İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İzlanda 10 milyon paund

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Küresel mali kriz yüzünden iflasın eşiğine gelen İzlanda, eBay'da satışa çıkarıldı. İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence. En yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı

"Muhteşem doğası ve atları olan, ancak mali durumu iyileştirme gerektiren" duyurusuyla sitede satışa çıkarılan İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence'ten başlatıldı.

En yüksek fiyatı verecek kişinin ülkeyi bizzat teslim alması koşuluyla satışa çıkarılan İzlanda için verilen en yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı.

Rusya'nın döviz rezervlerini desteklemek için 4 milyar avro kredi vereceği İzlanda'nın satışına, vatandaşı ünlü şarkıcı Bjork dahil edilmedi.

Şu ana kadar isimsiz 26 kişinin teklif verdiği ve 84 fiyat teklifinin yapıldığı İzlanda'nın satışı için teklif verenlerden de ilginç sorular geliyor.

Bunlar arasında, "Volkan/deprem sigortası dahil mi", "Ödememi dondurmam mümkün olur mu" ve "Ödemeyi teslimattan sonra yapabilir miyim" gibi sorular bulunuyor.

eBay, İzlanda'nın satışı için son süreyi 17 Ekim olarak veriyor.

BELÇİKA'DA BÜYÜK PANİK

Küresel finansal krizde batınca hükümet tarafından el konulan İzlanda'nın en büyük bankası Kaupthing'te mevduatı bulunan binlerce Belçikalı, paralarını çekemeyeceklerini öğrenince şoke oldular.

Hukukçular, bankanın websitesini kapatması üzerine çaresizlik yaşayan Belçikalı mevduat sahiplerinin Kaupthing'in Brüksel ve Anvers şubelerinin bağlı olduğu Lüksemburg iştirakine ve 20 bin avroya kadar güvence sunan Lüksemburg Mevduat Fonu'na başvurmalarını öneriyor.

Kaupthing bankası, mevduata yüzde 6,25 ile piyasasının 2 puan üzerinde faiz vermeyi taahhüt ediyordu.

İzlanda, 44 milyar avroluk borçlarını ödeyemeyen ülkenin en büyük üç bankası Kaupthing, Landsbanki ve Glitnir'e hafta içinde el koymuştu.

Haber Adresi : http://www.hurriyet.com.tr/dunya/10090653.asp?gid=229&sz=40072

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
param olsa alır,kafama göre yaşardım :)

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşte üretim yapmayan para satan ülkerin sonu aynen böyle olur.

Bir aralar hatirliyorum TR den işçi taleb etmişlerdi. Piş işleri yapamiyorlar tabi hepsi bankaci Ofis elemani.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Her şeyi hazırdan tüketirsen hiçbir şeyi üretmezsen olacağı budur işte. 3 Banka üzerine kurulu bir ülkeden çıkacak sonuç budur.

Eğerki param olsa hiç düşünmeden hemen al teklifi eklettirir hemen alırdım :D

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
alıp düzlüceksin iyi mera olur ordan :D zaten içindekilerde bundan sonra anca çobanlık yapar.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Millet zaten balıkçı!
Düşene vurmak bize yakışmaz
Zaten soğuk ülke, Akdeniz'e çekip getirmek lazım adayı, Antalya'nın oralara. O zaman süper olur...

kamebu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şaka gibi ya.
Gerçek olduğuna inanamıyorum...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
gerçek değil tabi canım ülke satılırmı :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5