İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet iyi çalışmıyor

A

ahmet

Misafir
İyinet son zamanlarda iyi çalışmıyor. Sayaç sürekli bozuk sayıyor. Bizdeki bannerlardan iyinet'e tiklaninca gidilmiyor. Ayrıca İyinet'in eski orjinal dizaynı çok daha iyiydi. Az hit alan sitelere de bir şekilde ulaşılma şansı vardı. Böyle giderse iyinet her geçen gün kan kaybedecektir. Bu eleştirim, Türkiye'nin halen en önemli iki liste sitesinden biri olan iyinet'in bu özelliğinin korunmasının sağlanmasıdır. İyi çalışmalar.

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
iki liste hangisi... zirve100 iyinet... bence 3 tane var... webservis de çok iyidir...

A

ahmet

Misafir
Ben de iyinet ile birlikte webservis'i kastetmiştim zaten. Zirve100 kaliteli ancak webmasterinin takıntıları fazla ve her ne kadar saygı duysam da, ilkeleri olması gerekenden çok katı.

O

OakLyn

Misafir
son zamanlarda iyinette bozukluk var gibi seziliyor ama bunu adminden dinlemek gerekir.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
Sorun var, calisiyoruz arkadaslar.
Yeni kodlama'daki hatalarin buyuk bir kismi giderildi. Sanirim bugun yada yarin tam olarak duzelir.

C

CaptureManiac

Misafir
zirve100 admini takıntılı mı bilmiyorum da önceki bir sitem ve şu anki sitem, ikisi de ilk başvuruda geri çevrilmişti, ikisi de ikinci başvuruda kabul edildi. ikisi de iki günde ilk 50 de yerini buldu.
yani demem şu ki, sanki zirve100 admini birinci başvurulari hep geri çeviriyormuş gibi bir düşünce oluştu kafamda.

not: bant limitimi (20GB) aşmak üzere olduğumdan zirve100 ve webservis sayaçlarını kaldırdım, aybaşında tekrar koyacağım.

K

Kasatura

Misafir
Arkadaslar iyinet.com un bu tasarimi iyinet gibi bir site icin basit degil mi?Sanki isin kolayina kacilmis ayrica bu tasarima gectiklerinden beridir reklam linki ve bir iki link de calismiyor,baya oldu,Bu bölüm hazirlanmaktadir diyor.

Ne dersiniz bu konu icin?

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
yahoo nun tasarımı google ın tasarımı da basit ama internet sektörünün devleri kendileri...

K

Kasatura

Misafir
Ben iyinet.com u kötülemek icin yazmadim bunu bilesiniz arkadaslar.

Ne dedim,sadece tasarim biraz basit olmus dedim,ve pek siteyle ilgilenilmediginden bahsettim,zirve100.com da ona keza öyle,15 gündür zirve forumlarina adminlerden hic bir klick yok.

Oguz arkadasim yahoo,google ile uzaktan yakindan alakasi olmayan bir siteden bahsettim ben.Ne ala kel alaka Oguz,sirf forumlarda görünmek icin her yazilanin pesinden kostugunu site url ni göstermek icin yaptigini ben degil herkez biliyor.

Neyse tasarim uzmani degilim,ama bibirinden kaliteli sitelere imzalarini tana bir cok sayin webmaster arkadasimdan bu yorumu isittim ve bende katildim.Burada bir iki orta capli toplisti örnek verebilirdim tasarim konusunda ama reklam olur gerek yok.

Ben bu konuda yazarken webmasterler arkadaslarimdan bir iki teklif gelecegini saniyordum ama burak arkadasim gayet ukalaca bana soruyor.

Kendinize iyi bakin,hit manyagi olmayin bazilari gibi,o kendini cok iyi biliyor..

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
arkadaşım ne dersiniz bu konu için demişsin... kasatura nicklidir ama adamdır dedik yorumumuzu yazdık konuyla ilgili... bu şekilde eleştirileceğimi bilseydim yazmazdım kusura bakma...

