merhaba arkadaşlar iyinet için bir kaç önerim olacaktı umarım değerlendirilmeye alınır.

• Registered users (normal üyeler ) için imzaya link ekleme izni verilmeli
  • İmza da yazı tipi oluşturma izni sağlanma örnek comic sans serif gibi
  • örnek 1000 mesaj üstü üyeler forumda görünmez olarak gezinme izni sağlanmalı
  • Üstteki madde gibi blog paylaşımları normal üyelerede açılmalı
  • Online.php erişim izni açılmalı
  • üye profiline girildiğinde şu anda hangi konumda olduğunu belirten bilgi alanı açılmalı
  • Avatar izinlerine png , gif izinleri sağlanmalı
  • Sosyal ve Güncel kategorisi altına Video Cafe adlı kategori açılmalı , youtube vb. dış bağlantılar ile videolar paylaşılabilir.
  • Forumda ingilizce alanlar editlenerek türkçe haline getirilmeli örnek View your "About Me" as seen by everyone else
  • Üyeler profil gizlilik ayarlarını yapma izni verilmeli örnek hakkımda , Arkadaşları , iletişim bilgileri gibi profil alanı bilg ilerini görünebilirlik ayarlarını yapmak amaçlı
  • Usercp bu alanda
    Son Konularım
    Aldığım Repler
    Verdiğim Repler
    Albümlerim
    Sosyal Gruplarım

kaldırılmalı yerine abone olunan konular gösterilmeli çünkü takip etmekte zorlanıyoruz.mesajlarımızı
  • Postbit e farklılık amaçlı yeni özellikler eklenmeli örnek kullandığınız işletim sistemi vb.
  • nick altına sosyal profil linkleri gibi şu konuda bahsettiğim gibi Web sitemizi ekleme izni sağlanmalı
  • teşekkür butonuna benzer özellikle facebook un beğen özelliği gibi , bir özellik eklenmeli üyeler mesajları beğen butonu gibi bir buton ile değerlendirmeli
  • Yararlı Web siteleri adı altında bir kategori oluşturulmalı
  • Postbitte üyelerin açtığı konu sayısıda dahil edilmeli örnek şu şekilde bi görüntü sağlanmalı K./Mesajlar : 15/756 gibi
  • iyinet devr edildiğine göre şu tarz konular yetkililer tarafından silinmeli
  • Tecrübe puan sistemi devre dışı bırakılmalıdır çünkü tecrübe puanı nasıl elde edileceğini ve sistemi tam olarak bilmeyen çok üye var [ rep değil tecrübe puanı ]
  • Bu alana sadece yetkililer konu açabilmeli duyuru amaçlı
  • Prestige Forumlar alanını güncel tutmak adına ücretli üyelik dağıtmak amaçlı ufak yarışmalar düzenlenmeli
  • Sansürlü küfür argo içerikli kelimeler güncellenmeli , çoğu küfür sansürsüz
  • ve en önemlisi forumda üye arkadaşlarımızın mesaj yazarak değilde faydalı konular açarak , sorun mesajlarına hızlı çözüm getirerek forumu güncel tutması

bazı maddeler sürekli istek öneri çerçevesinde ama pek ilgilenilmiyor , vBulletin Teknik anlamda gerçekten yardım gerekli ise el ele vermeye hazırım ..
Benim istek ve önerilerim bu yönde eğer eksiklerim yanlışlarım var ise o halde konu altında belirtelim sesimizi yönetime duyuralım. :) iyi çalışmalar

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Sadece kendi payima dusen bolume cevap verecegim, "vbulletin teknik" konusunda yardima ihtiyacim yok, tesekkur ederim.

Bunun disinda iyinette kararlari tek bir kisi almiyor, bu ya yonetimce oturulup dusunulur ya da oylamaya sunularak yapılır. Forumu zaten her gün Türkçeleştiriyorum ama ne yazık ki İngilizce olan yerleri çok fazla, bu açık zamanla kapananacaktır ki şu anda iyinet üzerinde çok daha büyük projeler peşindeyiz.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Sadece kendi payima dusen bolume cevap verecegim, "vbulletin teknik" konusunda yardima ihtiyacim yok, tesekkur ederim.

