İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla kurarken sorun. Yardımcı olacak biri var mı?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Şimdi sorun şu;

Joomlayı kururkan son aşamaya kadar geliyorum, installationu silin diyor, siliyorum. Sildikten sonra kurulumun son aşamasındaki yönetici linkine geliyorum ve şu hatayı alıyorum.

No configuration file found and no installation code available. Exiting...

Not: config felan ayarlamadım, saten ayarlanıcak dosyayı da bulamadım.

Ve şu v.tabanı bilgilerini girdikten sonra ftp kullanıcı adı felan soruyor onu da biraz anlatır mısınız?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Kurulum bitmeden önce configuration.php nin içini doldurmanız gerekiyor, şayet ftp de bulunan configuration.php dosyası yazılabilir değil ise install yaparken son aşamada sizlere gerekli kodları verir ve siz bunları maunel olarak o dosyanın içine atarsınız, ama configuration.php yazılabilir durumdaysa otomotik olarak bu işlemi gerçekleştirecektir. Config dosyanızda bilgi bulunmadığı için bu mesajı alıyorsunuz

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
installation son aşamaya geldiğinde configuration.php dosyası bulunamıyor veya yazılabilir değil diye hata verecek ve altında bir config dosyası bulunacak. bu metni kopyalayıp configuration.php diye kaydedip ftp den yollayacaksın.. veya boş bir configuration.php dosyası oluşturup yazılabilir yaptıktan sonra kurulumu tekrarlayacaksın. dosyayı otomatik kaydeder.

install bittikten sonra yazılabilirliği kaldırmayı unutma :) heklenme.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
configuration.php diye bir dosya yok ki. + kurulumun ilk aşamasında configuration.php yazılabilir diye yazıyor saten. Ama ben bu dosyayı görmedim ve içini doldurmadım + öyle bir kod vermiyor configuration.php 'nin içini dolduracağım... :S

configuration.php dosyasının yolunu söyler misiniz?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Edit: Tamamdır hallettim. Şu an dolduruyorum. Çok teşekkür ederim.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
E herşey tamam installation u siliyorum, yönetici linkine tıklıyorum bu sefer de şöyle bir hata;

The requested document was not found on this server.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Yönetici adresin siten.com/joomla klasörü/administrator/ şeklindedir

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bu seferde bu

Warning: file_put_contents() failed to open stream: Permission denied in C:\Inetpub\vhosts\tvyorumcusu.com\httpdocs\portal\libraries\joomla\utilities\compat\php50x.php on line 66

wordpress mi kursam :rolleyes:

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Aaa hata bendeymiş. Ben config dosyasını ayarlıyorum, sonra adını tekrar configuration.php-dist yapıp atıyorum ftp'ye :) meğersem sadece configuration.php yapacakmışşsın. Teşekkür ederim.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Şu en sevilenler ile Hoşgeldiniz i nasıl silebilirim?

Modül yöneticisinden etkisiz kılıyorum ama hala ordalar :S

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Hoşgeldiniz yazısı menü ile alakalıdır, main menüde ilk sırada bulunan öğe büyük olasılıkla article olarak ayarlıdır onu değiştirirsen o yazı kalkar, ötekisi modüldür, birden fazla modül olabilir.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bir de title yi nasıl değiştireceğimi söylerseniz süper olacak. Pöfff... İlk defa kullanıyorum joomla.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Admin panelde genel ayarlar bölümünde site adını düzgünce belirleyin, ardından main menüde ilk menü öğesine gelerek sağ tarafta bulunan parametrelerden en alttakinde sayfa başlığı görünsünmü bunu kaldırın ve üzerinde yazan yazıyı siliniz. Ayarları kaydediniz. ( bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için configuration.php dosyasının yazılabilir olması gerekir )
Daha gelişmiş bir title istiyorsanız.
http://forum.iyinet.com/joomla/95361-joomla-1-5-sef-yamasi.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5