İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

JS Virüsünden Kurtulan Var Mı

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Merhabalar,

Bir zamanlar bir arkadaş sayesinde stabil olmasada önüne geçilmişti fakat şimdi yine ru.js dosyası reklam slotlarına atılıyor.

Phpmelody scriptte acaba scripttemi açık var yoksa başka birşeyde mi ?

Başına bu durum gelen var mı.

Tek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
acikliktan olcagini sanmiyorum onun gibi virusler bilgisayarinizdan ftp araciligi ile sitenizdeki dosylarla bulasiyor. her yerde bunlardan kurtulmanin bir nevi yolu anlatilmistir benim soyleyecegim cok basit bilgisayrin iframe viruslerle olsa daha virus bulasmiyor :)

Tek yapacaginiz islem bilgisayarinizdaki bulunan ftp programini komple silip elinizde flashdisk veya ektern hardisk varsa ona yukleyip kullanmalisiniz devamli kullaniyorsaniz masaustune kisayol olusturarak kullanabilirsiniz.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Sağol, fakat ben kendi bilgisayarımda bulaştığını sanmıyorum çünki admin panelinde reklam slotlarına deaktif konumundaki bir slota ekleniyor ve o slotu aktif ediyorlar, admin paneli girişine şifre koydum fakat yine aynı bir sorun var ama bulamadık daha.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5