İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Iyinet'e Yas siniri getirilmeli

Iyinet'e Yaş Sınırı Getirilmeli Mi?

• Kesinlikle yas limiti olmali

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kucuk cocuklar tavirlariyla forumun kalitesini dusuruyorlar (istisnalar haric)

• Yas limiti paylasimlarin kalitesini arttirir

• Kullanılan toplam oy
    1
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

themaniac

Misafir
Iyinet'e Yas siniri getirilmeli​

'Bunu neden soyluyorum' kismini aciklamadan once sunu belirteyim arkadaslar. Ben kucuk webmasterlari destekliyorum. Hatta Eif bir yarisma duzenledi ve bende seve seve kucuk kardeslerimize sponsorluk yapmaya calistim ve juri oldum. suanda yapilan KWY logo yarismasini da Eif ile birlikte duzenledik ve ben yine juri ve sponsorum. yani kucuk kardesler offensive olmasinlar

Forumumuzda cokca kucuk kardesimiz var ve bazilari cidden zeki cocuklar. Bazilarinin efendiligi ve konusmasi yasindan beklenmeyecek olgunlukta cevaplar vermesi vs beni cok sasirtiyor bazen. Ama son zamanlarda bu kucuk kardeslerin sayisi artti ve hepsi de az once bahsettigim gibi cocuklar degiller.
Demek istedigim su iyinet'e bir yas siniri getirilse ve bu sayede forum'un kalitesi korunsa iyi olur kanaatindeyim. Zira benim ogrencim yastaki cocuk gelip edepsiz edepsiz konusabiliyor karsinda.

Sen bu islerde o cocugun belki yasi kadar zamanini harcamissindir ama cocuk iste, gelir de abuk subuk konusur. Bu mevzuu beni cok dusundurmustu ve degerli edepli kucuk kardeslerimiz oldugu icin bu konuyu ertelemistim hep. Ama bugun foruma bodoslama dalar gibi girip ona buna laf yetistirmeye calisan, milleti asagilar kucumser tavirlarla konusan kucuk bir cocuk gorene kadar.

Yoneticiler zaten herseyi dusunuyorlardir, akillarinda bir cok proje ve gelistirmeye yonelik seyler vardir. Eger mumkunse bunu da gorusmelerinde degerlendirmelerini istiyorum.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Bizim gibiler ne olacak?18 yaşından küçükse katılamayacaklar mı?
NOT:Benim gibi çocuklar daha yeni okuldan gelen,yeni bilgisayarını açan çocuklardır.Bütün gün pc başındaki çocuğu farklı bir çocuk olarak algılarım.

T

themaniac

Misafir
Bariscim ben istisnalar vs diye bahsettigim kardeslerimiz sizin gibi olanlardir zaten. Ben eski ve bu forumda belirli bi yer edinmis kardeslerimizi degil de. abuk subuk konusanlardan, kendini bilememis olanlardan bahsediyorum.
Misal bugun karsilastigim cocuk 12 yasindaydi ben ise 26 yasindayim. yani ben 12 yil once pc parcalayip donanimini inceliyordum. Hatta o bahsettigim cocuklardan biri suanda konuyu okuyor.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
yaş sınırı biraz saçma olur çünkü 5 yaşındaki çocuk 30 yaşındayım diye foruma üye olabilmektedir belki referanslı sistem çözüm olabilir ama yine de karışmak istemem sorun varsa yönetim de sorunu çözmek için var... istisnalar hariç çocuklar iyidir severim onları :)

rainha

0
Yasakli Uye
Reaction score
5
Demek istedigim su iyinet'e bir yas siniri getirilse ve bu sayede forum'un kalitesi korunsa iyi olur kanaatindeyim. Zira benim ogrencim yastaki cocuk gelip edepsiz edepsiz konusabiliyor karsinda.

Sen bu islerde o cocugun belki yasi kadar zamanini harcamissindir ama cocuk iste, gelir de abuk subuk konusur. Bu mevzuu beni cok dusundurmustu ve degerli edepli kucuk kardeslerimiz oldugu icin bu konuyu ertelemistim hep.

