İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla'da Otomatik Haber Çeken Bileşen | Sorunsuz

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Joomla 1.5 üzerinde sizlere kategorilerinize ayrı ayrı otomatik nasıl makale/haber ekleyeceğinizi anlatacağım. Özgündür.

Bu bir php ile veri çekme değildir. Rss ile konularımızı çekeceğiz. Ben kendi kullandığım bileşeni sizlere anlatacağım.

RSS ile çekeceğiniz haberleriniz karakter sınırlaması olursa ziyaretçi kaybına uğrayabilirsiniz. Onun için tam metin rss kullanan siteler tercih edin.

Feed2post v2.7.6| http://www.feed2post.com | Ücretli 15 Dolar | Ücretsiz deneme sürümü var mı bilmiyorum. Ama Joomla resmi sitesinde bileşenler bölümünden rss poster ücretsiz bileşenlere bakabilirsiniz.

Demo adresi olarak kendi sitemi sizlere vereceğim. teknoloji.me

2w7il1s.jpg

Görüleceği üzere ayrı ayrı rsslere kategoriler açtık. Haberleri eklemek için tek yapmanız gereken başlık yanındaki kutucuğa tıklayarak hepsini seçmek sonra Post Selected veya Posted sağdaki butona tıklamak.

Ayarlara Gelince Örnek Ayarlar şunlar:

Örnek bilim kategorisi oluşturduk bunuda sitemizdeki bilim kategorisine bağladık. Bu sayede tammetinbilim.xml adresindeki rss makaleleri tek tıklamayla bilim haberleri bölümüne ekleniyor.

nczdbo.jpg

10wr1ub.jpg

Özgün yazıdır. Alıntılarda kaynak gösteriniz.

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel bileşen rss konu içeriğini tam paylaşanları direk içerik olarak çekebiliyorsunuz ama resimleri çekme problemi var şuan bende...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
rss haberlerini türkçe mi çekecek, joomlaya fransızım da biraz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5