İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Japon balığım vatozu yuttu :S

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Nasıl becerdiyse bir şekilde yutmuş. İlk gördüğümde vatozun kuyruğu dışardaydı artık japon nasıl tuttuysa ben çıkarmaya çalışırken kuyruk koptu. Ne yaptıysam çıkaramadım :S Daha önce bu durumla karşılaşmış bir akvarist varmı?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yuh aç... Ne japonmuş o öle:D Bırak yesin yapcak bişin yok, büyük yiyemeyeceği vatoz al:D

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
balıkların ağzından girebilecek kadar ufak vatozlar ya da diğer türleri bulundurmayın diyorum :)

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
fotoraf0058s.jpg

Ağzında görülen siyahlık vatozun kopan kuyruğundan kalma bölüm. Vatozu ne yutabiliyor ne de çıkarıyor. Kaldı öyle :(

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
sende onu yemelesin, büyük balık küçük balığı yutarmış...

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
oha lan! olaya bak!!..
ölmüştür o vatoz çoktan, karnını yarıp çıkar, geri dikersin.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
he maşallah !!

japon ninja balığı yok yok en iyisi japon balığı görünümlü pirana :) geçmiş olsun.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
vatozun intikamı:D Yarın bi kalkıyon japon yok ortada vatoz yarım kuyrukla dolaşıyor:D

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
oha lan! olaya bak!!..
ölmüştür o vatoz çoktan, karnını yarıp çıkar, geri dikersin.

Şu acılı günümde bile sağlam bir kahkaha attırdın bana :D

Vatoz japonu içten yemeye başlamıştır...

Vatoz büyük ihtimalle rahmetli oldu. Kuyruğu koptuktan sonra yukarı doğru bir erime oldu (bir kaç mm). Zaten cımbız darbelerine dayanabilmesi imkansız.

Japon yem yiyebilse yine bir kaç gün yaşar. Vatoz çürümeye başladıkça da yavaş yavaş çıkarırdım ama yem yiyemiyor :S 2-3 güne kalmaz nalları diker heralde :( Eğer bu vahim olaydan kurtulabilirse başında bir paket tuz gezdirip fakire fukaraya dağıtacağım. Yav o bu değilde çok dehşet bir balık bu japon :( Ryuken lere benziyor ama değil hemde tek kuyruk. Hepsini geçtim damızlıktı :( negzel yavru alma planlarım vardı sonrada o yavruları cami avlusuna bırakıp kaçacaktım :( .. Ölmez inş.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
japon balığı koyduğun akvaryumun içine başka canlı koymayacaksın, akvaryumda ya tek başına yaşıcak ya da diğerlerini yicek, kendi tününü de koyabilirsin, yeterki karşı cins olsun

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
5 dakika önce korkunç bir manzara ile karşılaştım!

bilgi'nin söylediği aklıma geldi ama imkansızdı! Japon balığımın ağzından upuzun bir dışkı sallanıyordu. Ağzını hiç kapatamıyor ve panik halinde bir oraya bir oraya çarpıyordu. Hemen aldım elime malzemeleri giriştim ameliyata. Balığın ağzından içeri girebildiğim kadar girdim ve vatozun anüsüne kadar olan parçayı hiç zorlanmadan çıkarabildim.

Çıkan parça bariz bir şekilde öğütülmüş / çürümüş şekildeydi. Vatozun baş ve en tehlikeli kısmı olan gövde kısmı hala japonun içerisinde ama oraya ulaşmam imkansız. Anüse kadar olan parçayı çıkardığımda japon ağzını kapatabilir duruma geldi ve hemen ağzına kumu alıp çıkarmaya başladı. 2 gün daha dayanabilirse yaşayacağını düşünüyorum. Vatozun bedeni ciddi anlamda deformasyona uğramış görünüyor.

Dualarınıza ihtiyacım var ! Hasta için elimden geleni yaptım. Beklemekten başka bir şey yapamıyoruz artık :(

Edit : Ayrıca "hahahah vatoz japonun ağzına ..çmış" esprisini yapan ilk kişinin sol kulağını keserim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5