• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

JavaScript While Döngüsü Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hucukii

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
7 Ekim 2012
Mesajlar
124
Reaksiyon
0
Puanları
0
130 Aydır Üye

While Nedir?

While döngüsü ile for döngüsü aynı mantıktadırlar fakat While döngüsü genellikle bir işlemi tekrar tekrar yapması için kullanılır.

While Döngüsü Nasıl Kullanılır?
While döngüsünü kullanımı bir başlangıç değeri ve bir koşul gerekmektedir.

PHP:
var a=1; // Başlangıç değerimiz.

while (a<100)//koşulumuz bu koşul (true) olana kadar döngü devam edicektir.
{
 document.write("Döngümüz devam ediyor..."); // döngü sürdüğü sürece çalışacak olan kodlar buraya yazılır.
}

document.write("While Döngüsü bitti");
Bu basit bir while örneğidir.While döngüsü true olana kadar ekrana döngümüz devam ediyor.. yazıcaktır.Döngü sona erdiğinde ise While Döngüsü bitti yazıcaktır.

-----------------------
Alıntı; JavaScript While Döngüsü Nedir? Nasıl Kullanılır?
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst