İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomlayı kurduk sonra ne yapacağız :)

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Joomlayı ilk denememde kurdum hatta üstüne üstün bi tanede tema attım aktifleştirdim :)

Şimdi bunun modülleri bilmem birşeyleri varmış.Nasıl temin edicez ve nasıl kullanacağız?

İnternete başladığım zaman haberdar olduğum bir yazılım fakat hiç ısınamamıştım bir türlü ta ki bugüne kadar.Arkadaşın birisi bi site gösterdi Joomla ile yapmış

Çok da güzel olmuştu.Bende kıskandım tabiki kurayım dedim ve dediğim gibi ilk denememde kurdum.Tema indirdim attım.Bundan sonra ne yapacağım hakkında bi fikir verecek professional arkadaşlara ihtiyacım var.

İlk öncelikle şu modüllerden başlamak istiyorum.Nerden temin edebiliriz ve kurulumu nasıl olacak?

Bir Joomla sitede olması gereken bileşenler hangileridir?
Joomlaya SEO uygulaması nasıl yapilir?

Şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olan / olmayan arkadaşlara :)

Ha bu arada çok soru sorabilirim.Lütfen usanmayın benden :p

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yok haber sitesi değil, kurumsal bir firmaya ait olacak sanırım :)

Seramik üzerine banyo takımı zart zurt :p

Teklif götüreceğimde bi janjanlı birşey yapayım öyle götüreyim :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kendi içerik sistemi işini görür o zaman. modül olarak, saatler, hava durumu gibi yer doldurucu birşeyler ekleyebilirsin.

modül, bileşen vs.. tümünü bulabileceğin resmi site http://extensions.joomla.org/

bahsettiğin şeye göre bir galeriye de ihtiyaç var. http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,3150/Itemid,35/ bunu veya aynı kategoridekileri tek tek deneyebilirsin

Ilk öncelikle teşekkür ediyorum.

Bu galeriyi indirdim.Bu bileşen ve modülleri FTP'de nereye atiyoruz ve nasıl aktif ediyoruz :(

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
admin paneldeki üst menüden installer -> component tıklayıp açılacak sayfadan upload ediyorsun :) o kadar. install successfull dediyse üst menüden "menus->mainmenu" tıkla sağ üst köşede "new" butonu-> "component" -> bu bileşeni seçip link adı vereceksin. en son da kaydet. site anasayfasına baktığında link oluşmuş olduğunu göreceksin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5