İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Merhaba arkadaşlar,

İyinet benim ilk üye olduğum forum olduğu için her zaman yeri ayrıdır fakat bir çok hata var bunları düzeltirseniz tadından yenmez.

1. vBulletin 3.8.x sürümlerine dönmelisiniz, en iyi sürüm o idi 4.x sürümleri çok karışık.
2. Standart temaya yakın bir tema olmalı yani burada çok zaman geçireceğiz bu yüzden sade bir tema olsun değil mi?
3. ve son olarak da bir sürü yenilik yapıldı fakat bunların çoğu yarım yarım kaldı. Emin adımlarla birini bitirip diğerine geçmek inanın çok daha iyi olur.

Umarım önerilerimi dikkate alırsınız, verim alacağınızdan eminim. :)

Bu haliyleyken forumda durasım gelmiyor açıkçası.

Hayırlı bayramlar...

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
1.vBulletin 3 sürümleri iyidir,alışılmıştır fakat yakında vbulletin 5 sürümleri çıkacakken tekrardan vb 3 sürümlerine dönmek çok iyi bir davranış olmaz sanırım.
2.vBulletin 4 standart teması açıkcası bence çok kötü.Bu temada da abartı bir yer yok bence, zaten bazı düzenlemeler yapılmaya devam ediyor.
3. Yenilikler yapılmaya devam ediyor, yayına geçirmek için bayramın bitmesini bekliyoruz.Bayramdan sonra bir kaç projemizi daha hayata geçireceğiz.

Önerileriniz için teşekkür ederiz.Konu taşınmıştır.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
1.vBulletin 3 sürümleri iyidir,alışılmıştır fakat yakında vbulletin 5 sürümleri çıkacakken tekrardan vb 3 sürümlerine dönmek çok iyi bir davranış olmaz sanırım.
2.vBulletin 4 standart teması açıkcası bence çok kötü.Bu temada da abartı bir yer yok bence, zaten bazı düzenlemeler yapılmaya devam ediyor.
3. Yenilikler yapılmaya devam ediyor, yayına geçirmek için bayramın bitmesini bekliyoruz.Bayramdan sonra bir kaç projemizi daha hayata geçireceğiz.

vBulletin 4'de çok karışık 5 çıkmadan bir şey diyemem ama 4'ü hiç sevmem karışık bir şey.
vBulletin 3'ün standart temasını diyordum ben on numara tema ne karışık ne şey, tertemiz.
Yeni proje geçirmeden bu istekleri düzeltip devam etmek hem yönetim hem de üyeler için daha faydalı olur..

RepLication

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Crowley imzan gerçekten çok göz yoruyor. Konu göz yormaktan açılmışken.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
vBulletin 4 tema tek kelimeyle berbat ----> I Ekli dosyayı görüntüle 4302 vBulletin 3.8.x

Nasılki Wordpress sürüm güncelledikçe bizde sitelerimizi yeni sürümlere güncelliyorsak, bunda da aynı şey söz konusu. Yeni sürüm her zaman çok daha güvenli olmuştur. Eski açıklar giderilir, ekstra özellikler eklenir vs.. Alışmak zor biliyorum. Bende henüz tam alışamadım. Ama Crowley'in dediği gibi vb5 çıkacakken bizim vb3'e dönmemiz biraz abes olur. Zaten bana kalırsa çok yakında bütün siteler sürüm yükseltecek. Bu sebeple alışmaya çalışmak en güzeli. Biraz deneyin. Aslında çok zor değil.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Sadece tema konusuna katılıyorum.
Basit ve sade renklerden oluşan bir tema istiyoruz. Bu nedenle iyinet vb4-fixed'i kullanıyorum.

Y

Yapay

Misafir
vBulletin 3 sürümünde tema tablolu olarak kodlanıyordu. Bu yüzden de ne bir karışıklık ne de bulanıklık söz konusu oluyordu. Eski biçim uzun süredir devam ettiği için insanlarımız sizler, bizler çok alışmıştık. Ama yeni bir kodlama sitemi geldiği ve güvensizlik arttığı için vBulletin kendine güvenli hemde sade bir sistem yarattı. Ama fazla sade yaparak tablolamayı kaldırdı. Tek sekmede her şeyi sıkıştırdı. Bu da insanları oldukça kızdırdı. Hiç bir kişi eski alışmışlığından vazgeçemeyeceği için bunlara karşı çıkıyor. Ama burada önemli olan gelişmeye önem vermek. Bu bir ülke'nin gelişmesi gibi de düşünülebilir.

Ayrıca vBulletin 4 sistemi yeni bir kod sistemine sahip olduğu için saçma veri tabanı açıkları barındırmıyor. Ve eklentileri de oldukça güvenilir.
vBulletin 5 gelecek konusuna da yorum yapmak istiyorum; Evet baktım ve inceledim, gerçekten hoş bir içerik yaratılmaya çalışılmış fakat kendini yine çok boğmuş. Forum biraz amacından çıkmış ve karışık olmuş. Yani amaçtan ayrılmış. Tabi arayüzün zengin olması siteyi geliştirir. Ama vBulletin başka yerlere de özeniyor. İnsanların kendi sistemlerini kullanması için elinden geleni yapıyor. Gelmesi konusu ise daha uzar. 2014-2015'te gelecektir diye düşünüyorum.

