İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla Soruları

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Arkadaşlar
Birkaç sorum olacak, bir oyunun sitesini yapıyorum(çalışıyorum) sorularım;
1-joomla 1.0.15 yükledim 1.5.4 ile arasındaki farklar nelerdir sizce 1.5.4 sürümünü mü kurayım?
2-Siteyi 000webhost a kuruyorum, joomla ve ücretsiz hosting ikilisi sorun çıkarır mı?
3-Güvenlik konusunda sadece chmod=777 yerine 644 yazılması gerektiğini biliyorum,başlangıç düzeyinde önemli olan başka önlemler var mıdır?
4-Bu siteden uygun yollarla para kazanmak istiyorum sizce Joomla bunun için ideal midir?
5-Bildiğim kadarıyla lisans konusunda bir sorunu yok, yani ücretsiz ileride bazı eklentileri için para vermem gerekecek mi?
Herkese şimdiden teşekkürler.Güç Sizinle Olsun.

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer yeni başadıysan 1.5.4 yükle. hem daha iyi hemde artık tüm modül ve temalar 1.5.x serisine göre düzenleniyor.
2- 000webhostta sorun çıkıyordu.bende denemiştim olmadı. wampserver yükleyip localhosta kurmayı dene.işini dahada kolaylaştırır.
3- dosyaların ayarlarıyla yüklemeden oynama. en azından araştır.bazılarının 777 olması gerekiyor. zaten aksi durumda kurulumda uyarı veriyor.
4-iyi bi projen varsa kazanırsın.tamamiyle senin yaratıcılığına kalmış. joomla çok geniş bir yelpaze. çok fazla seçenek sunuyor.
5- paralı olduğu gibi free eklentilerde var. ama işe yarayan eklentiler genelde paralı oluyor. bi şekild eonları bedava bulabilirsin ama eklentileri bulmak yetmiyor. bazen sorun çıkarıyolar.yardıma ihtiyacın olur ama malesef joomlanın en eksik yanı desteğin çok az olması tabi süper bi ingilizcen yoksa.
sana tavisiyem ne yapacağına oturup karar ver sonra joomlayla çalış. çünkü öle çok eklenti varki ne yapacağını şaşırıyorsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5