İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla'ya Forum Ekleyeceğim,yardımcı olur musunuz?

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar yeni bir site kurdum.Sitede yapacağım düzenleme şu şekilde olacaktır:

Siteyi joomla üzerine kurucam.Sitede Blog olacak yani blog.siteadi.com
Forum olacak: forum.siteadi.com şeklinde,anasayfa ise haber tarzında olacak.Ancak üst menüler sabit olacak.mesela forum bölümüne tıkladığında Blog-Forum menüleri hangi subdomaine tıklasa aynı kalacak.Birde foruma üye olan bir kişi aynı zamanda yorum için bu üyeliğini kullanacak ve facebook ile üye olabilmesi gerekiyor.

Bu şekilde bir site düşünüyorum.Acaba Kunena kurduğumda oradaki üyelik ile yorum bölümüne yorum yapılabilir mi ve üstteki menüler sabit kalmak suretiyle sitede nasıl forum oluşturabilirim?

ya da bu iş için joomla iyi mi veya daha iyi hazır sistemler mevcut mudur ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Ekleme: arkadaşlar yardımcı olabilecek olan yok mu ?

grafiking

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
+ Sitene istediğin bir temayla joomlayı kur.
+ Alt domainlerini oluştur. ( forum.siteadi.com, blog.siteadi.com vs )
+ Her alt domain için ayrı bir joomla kurman gerekir,
+ Sitene kurduğun joomlayı aynı tema ile alt domainlerine de kur.
+ KURARKEN İLK OLUŞTURDUĞUN VERİTABANI ADI,KULLANICI ve ŞİFRENİ TÜM JOOMLA KURULUMLARINDA AYNI ŞEKİLDE GİR. YANİ TEK VERİ TABANIN OLSUN.
+ forum.sitedi.com adresine sadece forum bileşeni yükle.
+ blog.siteadi.com adresine sadece blog bileşeni yükle.
+ İlk kurduğun asıl domainindeki joomla menünde forum için
Menü Yöneticisi-Ana Menü( mainmenu ) - Yeni - DIŞ BAĞLANTI seçerek ilerle, menü adını vs yaz ve bağlantı adresine "forum.siteadi.com" yaz, en alttaki seçenekten "tarayıcı olmadan aynı pencerede" gibi bir seçenek olacak tam hatırlamıyorum onu seç ve kaydet, aynı işlemi blogun için de yap.

Sitene üye olan kişiler; tüm alt domainlerin tek veritabanı üzerinden çalıştığı için hepsine üye olmuş olacak ve herhangi birinden giriş yaptıklarında tarayıcın önbelleğinde tutarak tekrar giriş yapmasını istemeyecek.

Yorumlara gelince...Tüm joomla kurulumlarına yorum bileşeni yüklemen lazım, en azından yorum bileşeninin kendi css ve php yapısını tanıtmak için.Ve yine tek veritabanı olduğu için tüm domainlerin üzerinden yapılan yorumlar tek veritabanına kaydolacak ve tüm yorumları istediğin yerde gösterebilirsin.

İşin özü birçok joomlayı tek veritabanı üzerinden çalıştırmak ;) Denemedim ama sanırım olur. Yine takıldığın yer olursa buradan yardımcı olmaya çalışırm, kolay gelsin

nizam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
+ Sitene istediğin bir temayla joomlayı kur.
+ Alt domainlerini oluştur. ( forum.siteadi.com, blog.siteadi.com vs )
+ Her alt domain için ayrı bir joomla kurman gerekir,
+ Sitene kurduğun joomlayı aynı tema ile alt domainlerine de kur.
+ KURARKEN İLK OLUŞTURDUĞUN VERİTABANI ADI,KULLANICI ve ŞİFRENİ TÜM JOOMLA KURULUMLARINDA AYNI ŞEKİLDE GİR. YANİ TEK VERİ TABANIN OLSUN.
+ forum.sitedi.com adresine sadece forum bileşeni yükle.
+ blog.siteadi.com adresine sadece blog bileşeni yükle.
+ İlk kurduğun asıl domainindeki joomla menünde forum için
Menü Yöneticisi-Ana Menü( mainmenu ) - Yeni - DIŞ BAĞLANTI seçerek ilerle, menü adını vs yaz ve bağlantı adresine "forum.siteadi.com" yaz, en alttaki seçenekten "tarayıcı olmadan aynı pencerede" gibi bir seçenek olacak tam hatırlamıyorum onu seç ve kaydet, aynı işlemi blogun için de yap.

Sitene üye olan kişiler; tüm alt domainlerin tek veritabanı üzerinden çalıştığı için hepsine üye olmuş olacak ve herhangi birinden giriş yaptıklarında tarayıcın önbelleğinde tutarak tekrar giriş yapmasını istemeyecek.

