İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla'dan Anlayanlar Baksınlar

Centilmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar, kategori ve bölümlerde biraz deli oldum pek karışık :) hakkından gelirim ama Joomla'da pek deneyimim yok. bu konu hakkında yardım etmek isteyen varmı?

ücret veremem ama reklam, link değişimi gibi bir fedakarlıkta bulunurum

biraz çabuk lütfen,, şimdiden sağolun :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Anlamadığınız noktaları detaylı olarak yazarsanız forum üzerinden detaylı bir şekilde yanıtlamaya çalışırım.

Centilmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamadığınız noktaları detaylı olarak yazarsanız forum üzerinden detaylı bir şekilde yanıtlamaya çalışırım.

bölüm ve kategori açmadır. biraz kafam karıştıda aslında sana basit gelen bir iştir eminim :) yaparmısın?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
sitede nasıl bir menü oluşturmak istediğine bağlı.

anasayfa
haberler (section - bölüm oluşturup link vereceksin)
- spor haberleri ( kategori oluşturup menü yönetiminden link vereceksin. iki türü var. birincisi blog tarzı haberlerin belli bir kısmını alması. ikincisi ise sadece haber başlıklarını link şeklinde listelemesi)
- ekonomi haberleri ( kategori )
sağlık ( section - bölüm )
- yararlı bilgiler ( kategori )
- acil yardım ( kategori )
- organlar ( kategori )
resimler ( section - bölüm )
- çiçek resimleri ( kategori )
- böcek resimleri ( kategori )

içerik ekleme bölümünde yapacağın adım, bölüm seç (örneğin resimler) yan tarafta kategori listesi kutucuğu açılacak ordan kategori seç ( örneğin çiçek resimleri ) sonra da içerik kısmına resim ekle. veya haber vb.için bir metin.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bölüm ve kategori açmadır. biraz kafam karıştıda aslında sana basit gelen bir iştir eminim :) yaparmısın?

Keşke şu sorduğunuz soruları yanıt gelebilmesi için biraz daha detaylıca sorun, msn üzerinden destek vermiyorum ve admin panele girip işlem yapmıyorum. Bu işi öğrenmek istiyorsanız lütfen bir dahaki sefere düzgün bir soru yöneltin bizde yanıtlayalım.

Admin panel --- >>> içerik yöneticisi ---->>> Bölüm yöneticisi ---- >> Yeni

Bölüm adını gir kaydet çık.

Admin panel ---- >>> içerik yöneticisi ---->>> kategori yöneticisi -----> Yeni

bölüm olarak az önce açmış olduğnuuz bölüm adını seçiniz ve kategori adınada istediğiniz kategori adını veriniz.

Bu bölüm ve kategorileştirme niçin yapılır ?

Haberler bir bölümdür ---- >>> Teknoloji haberleri ise bir kategoridir.

HAberler bölümünün altına istediğimiz kadar kategori açabiliriz. Daha sonra bunları menü yöneticisinden haberler menüsünün alt öğesi olacak şekilde açılır menü haline getirebiliriz.

http://www.yok.be/joomla-makale/84-joomla-menu-olusturma-menu-ogelerini-taniyalm

detaylı bilgi burdadır.

Yukarıdaki anlatım joomla 1.5 içindir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5