İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

joomlada css düzenleme

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
selam arkadaşlar joomlada iki düzenleme yapmam gerekiyor ama işin içinden çıkamadım o yüzden sizlerden yardım istiyorum.

1 - Ekte verdiğim resimde zaten açıklamalar var ama sayfanın solundaki menülerin zemin rengini ve yazıların rengini değiştirmek istiyorum ama ilgili temanın css dosyasında istediğim şeyi yapamadım çünkü css den anlamıyorum :(
css dosyası ekte mevcut

2 - sayfanın sağ tarafında bulunan menülerin ordan kalkıp sol taraftaki menülerin altına geçmesini istiyorum

yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşım ilk öncelikle izlemen gereken yol şudur,

Admin panelden Tema ayarlarına giri ilgili temayı seç css düzenle de ve karşına çıkan css ekranını kopyalayıp bir txt editörüne yapıştır kaydet yedeğini al daha sonra onu çoğalt yani bir yedeğin daha olsun elinde ve onun üzerinde çalış. Rengini değiştirmek istediğin kısmın Ekran görüntüsünü olarak photoshop vb. programlarda aç şırınga ile ( belki o işlemin başka bir adı vardır ben bilmiyorum ) menünün rengini seç ve renk kodunu al. Daha sonra bu renk kodunu txt editörün içinde Ctrl + F yaparak arat ve kodu bul bu şekilde istediğin renge değiştir.

İkinci olarak sağ blokta bulunan kısımın sol tarafa alınması oldukça basittir.

Joomla admin panelinde site modülleri kısmına gir orda modüllerin isimlerini göreceksin. Hangi modülün yerini değiştirmek istiyorsan onun üzerine tıkla açılan sayfada açılır menü şeklinde drop down deniyordu galiba onun içinde left rihgt user1 user2 vs değerler vardır sen sola almak istiyorsan left seçeneğini tıkla ve modülleri sol tarafa al. Herşey bundan ibaret :)

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sağoalsın sarget menülerin yerini değiştirdim ama renklendirme işini dediğin gibi yapmama rağmen hala renkler değişmiyor çıldıracağım ya

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
sağoalsın sarget menülerin yerini değiştirdim ama renklendirme işini dediğin gibi yapmama rağmen hala renkler değişmiyor çıldıracağım ya

Akşama kadar sabredersen iş çıkışında yardımcı olabilirim, veya arkadaşlarım müsait olursa onları yönlendiririm.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
çok sağol arkadaşım ben 18:30 a kadar burdayım 20:00 dan sonrada evdeyim

ilgin için teşekkürler +rep

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sağol ReL4x msn den verdiğin son biçim işime bayağı bir yaradı bunuda inceliyorum

tekrar sağol

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
@Dombalak

Arkadaş yardımcı olduğu için sessiz kaldım. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen :)

Umarım işin görülmüştür

Kolay gele.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ok sağol sarget

bu arada başka bir konu daha var

bu sefer sayfanın tamamının sola yaslanmasını nasıl sağlarız. yani www.maksimum.com daki gibi tüm sayfa sola yaslı olacak

ben temaının html kodlarından sola yaslı diye ayarladım ama bu seferde ff de sola yaslı çıkıyor ie de ise sağa yaslı çıkıyor :D

anlamadım bu işi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5