İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla editör kullanımı. Güzel ve Kaliteli konular nasıl hazırlanır Resimli Dersler

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Merhaba arkadaşlar, bilirsiniz içerik yönetim sistemlerinin vazgeçilmesi ve bana göre en güzeli Joomla dır, hatta bana göre bu değer tartışılmazdır. Joomla 1.5 kararlı sürümünün yayınlamasının ardından bir çok 1.0 kullanıcısı gibi bende 1.5 e geçiş yaptım ve bu geçişi yaptığım için son derece mutluyum. Joomla 1.5 ile gelen bir çok yeni ve ek özellik mevcut, bunların en başlıcası içerik girme ve düzenleme işlemlerinde kullandığımız editör panelidir. Bu panelde daha önceki versiyonda karşımıza çift editör gelirken ( intro ve devamını oku ) 1.5 ile artık tek bir editör kullanacağız ve makalelerimizi çok daha düzenli bir şekilde kullanıcılara aktarabileceğiz. Bugün ilk olarak sizlere devamını oku ve sayfa sonu özelliklerinden bahsedeceğim. Bu iki özellikte benim çok ama çok hoşuma gitti. Neden diye soracak olursanız bir önceki sürümde ben hep intro ve ana gövde yazılarını ayrı ayrı hazırlar parametrelerden intro görünümünü gizle olarak işaretler ve ona göre yayınlardım buda çok zaman kaybına neden olurdu. 1.5 editörüyle birlikte artık buna bir son verdim. Yazının istediği yerinden devamını oku butonunu koyabiliyor ve sayfa düzenini böylelikle çok rahat bir şekilde sağlayabiliyorum. 1.5 editöründe tek editör özelliğinin yanı sıra bir başka güzellik ise makaleleleri istediği yerinden keserek sayfa sonu belirleyebilme ve bir makale içinde birden çok başlık kullanabilmedir. İşte bu özelliği altta resimli olarak anlatmaya çalıştım. Umarım anlatabilmiştirim. Makalelerin ve anlatımların devamı gelecektir.

anlatim1dv2.png

anlatim2wt4.png

anlatim3ip6.png

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
joomlanın seo konusunda çok etkili bir yapısı olamdığını söylüyor bazı arkadaşlar ama içerik yönetimi konusunda joomla üstüne cms tanımıyorum

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
joomlanın seo konusunda çok etkili bir yapısı olamdığını söylüyor bazı arkadaşlar ama içerik yönetimi konusunda joomla üstüne cms tanımıyorum

Ben bunu söleyenlerin %90 ını tembel kesim olarak yorumluyorum. Evet joomla da sef sordur. Ama yapabilirsen ondan mükemmelide yoktur. Ben açtığım bütün konuların metalarını kendim elle girerim ve karşılığınıda ona göre alırım.

http://forum.iyinet.com/joomla/95361-joomla-1-5-sef-yamasi.html

burda ki konuda bahsettim.

20 günde 80 k lık bir google index ini joomla ile yaptım. Bu rakam 150-200 K lara kadar çıkmıştır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5