İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla'ya adsense eklemek

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ben joomla logosunun yanına adsense eklemek istiyorum. 728x90 lık bir adsense süper oturur oraya ama nasıl yapılacağını bilemiyorum. Modül yöneticisinden ayarlamaya çalıştım ama konumlar sınırlı. Galiba temanın kodlarından ayarlayacağız. Bilen biri var mı?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:S dediğini yaptım ve keşke yapmaz olaydım:

404 - Bileşen bulunamadı

Bu sayfayı ziyaret edemeyebilirsiniz, çünkü:

1. süresi dolmuş yer imi
2. bu sitenin süresi dolmuş listelemesine sahip bir arama motoru
3. eksik girilmiş bir adres
4. bu sayfaya erişim hakkınız yok
5. İhtiyaç duyulan kaynak bulunamadı
6. İsteğiniz işlenirken, hata oluştu.

Lütfen takip eden sayfalardan birini deneyiniz:

* Anasayfa

Eğer sorunlar devam ederse, lütfen sitenin sistem yönetici ile iletişim kurunuz.

Bileşen bulunamadı

sonuna index.php koyarsam giriyor, koymassam bu hata. index.php nin orjinalini attım yine de çözülmedi. Ne olacak şimdi. Offf. Tam herşey yolunda gidiyordu ya. Lanet olsun

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
admin panelde seo ayarlarıyla oynadınızmı oynadıysanız onları geri eski haline getirin.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Seo ayarını evet yapmıştım şimdi hayır yaptım oldu. Teşekkürler. E peki bu adsenseyi logonun yanına nasıl yerleştireceğim?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
http://demo.joomla.org/1.5/

yukardaki demoda gördüğün gibi sağ üst köşede yani senin adsense yerleşimi yapmak istediğin yer için zaten tanımlanmış bir tane modül pozisyonu mevcut. Bu yüksek ihtimalli olarak top pozisyonunda olabilir veya banner pozisyonunda, default tema ile hiç çalışmadığım için birşey diyemiycem. Ama onu bulmanın çok kolay bir yolu var herhangi bir tane modül oluştur ve bütün pozisyonlarda dene, left right bottom vs gibi şeyler değildir, geriye kalır user 1 user 2 vs bu gibi pozisyonlar bu pozisyonları test ederek yerini bulabilirsin. Yerini tespit ettikten sonra dilersen extensions.joomla.org tan adsense modüllerinden birini indirip kurar kullanırsın veya genel ayarlar kısmından editörü no editör olarak ayarlar daha sonra modüllerden yeni bir tane html modül oluştur diyerek kodunu buraya yapıştırmak suretiyle adsense yerleştirebilirsin.

GökhanHT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum oraya moduk pozisyonu eklemelisin
mesela:
Kod:
<?php mosLoadComponent( "banner", -1 ); ?>

gibi.daha sonra 1.0.x ise modullere gelip yeni diyeceksin kodunu yapıştır.pozisyonunu eklediğin kodun pozisyonunu yani banner'i seç kaydet.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12

yukardaki demoda gördüğün gibi sağ üst köşede yani senin adsense yerleşimi yapmak istediğin yer için zaten tanımlanmış bir tane modül pozisyonu mevcut. Bu yüksek ihtimalli olarak top pozisyonunda olabilir veya banner pozisyonunda, default tema ile hiç çalışmadığım için birşey diyemiycem. Ama onu bulmanın çok kolay bir yolu var herhangi bir tane modül oluştur ve bütün pozisyonlarda dene, left right bottom vs gibi şeyler değildir, geriye kalır user 1 user 2 vs bu gibi pozisyonlar bu pozisyonları test ederek yerini bulabilirsin. Yerini tespit ettikten sonra dilersen extensions.joomla.org tan adsense modüllerinden birini indirip kurar kullanırsın veya genel ayarlar kısmından editörü no editör olarak ayarlar daha sonra modüllerden yeni bir tane html modül oluştur diyerek kodunu buraya yapıştırmak suretiyle adsense yerleştirebilirsin.

Senin dediğini saten ben 2 gün önce yaptım, özel html modülü oluşturdum ama logonun yanına getiremedim yani logonun yanına gelmiyor ona göre pozisyon yok.

dostum oraya moduk pozisyonu eklemelisin
mesela:
Kod:
<?php mosLoadComponent( "banner", -1 ); ?>

gibi.daha sonra 1.0.x ise modullere gelip yeni diyeceksin kodunu yapıştır.pozisyonunu eklediğin kodun pozisyonunu yani banner'i seç kaydet.

Anlamadım ne demek istediğini.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Senin dediğini saten ben 2 gün önce yaptım, özel html modülü oluşturdum ama logonun yanına getiremedim yani logonun yanına gelmiyor ona göre pozisyon yok.

Pozisyon yok diye birşey olamaz sana verdiğim demo adresine bakarsan sağ üst tarafta new flash haberin çıktığını göreceksin ve buda modül ile sağlanıyor.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yahu sen kendin demedin mi modül pozisyonlarını dene diye. E hepsini denedim ama hiçbiri logonun yanına gelmiyor. Sonra da olamaz diyorsun :rolleyes:

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
http://demo.joomla.org/1.5/index.php?tp=1

yukardaki linke tıkladığın zaman orda bir pozisyonun mevcut oludğunu göreceksin, hangi modülü orda göstermeye çalıştın bilmiyorum, şayet direk editörün içine adsense kodunu yapıştırdıysan çalışmayacaktır. Ama orda bir modül pozisyonu mevcut bulunmakta.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Biliyorum nasıl olduğunu saten de taştığı için tam oturtacak biri var mı diye sordum saten. Yine de teşekkürler.

Edit: Oraya mutlaka eklemem gerektiği için mecburen 468x60 koydum. Böyle idare edeceğiz.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım index.php yi aç.oradan örnek bir modulün kodunu kopyala, adseensein nered görmesini istiyorsan oraya yapıştır.sonra ismini değiştir.Kopyaladığın ki left ise örneğin sen onu google diye değiştir.

Sonra admin paneline gir,modül pozisyonlarına "google" diye yeni bir şey ekle.

sonra modules managera gir.yeni bir tane açıp google kodlarını ekle.Sonra modül olarakta googleı seç.
Arkadaşlar bunu anlatıyor.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
arkadaşım index.php yi aç.oradan örnek bir modulün kodunu kopyala, adseensein nered görmesini istiyorsan oraya yapıştır.sonra ismini değiştir.Kopyaladığın ki left ise örneğin sen onu google diye değiştir.

Sonra admin paneline gir,modül pozisyonlarına "google" diye yeni bir şey ekle.

sonra modules managera gir.yeni bir tane açıp google kodlarını ekle.Sonra modül olarakta googleı seç.
Arkadaşlar bunu anlatıyor.

1.5 sürümünde admin panelden modül pozisyonu eklemek olmuyor maalesef, template dosyası içinde bulunan xml dosyasına modül adını kaydetmek gerekiyor, ancak o şekilde görüntülenebilir. Yukarda arkadaşın koymak istediği yerde boyutlar uygun gelmiyor onun koymak istediği sanırım 728-90 ve bu ölçü de oraya büyük geliyor, onu ayarlamak için se css dosyasıyla oynamak gerekirki çok uğraştırır zaten.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hmm 1.5 sürümü olduğunu bilmiyordum. 1.5 sürümünü ben kullanmıyorum şimdilik tema sayısı ve eklenti sayısı az. 1.0.x daha iyi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5