Yorumlara gelince...Tüm joomla kurulumlarına yorum bileşeni yüklemen lazım, en azından yorum bileşeninin kendi css ve php yapısını tanıtmak için.Ve yine tek veritabanı olduğu için tüm domainlerin üzerinden yapılan yorumlar tek veritabanına kaydolacak ve tüm yorumları istediğin yerde gösterebilirsin.

İşin özü birçok joomlayı tek veritabanı üzerinden çalıştırmak ;) Denemedim ama sanırım olur. Yine takıldığın yer olursa buradan yardımcı olmaya çalışırm, kolay gelsin
bu şekildew olmaz aynı veriabanına birden fazla joomla kurmaya kalkarsan veritabanı ön ekini joomla değiştirir yani aynı verileri kullanmamış olursun dolayısı ile arkadaşın istediği gibi olmaz özetle 1 veritabanında 3 farklı ver,tabanı oluşur

Ekleme:
Arkadaşlar yeni bir site kurdum.Sitede yapacağım düzenleme şu şekilde olacaktır:

Forum olacak: forum.siteadi.com şeklinde,anasayfa ise haber tarzında olacak.Ancak üst menüler sabit olacak.mesela forum bölümüne tıkladığında Blog-Forum menüleri hangi subdomaine tıklasa aynı kalacak.Birde foruma üye olan bir kişi aynı zamanda yorum için bu üyeliğini kullanacak ve facebook ile üye olabilmesi gerekiyor.

Bu şekilde bir site düşünüyorum.Acaba Kunena kurduğumda oradaki üyelik ile yorum bölümüne yorum yapılabilir mi ve üstteki menüler sabit kalmak suretiyle sitede nasıl forum oluşturabilirim?

alt domainlere kurmaktansa tek kurulum yap bllog sayfasında sadece blog kategorisinde görünmesini istediklerini göster kunena kur forum sayfasında sadece kunena bileşenini gösterr böylece istediğin olur ama aadresler
siteadı/forum
siteadı/blog
olarak görünür
ama illaki
blog.sitedı
forum.siteadı
şeklinde olacak diyorsan o da olur ama çok daha uzun ve uğraştırıcı olur ve iyi derecede joomla bilgisi gerektirir

RenkliOrjinal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eğer düşünüyorsanız birden fazla veritabanı kullanarak bu isteğinizi yapıp tüm veritabanları arası kullanıcıları sisteme senkronize edebilirim. İşin ücreti 40 USD tamamlanma süresi 2 gündür.
Düşünüyorsanız buradaki linke tıklayarak iletişim kurabilirsiniz

Ayrıca bu iş için hostunuz yetersiz kalıyorsa 1GB paketlerimiz 12.90 USD den başlamaktadır. Buradan inceleyebilirsiniz

Fiyat uygun diye şüpheye kapılmayınız. Bu işi 4 yıldır yapıyoruz. whois sorgulayarak domain yaşını görüntüleyebilirsiniz

AsMoDeUs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Yukarıdaki yazdıklarınızı okuyarak yazıyorum.. Kunena sistemi Joomla'nun kendi üyelik tabanını kullanır. Joomlaya entegre bir yorum bileşeni koyarsanız, sitedeki üyeler tek bir üyelik üzerinden hem forum hem site üyeliği yapar hem de üyelikleri ile siteye yorum yazabilirler. Kunena zaten bir joomla bileşeni olduğu için joomla ile yüzde yüz üyelikleri entegredir. Joomla ile hem forum kurabilir hem de sosyal ağ bile oluşturabilirsiniz. Hepsi birbirine entegre olarak...

RenkliOrjinal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yukarıdaki yazdıklarınızı okuyarak yazıyorum.. Kunena sistemi Joomla'nun kendi üyelik tabanını kullanır. Joomlaya entegre bir yorum bileşeni koyarsanız, sitedeki üyeler tek bir üyelik üzerinden hem forum hem site üyeliği yapar hem de üyelikleri ile siteye yorum yazabilirler. Kunena zaten bir joomla bileşeni olduğu için joomla ile yüzde yüz üyelikleri entegredir. Joomla ile hem forum kurabilir hem de sosyal ağ bile oluşturabilirsiniz. Hepsi birbirine entegre olarak...

Subdomaine kurmak istemiş dostum. Yoksa dediğin doğru. Domaindeki bütün siteleri birbirine bağlamak gerekiyor. Bu da mümkün zaten ileri derecede joomla bilgisi olan birisi yapabilir bunu

vanhasley87

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.anlaşılan bileşen şeklinde kurup sistemleri senkronize etmeyeceğim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5