Bunun disinda iyinette kararlari tek bir kisi almiyor, bu ya yonetimce oturulup dusunulur ya da oylamaya sunularak yapılır. Forumu zaten her gün Türkçeleştiriyorum ama ne yazık ki İngilizce olan yerleri çok fazla, bu açık zamanla kapananacaktır ki şu anda iyinet üzerinde çok daha büyük projeler peşindeyiz.

inşallah , forumda ingilizce alanlar bence en fazla 2 saatte halledilir diye düşünüyorum . umarım forum kısa sürede düzenli hale getirilir. :alkış:

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
önerilerinizi inceleyeceğiz , keyifli forumlar...

T

trgy

Misafir
merhaba arkadaşlar iyinet için bir kaç önerim olacaktı umarım değerlendirilmeye alınır.

• Registered users (normal üyeler ) için imzaya link ekleme izni verilmeli //Prestige üyelik alıp ekleyebilirsiniz. 5 dolar çok bir para değil 1 paket sigara parası.
  • İmza da yazı tipi oluşturma izni sağlanma örnek comic sans serif gibi // genel forumlarda oluyor ancak bu biraz ciddi bir görünüm olmalı.
  • örnek 1000 mesaj üstü üyeler forumda görünmez olarak gezinme izni sağlanmalı // mantıklı öneri fakat ilerleyen zamanlarda saçma sapan mesajlar atılabilir.
  • Üstteki madde gibi blog paylaşımları normal üyelerede açılmalı // olumlu.
  • Online.php erişim izni açılmalı // düşünmek gerek ama olumlu
  • üye profiline girildiğinde şu anda hangi konumda olduğunu belirten bilgi alanı açılmalı // prestige üyelik olayı yine.
  • Avatar izinlerine png , gif izinleri sağlanmalı // gereksiz buluyorum ama olabilir.
  • Sosyal ve Güncel kategorisi altına Video Cafe adlı kategori açılmalı , youtube vb. dış bağlantılar ile videolar paylaşılabilir. // genel forum havasından uzak durmak gerek.
  • Forumda ingilizce alanlar editlenerek türkçe haline getirilmeli örnek View your "About Me" as seen by everyone else // haklısınız yapılıyor şu anda.
  • Üyeler profil gizlilik ayarlarını yapma izni verilmeli örnek hakkımda , Arkadaşları , iletişim bilgileri gibi profil alanı bilg ilerini görünebilirlik ayarlarını yapmak amaçlı // anlamadım bunu
  • Usercp bu alanda
    Son Konularım
    Aldığım Repler
    Verdiğim Repler
    Albümlerim
    Sosyal Gruplarım

kaldırılmalı yerine abone olunan konular gösterilmeli çünkü takip etmekte zorlanıyoruz.mesajlarımızı //Alışırsanız çok kullanışlı olduğunu göreceksiniz.
  • Postbit e farklılık amaçlı yeni özellikler eklenmeli örnek kullandığınız işletim sistemi vb. // gerek duymuyorum.
  • nick altına sosyal profil linkleri gibi şu konuda bahsettiğim gibi Web sitemizi ekleme izni sağlanmalı // olabilir.
  • teşekkür butonuna benzer özellikle facebook un beğen özelliği gibi , bir özellik eklenmeli üyeler mesajları beğen butonu gibi bir buton ile değerlendirmeli // rep olayı bu yüzden var zaten. rep olayını kaldırmamız gerekir.
  • Yararlı Web siteleri adı altında bir kategori oluşturulmalı // olabilir mantıklı.
  • Postbitte üyelerin açtığı konu sayısıda dahil edilmeli örnek şu şekilde bi görüntü sağlanmalı K./Mesajlar : 15/756 gibi // olumsuz.
  • iyinet devr edildiğine göre şu tarz konular yetkililer tarafından silinmeli // kilitli kalması yeterli bulunursa temizlenebilir.
  • Tecrübe puan sistemi devre dışı bırakılmalıdır çünkü tecrübe puanı nasıl elde edileceğini ve sistemi tam olarak bilmeyen çok üye var [ rep değil tecrübe puanı ] // tecrübe puanı rep gücüdür.
  • Bu alana sadece yetkililer konu açabilmeli duyuru amaçlı // prefix olarak düzeltilebilir.
  • Prestige Forumlar alanını güncel tutmak adına ücretli üyelik dağıtmak amaçlı ufak yarışmalar düzenlenmeli // mantıklı ve olumlu
  • Sansürlü küfür argo içerikli kelimeler güncellenmeli , çoğu küfür sansürsüz //olabilir.
  • ve en önemlisi forumda üye arkadaşlarımızın mesaj yazarak değilde faydalı konular açarak , sorun mesajlarına hızlı çözüm getirerek forumu güncel tutması // bu bizim elimizde değil.

