İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Javascript sorunum

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Merhabalar ,

Javascript ile bir butona tıkladığımda görünmeden altta bir sayfa açmasını istiyorum.Örneğin şöyle ,

GÖRÜNMEDEN AÇ !

butonuna tıklandığında ,
PHP:
gorunmeden.php?id=$id

olarak işlem görecek.Yapabilecek kişiye teşekkürler :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
görünmeden sayfa açma kısmını anlayamadım ata

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
İlk önce çok teşekkür ederim Antika , ancak mantık karmaşası yaşıyorum.Değişkenleri nasıl koyacağım ? Php den başka dile çıkarmıyor kafam beni.Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Ekleme: Lütfen yardımları bekliyorum !!!

Aydın Sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Button şöyle olsun
Kod:
<button id="90" type="submit" name="hit">Görünmeden Aç</button>
ID kısmı artık veritabanından mı nereden çekeceksin bilmiyorum verinin IDsi olsun.
Jquery kısmı;
Kod:
$('button[name=hit]').click(function(e){
e.preventDefault(); //Normal işlevselliğini kullanmaması için. İstenirse function (e) de ki e kaldırılıp en alta return false; eklenebilinir ancak bu halini öneririm.
var id = $(this).attr('id'); // ID'sini cekiyoruz.
var istekGonder = $.ajax({
	url: "hit.php", // hit.php demistin ona gore islem yapacak php sayfan
	type: "POST", // GET, POST
	async: false, // true yaparsan cevabi beklemeden diger islemlere devam edebilir.
	data: {id : id} // id : 'den sonraki kisim yukarida cektigimiz ID. id: kismi ise $_POST['id']});
});
});

hit.php yi yazmama gerek yok sanıyorum. Dönüşte cevapla ilgileniyorsan onuda belirtirsen yardımcı olurum.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5