Ama bugun foruma bodoslama dalar gibi girip ona buna laf yetistirmeye calisan, milleti asagilar kucumser tavirlarla konusan kucuk bir cocuk gorene kadar.

Yoneticiler zaten herseyi dusunuyorlardir, akillarinda bir cok proje ve gelistirmeye yonelik seyler vardir. Eger mumkunse bunu da gorusmelerinde degerlendirmelerini istiyorum.

şimdide kalkmış küçüksün filan diyorsun bana mesaj çekiyorsun sen forumun dayısımısın ali koparan başkesenmisin kimsin kardeşim bana şahsi olarak nasıl rep verirsin,

büyüğüm filan demişsin ama yaşa bakmaz başa bakar daha bunu bile öğrenememişsin

themaniac' Alıntı:
dolandırmışlar($250 gibi) sizi r10 da, :)

simdi senin yasin kucuk oldugu icin heralde anlamiyorsun birseyleri yani ben oyle zannediyorum.

Bak bir insan dolandirilmis degil mi? hemde onlarca insani dolandiran biri tarafindan ve paypal dolandiriciliginda kullanilan yeni bir yontemle. ki ben bu yonteme karsi da bir onlem buldum simdi. insanlarla bunu da paylasirim. ben basima gelenlerin onlemini bulup insanlarin basina gelmesin diye paylasiyorum onlemlerimi. neyse mesele bu degil. -rep zoruna gitmis anlasilan. onu yazmissin ama ben bunu keyfi olarak vermedim. bak yukaridaki yazina ne var orda. dalga gecer gibi yazmissin 250$ dolandirmislar falan ve gulmussun sonuna. ya sen ne yazdigini ve insanlara ne mana verdigini bilmiyorsun yada yasin bunlari anlamaya musait degil.
bak ufaklik senin yasin 12 ve benim yasim 26. yani senin yasinin 2 katindan da fazla. buyuklerinle konusurken edebinle konus.

büyüklerimi biliyorum ben

Kör cehalet çirkeflestirir insanlari ! Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bir cevabim var... Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, Bir de soyleyene bakarim adam mi diye... Mevlana

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Konu kişisel tartışmaya dönecek sanırım,bir sorununuz varsa birbirinizi şikayet edin :)

T

themaniac

Misafir
bak ne guzel sana edeple yazdigim mesaji da eklemissin. iyi etmissin. insanlar gorsun sana nasil muamele ettigim ve aciklama yaptigim halde yinede hicbirsey anlayamadigini.

AYRICA BUNDAN SONRA KWY GIBI YARISMALAR YAPILIP BUNLARIN BIRINCILERININ YADA ILK 3 KISININ VS IYINET'E ALINMASINI TAVSIYE EDIYORUM.

Not: ben keyfi -rep vermem. keyfi -rep vereni de sevmem. ancak insanlarla alayci konusan cocuklari da sevmem. AYRICA bu konu baska bir sorunu gun yuzune tasimak icin acildi, senin sahsi sorunlarini tartismak icin degil. Ben nasil ki sana ozelden yazdim, sende varsa bir derdin ya sikayet edersin yada ozelden yazarsin. burasi kimsenin ciftligi degil, her konuya kafamiza gore yorum yazip konularin yonunu baska yere ceviremeyiz

rainha

0
Yasakli Uye
Reaction score
5
Konu kişisel tartışmaya dönecek sanırım,bir sorununuz varsa birbirinizi şikayet edin :)

ben şikayet ettim adam sadece bağırığ çağırıyor haksız yere durduk yere rep veriyor millete akıllar veriyor helal olsun iyi laf yapıyor yani ağzım açık kaldı

tereyağ gibi üste çıkıyor bide

Ekleme:
burasi kimsenin ciftligi degil, her konuya kafamiza gore yorum yazip konularin yonunu baska yere ceviremeyiz
o zaman her ota yazıya cevap yazma insan gibi geçmiş olsun dedik neden eksi rep atıyorsun kardeşim ayıp değil mi günah değil mi

burası senin babanın çiftliğide değil orada konuda arkadaşa saldırıyorsun o insanıda sinir ettin

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Oğuz son sözü söylemiş. Tartışmayı büyütmeyelim lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5