bazı maddeler sürekli istek öneri çerçevesinde ama pek ilgilenilmiyor , vBulletin Teknik anlamda gerçekten yardım gerekli ise el ele vermeye hazırım ..
Benim istek ve önerilerim bu yönde eğer eksiklerim yanlışlarım var ise o halde konu altında belirtelim sesimizi yönetime duyuralım. :) iyi çalışmalar

Hepsini cevaplamaya çalıştım tamamen bana göre fikirlerdir.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Öyle bir özellik varsa yapılması gerek zaten, yapmadıysak şimdiye kadar hata. Güzel düşünce.

evet var , vbulletinde ama sürüm farklılığı olabilirmi desem ama 3 8x , umarım çözülür :) , inşallah el ele vereceğiz iyinet in gelişimi anlamında

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
http://forum.iyinet.com/profile.php?do=editoptions bu linkte ingilizce kalmış 2 bölüm var, Ziyaretçi mesajlarınızı sadece arkadaşlar ve moderatörlere açıyorsunuz, Sadece arkadaşlarınızın ve moderatörlerin özel mesaj yollayabilmesini ayarlayabiliyorsunuz.

Bunun dşında vBulletin'in kendi özelliği olarak görmedim böyle bişey herhangi bi sürümünde(4'ü kullanmadım hiç) ama ilerleyen günlerde upgrade yapılabilir. Öyle bir özellik varsa aktif ederiz.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
http://forum.iyinet.com/profile.php?do=editoptions bu linkte ingilizce kalmış 2 bölüm var, Ziyaretçi mesajlarınızı sadece arkadaşlar ve moderatörlere açıyorsunuz, Sadece arkadaşlarınızın ve moderatörlerin özel mesaj yollayabilmesini ayarlayabiliyorsunuz.

Bunun dşında vBulletin'in kendi özelliği olarak görmedim böyle bişey herhangi bi sürümünde(4'ü kullanmadım hiç) ama ilerleyen günlerde upgrade yapılabilir. Öyle bir özellik varsa aktif ederiz.

caps ekleyeceğim :)

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
evet arkadaşlar capste geldi :) ekteki resime bakabilirsiniz bir arkadaşımın forumu

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ticaretle ilgili, özellikle Domain ve site satışı için bir yenilik düşünülebilir.
Atıyorum forumlardan hariç ayrı bir bölüm olup (Satılık Domainler)
butona tıklanınca kategorilenmiş satılık domainler cıkacak teklif ver butonu olabilir yada hiç olmayabilir ama domain arayan düzenli bir liste görmeli.
Bu listeyede domain eklemek ücretli olabilir mesela 1 tl gibi ,10 domain listelemek 5 tl yada ...Site satışıda bu şekilde bi sisteme göre olabilir .

Verdiği ücrete mukabil anasayfadan tıklanılan(yönlenmiş başka bir platform olur ama anasayfada geçiş yapılabilir o platforma) özel bir bölümde domaini sergilenir kişinin ;)
Benimki öneri yapılabilirlik kısmını bilemem:)

Forumlardan özgün komisyonsuz ama listeleme ücretli bir satış platformundan bahsediyorum anlatabildim umarım :)

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Yok bahane oldu senin konun :) Epeydir aklımda böyle bir öneri ama şimdi kısmetmiş:)
Paralı üyelik gibi paralı kategori mi olur artık, apayrı bir domain mi olur yönlendirme yapılır , bilmem işte nasıl yapılırsa .
Bu arada forum sitem varken (ki bayanlara özgü bi yerdi) bu şikayet öneri kısmına sinir olurdum ,hep isterler,herşeyi isterler ,hiçbişeyi beğenmezler :ıslık:
O sebeple üzerimde kalmış bu çekingenlik olması gerekliği hissi :p(nası bi hisse) bişey isteyeceksem ,ya söylemem ya böyle gec söylerim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5