İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Jquery click fonksiyonunda takıldığım bir yer..

garrip

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Jquery click fonksiyonunda takıldığım bir yer.. (Çözüldü)

Merhaba,

sayfamda jquery ile silme işlemi yapıyorum

HTML:
$(document).ready(function(){
$('.sil').click(function(){ alert('Silme işlemi'); })
})
silme işlemi geçekleşiyor sorun yok. Ancak sayfaya jquery post ile veri çekiyorum çekilen veri içerisinde de silme işlemi var ancak calısmıyordu. Onuda çekilen veri dosyasına js dosyasını entegre ederek aştım.

Şimdiki sorun şu ki post ile çektiğim veride js dosyasını tekrar yüklediğimde post ile gelen veride silme işlemi gerçekleşiyor ancak sayfada zate var olan diğer alanlarda silme işlemi fonksiyonu js dosyasını post ile tekrar yüklediğim için iki kez çalışıyor. Bunu istemiyorum.

Bunu engelleyebileceğim bir yöntem var mıdır? jquery yada javascript te daha önce atanmış click fonksiyonu bulma gibi bir yöntem yada buna benzer yöntemler biliyorsanız yardımcı olabilirseniz sevinirim.

DÜZENLEME:
jquery unbind kullandım sorun kalmadı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bu yönetimi kullanabilirler.

Teşekkürler.

BordoMavi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verileri ajax ile alıyor isen click fonksiyonu çalışmaz.
live fonksiyonunu kullanarak bunu aşabilirsin.
PHP:
$(document).ready(function(){
$('.sil').live("click",function(){ 
      alert('Silme işlemi'); 
   });
})

garrip

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@BordoMavi belirttiğin live fonksiyonunu araştırdım. Ajax ile tekrar js dosyasını çağırmaya gerek kalmıyor. Henüz denemedim ancak istediğim buydu..

Teşekkürler yardımın için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5