Saygılarımla..
Ömer Sarı ( Bilgi Güvenliği Uzmanı - Yazılım Mühendisi )

tugfan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Anlaşılan yeniliklerden uzak ırak bir yaşam tarzı düşünülüyor. yenilenmekten neden bu kadar çok korkar insan. eskilerde takılı kalmak hala insaların xp de ısrar etmesi hala insanlar messenger 8 kullanmak istemsi. kendinizi yeniliklere ayak uydurmaktan kaçınacaklarına yenilere ayak uydurup hayatı daha iyi anlayıp sizde bir yenilik yapıp onlara ayak uydurmanın neresi kötü olur ki. merak ediyorum milletimiz acaba windows 8 i bundan kaç yıl sonra kullanacak. ne de olsa yeniliklerden uzak bir ülkeyiz. yenilenmek bize göre değil. unutmayın en iyi başarı yenilenmektir. ve her yeni sürümün eskiye göre daha güzelliği vardır. yeterki anlamak isteyin.. (:)

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Anlaşılan yeniliklerden uzak ırak bir yaşam tarzı düşünülüyor. yenilenmekten neden bu kadar çok korkar insan. eskilerde takılı kalmak hala insaların xp de ısrar etmesi hala insanlar messenger 8 kullanmak istemsi. kendinizi yeniliklere ayak uydurmaktan kaçınacaklarına yenilere ayak uydurup hayatı daha iyi anlayıp sizde bir yenilik yapıp onlara ayak uydurmanın neresi kötü olur ki. merak ediyorum milletimiz acaba windows 8 i bundan kaç yıl sonra kullanacak. ne de olsa yeniliklerden uzak bir ülkeyiz. yenilenmek bize göre değil. unutmayın en iyi başarı yenilenmektir. ve her yeni sürümün eskiye göre daha güzelliği vardır. yeterki anlamak isteyin.. (:)

Yeniliklerden uzak mı? Hocam yeniliklerden uzak olsam bu yaşta internette işim ne olacak? Bir çok kişi bende dahil bir şeye alışmış bu alışkanlıktan tak diye vazgeçmemizi istemiyorsunuz? Ben 3.8.x sürümlerini severim güzel, sade ve oldukça kaliteli olmuştur. Bir çok forumda 3.8.x sürümlerinden vazgeçmediklerini düşünürsek bir sebepleri vardır değil mi? :)

tugfan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet yeniliklerden uzak.. bu internette olmanız yada olmamamız anlamına gelmiyor. neden yeni çıkanları anlamak onları kavramak istemiyorsunuz? neden bir uğraş vermek yerine kaçmayı tercih ediyor sunuz ?

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
evet yeniliklerden uzak.. bu internette olmanız yada olmamamız anlamına gelmiyor. neden yeni çıkanları anlamak onları kavramak istemiyorsunuz? neden bir uğraş vermek yerine kaçmayı tercih ediyor sunuz ?

Tamam kaçıyorum, geri kafalıyım ben haklısın :D . Geri kafalı kalacağım sorunu olan ?

frtn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam kaçıyorum, geri kafalıyım ben haklısın :D . Geri kafalı kalacağım sorunu olan ?

Yaptığın tabire bak üslubunu bir değiştir önce. Sonrasında bir forum yenilenmeye geçmiş bu durum da vb 4 sürümüne yükseltmiş kendini tekrardan aşağısına düşmesini beklemek evet geri kafalılıktır. Bir çok forum neden geçmiyor biliyor musun? Çünkü hepsinin lisansı vb 4 sürümüne odaklı bir lisans değil. Adam bir ihtimal paradan kaçıyor ;)

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Yaptığın tabire bak üslubunu bir değiştir önce. Sonrasında bir forum yenilenmeye geçmiş bu durum da vb 4 sürümüne yükseltmiş kendini tekrardan aşağısına düşmesini beklemek evet geri kafalılıktır. Bir çok forum neden geçmiyor biliyor musun? Çünkü hepsinin lisansı vb 4 sürümüne odaklı bir lisans değil. Adam bir ihtimal paradan kaçıyor ;)

Üslubumla memnunum ben. Geri kafalı olmayı seviyorum o zaman kardeşim. Diğer forumlar parasızlıktan geçmiyor değil, üyelerin ne istediklerini bildikleri için geçmiyor. ;)
Bunu sana hangi forumun yaptığını az çok tahmin ediyorum. Uzak dur öyle kavgalı ortamlardan. Sana zarar veriyor.

Hangi forum abla? Bir forum yapmadı ama illa uğraştıracaklar insanı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5