İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

joomla bilgi istekleri

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
arkadşlar yarın bizim hakem sitesi için çlaışma yapacağızda şimdiden bilgileri yanıma almak istedim.

1. Sunucu Adı :Genellikle localhost'tur veya servis sağlayıcınız tarafından verilmiş bir sunucu adıdır. (ftp://siteadı.com şeklinde dimi?)
  2. Kullanıcı Adı :Bu, varsayılan MySQL kullanıcı adı olan root veya servis sağlayıcınız tarafından verilmiş bir isim ya da veritabanı sunucusu ayarlarınızı yaparken oluşturduğunuz bir isim olabilir. (ftp kullanıcı adımız mı?
  3. Şifre :Bu, veritabanınıza erişim şifresiyle aynıdır. Servis sağlayıcınız tarafından önceden belirlenmiş olabilir.(ftp şifresi mi?)
  4. Veritabanı Adı : buraya ne yazacağım ? localhostta veritabanı yazıyordum oluyordu
FTP Ayarları:

FTP Kök Klasör buraya ne yazacağım?FTP Bağlantı Noktası 21 yazıyor aynı mı kalacak?

memoc@n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
1 - Değil, direk olarak "localhost" yazılır.
2 - Değil, veritabanı oluştururken bir de veritabanı kullanıcısı oluşturursunuz buraya onun adı yazılır.
3 - Değil, veritabanı kullanıcısı oluştururken belirlenen şifredir.
4 - Veritabanı adını sunucuda siz oluşturacaksınız ve buraya adı girilecek.
Ftp portu genel olarak 21'dir aynen kalabilir

Yukarıda söylediklerim uzak sunucu (normal gerçek bir hosting) için gerekli bilgilerdir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5