"sirf forumlarda görünmek icin her yazilanin pesinden kostugunu site url ni göstermek icin yaptigini ben degil herkez biliyor. "

demişsin...

herkesten fazla yazıyor olmam sadece gunde 18 saat online olmamdan kaynaklanıyor... istersen profil kısmımdan daha önceki mesajlarımı okuyabilirsin... ve burada sadece geyik yapmak ve sağa sola sataşmak için değil insanların sorunlarına yardımcı olmak ve fikir paylaşmak için bulunduğumu anlayabilirsin...

ben senin daha önceki mesajlarını okudum... harikasın...

benim google ve yahoo yu örnek göstermem sadece tasarımın değil içeriğin daha önemli olduğunu düşündüğümü belirtmek içindi... ancak her zamanki gibi yanlış anlaşıldı... kişisel eleştirilerimizi lütfen foruma yansıtmayalım... ve karşımda yine klasik bir türk var... söyleyecek birşeyin yoksa çamur at izi kalsın... bu yazılanlar seni tatmin etmediyse msn veya icq dan yakın temas sağlayabiliriz... yerse...

K

Kasatura

Misafir
Gerizekali OguzKaganAslan,sen kendini ne saniyorsun,beyinsiz herif,sitene millet cok begendigi icin mi geldigini saniyorsun,mükemmel bir google dan user avlama olayi yapmissinki o kadarda gerizekali olmadigin orataya cikiyor,bak seni övüyorum.Millet ne yapsin hikaye yaziyor senin siten cikiyor atliyor linke,yoksa senden ve senin sitenden bir bok olmaz,herseyin calinti,animasyonlar cart curt,bedava sms melodisistemi baslikla milleti kandiriyo HIRBO.Sms net ile anlas sonra senin malinmis gibi bahset.Sen para ve hit icin bilmemneyini bile satarsin.Neyse bak daha ileri gitme burada sana ana avrat küfür yagdirmiyim,hakedene hic cekinmem küfürü.

Senin gibi modern gavat Türk olacagima Klasik Türk olurum daha iyi,simdi ziktir git

M

MRsava

Misafir
kasatura :
abicim maşallahın var yani, adamın sitesini beğenmezsin eyvallah, kullandığı birçok materyal çalma çırpmadır doğrudur eyvallah,bu eyvallahları çoğaltabiliriz.
ama seninde şunu öğrenmen gerekiyor eleştiri bu şekilde yapılmaz, bu yapılan eleştiri değildir, yazındaki en acı cümlede klasik türküm ben diyosun arkadaşlar türk insanının niteliğini bu kadar düşürmeyin, sırf bu yüzden türk webmasterları ve user ları birçok servisten yararlanımıyor bu gidişle bütün uluslararası sanal arenadan dışlanacaz ...
ve bir kelimede adminlere: sanırım bu forumun belirli kuralları ve değer yargıları var bunlar gözden kaçmayacaktır...

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
içindeki canavar ortaya çıktığı için çok mutluyum... :)

en azından forumdan atılması için bir bahane çıktı arkadaşın... bu tipler çok... buraya gelirler saldırıp giderler... alıştım... kaderim bu...

mrsava sitemdenkiler çalma çırpma demişsin... çalmak nedir bunun üzerine tartışmak istiyorum... ben siteye neler koyuyorum öncelikle onu söyliyeyim... herşey e-mail grubuma gelen mesajlarla başladı ve bir site oluşturdum bu mailleri arşivlemek için... olay budur... hala çalma çırpma diyorsan o ayrı mesele...

M

MRsava

Misafir
"abicim maşallahın var yani, adamın sitesini beğenmezsin eyvallah, kullandığı birçok materyal çalma çırpmadır doğrudur eyvallah,bu eyvallahları çoğaltabiliriz. "
Demişim, ben burda bu cümleyi oguz sunu bunu yapıyor diye değil böyle olsada( diyelimki olsa) böyle konuşmaya hakkın yok, anlamında kullanmışım.. eğer başka anlamlarda çıkıyorsa söyleyim , ben bu anlamda kullandım...
madem konu senin siteye döndü bende soru sorayım sana bikaç tane...
--siten sence özgün mü
--siten ağırlıklı olarak hangi konular için ziyaret edilmeli
--siteni kişisel bir site olarakmı yoksa portal olarakmı lanse ediyorsun, (bunu fotoğrafının sitede olmasından dolayı sordum bence çok kötü duruyor)
--sitende kendin uğraşıp koyduğun bir materyal varmı, en azından küçükte olsa bir flash...
ve kendi yorumum ben bu tarz siteleri sevmiyorum, bence bir site bir bilemedin 2 konu üzerinde çalışır ve kendini buna verir ziyaretcilerde ne aradığını bilerek giderler, arama motorunun acizliğine uğrayıp hedeften şaşmazlar.. bknz: divxtr.org, gamyun.net, inndir.com... yani insanlar buraya ne aradıklarını bilerek geliyor.
çalışmalarında başarılar , ilerde daha iyi siteler yapacağına inanıyorum yoksa online geçirdiğin 18 saate yazık olur :p

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
mrsava sorulara yavaş yavaş cevap vereyim ve bir kaç soru ekliyeyim...

--siten sence özgün mü

(değil)

--siten ağırlıklı olarak hangi konular için ziyaret edilmeli

(site içinde değişik başlıklar altında çok konu var. o yuzden çok değişik başlıklar için ziyaret edilebilir.)

--siteni kişisel bir site olarakmı yoksa portal olarakmı lanse ediyorsun,

(kişisel portal diye bişey uydursam bu soruya daha uygun olur)

--sitende kendin uğraşıp koyduğun bir materyal varmı, en azından küçükte olsa bir flash...

(site içinde uğraştığım hiç bişey yok... farklı zamanlarda farklı topiclere belirttiğim gibi site kurulurken emaillerime gelen guzel şeyleri insanlarla paylaşma amaçlı kuruldu... önce bir email grubuydu... sonra site oldu olay budur...)

sorular... :) (tek soru)

sen hiç başkasının gönderdiği emailleri hoş bulup arkadaşların da okusun diye forward etmez misin? burada önemli olan o emailin guzel olması mıdır... yoksa senin tarafından yaratılmış olan benzersiz ve özgün bir içeriği mi olmasıdır...

(bu fikir alışverişinin sonu sanat mı toplum içindir toplum mu sanat içindir de olduğu gibi herkese göre değişir bence... ben sadece içimden geldiği gibi hoşuam giden şeyleri topluyorum bir site altında)

( bu arada şunu da belirteyim... eleştiriler her zaman insana birşeyler katar... sadece eleştirirken şunu şöyle yapsan iyi olur gibi cümleler kullanılırsa ben de ona göre şekillendirme şansı bulurum amatör sitemi...)

M

MRsava

Misafir
ya adamım siteni çok seviyosun biliyorum( bunun aksi anormal olur zaten)
ben sadece şunu söylemek istiyorum, insanların senin sitene arama motorundanmı gelmesini istersen yoksa explorer ın sık kullanılanlarından yada bara www.oguzkaganaslan.com yazıp girmelerinimi istersin..
senin site tarzındaki siteler eskiden iş yaparlardı hatırladığım samicik.com vardı zamanın popüler sitelerindendi şimdi noldu bilmem...
ben inancımı koruyorum ilerde büyük işlere imza atacaksın bu azimle...

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
yav valla öle çok büyük işler gibi hedeflerim yok... kendi çapımda hobi işte... :)) inancın için saol... yav gelen gecen siteye laf atıyo da ondan gaz yapıyorum ben de... ohh be rahatladım... küfür falan ediceksin diye korkmuştum... :))

ya bu forumda herkes çok ciddi... gülün biraz yav... :))) heuehuehauheu...

M

MRsava

Misafir
demekki yazdığım yazılardan küfür edebilir izlenimi doğuyor. üzüldüm buna.. benim bu forumda en ufak bir küfürümü göremeyeceksiniz bunada üzgünüm

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
yok abi sende bi sorun yok da... az önce arkadaşın biri dayanamadı ağzına geleni söyledi o yuzden dedim... silinmiş modlaar tarafından adamın yazdıkları o yuzden göremiyorsun... :))

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5