İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

KA-press V2.0 Stabil versiyona dogru…

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba daha oncede konu acarak belirttigim ka-press scriptini yavas da olsa ilerletmeye devam ediyorum. Malum is guc arasinda ugrastigim bir hobi bu, diger projelerime fazla zaman ayiramiyorum, hic degilse bunu bitirip, zamanim oldukca da gelistirmeye devam etmek istiyorum..

NEdir diye soracak olanlar vardir tabiki kisaca aciklamak gerekirse icerik yonetim sistemi, ayni wordpress tarzinda, ancak bu biraz daha farkli..

Okumaya devam etmeden once script’in demo adresinide vereyim incelemek isteyenler olabilir: KA-press beta demo adresi

Baslangic oykusu iletisim bilgilerinin bir arada toplanip tek hesap uzerinden gosterilmesine olanak veren bir sistemdi, ancak gecenlerde bu projenin yapildigini gorunce fikrimi degistirip wordpress tarzinda, gereksiz sorgulardan ve kasmalardan kurtulabilecegimiz bir sistem yazmaya karar verdim.. Bunu yaparken bir cok asamadan gectim acikcasi, basit bir sistemdi, sonra gelistirip 0.5 – 1.1, v.s surumlerini cikardim (paylasmadim). Biraz wordpress’ e benzeyen basit, onun yapabildiklerini yapabilecek bir sistem yazdim diye dusunuyorum.

Gelistirirken ve yazarken smarty tema motorunu ve ezsql mysql yonetim sistemini kullandim. Bunu yapmamin bir diger amacida yeni baslayan arkadaslar icin baslangic uygulamasi olarakda kullanilabilecek olmasiydi..

Detaylar kisisel blogumda arkadaslar, bu konu altindan da goruslerinizi yazabilirsiniz: http://www.kuaza.com/ka-press-v2-0-stabil-versiyona-dogru.html

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Mystique temasindan bi kac sey almissiniz, kendinize ozgu olsaydi daha hos olurdu benim gorusum.

Aldigim yer kuazA.com daki kullandigim temada cok hosuma giden bir yer :) Bunun ozgunlukle ne alakasi var anlamadim ? sirf ozgun bir sistem yazmiyorumki ? oyle olsaydi smarty ve ezsql de kullanmayin derdiniz degilmi ? kendi tema motorunuzu yazin derdiniz :) ilginc bir yorum olmus ama neyse :D ins sonraki yorularda da yazdiklarima laf edilmez :D

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Sizin anlayisiniz gercekten cok derinmis anlasilan. Birebir mystique temasindan almissiniz ufak bir bolumu ben bunu kendinize ozgu yapabilirsiniz dedim cikip dediginize bakin. Ben sizin yazdiginizla alakali degil tasarim ile alakali laf ediyorum anladiysaniz?

Bilemiyorum nasil okuyup anliyorsunuz yazdigimi ama benim yorumum degil sizin yorumunuz olmus ilginc. Mystique temasi dedigim zaten sizin kuaza.com'da kullandiginiz tema. :)

Ayrica tasarima gore orasi cok abes durmus. Madem böyle bir konu acip yorum istiyorsunuz yorum yapanlara boyle ilginc cevaplar vermeyin bence.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sizin anlayisiniz gercekten cok derinmis anlasilan. Birebir mystique temasindan almissiniz ufak bir bolumu ben bunu kendinize ozgu yapabilirsiniz dedim cikip dediginize bakin. Ben sizin yazdiginizla alakali degil tasarim ile alakali laf ediyorum anladiysaniz?

Bilemiyorum nasil okuyup anliyorsunuz yazdigimi ama benim yorumum degil sizin yorumunuz olmus ilginc. Mystique temasi dedigim zaten sizin kuaza.com'da kullandiginiz tema. :)

Ayrica tasarima gore orasi cok abes durmus. Madem böyle bir konu acip yorum istiyorsunuz yorum yapanlara boyle ilginc cevaplar vermeyin bence.

Sirf laf olsun diye yorum yapilmasini istememistim, bu konuda yanlis anlasildim :) soyle yazayim o zaman: Lutfen sistem hakkinda yorum yapin alintilar istisna..

Ayrica o kisim temaya cok iyi oturdu, tasarimdan az cok anlarim :D

fazla zamanim yok, buyuk ihtimal altda kalmamak icin cevap vereceksindir :D gorursem cevap veririm, o zamana kadar esenlikle kalin.. :D

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Komik olmayin lütfen :)
Size bi kullanici yorumu sunuyorum söylediginiz laflara bakin gerçekten çok komiksiniz. Sistemi yazanda tasarlayanda sizsiniz burada yapilacak yorumlar sisteminizi daha iyi bi duzene tasimak icin yoksa banane sizin yaptiginiz seylerden?

Ha bu arada, eğer yorum istiyorsaniz biraz daha saygili yaklasmanizi oneririm. Yorum yapan arkadaslar olursa onlara da bu sekilde ukala bi tavirla yaklasmamanizi oneriyorum.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Komik olmayin lütfen :)
Size bi kullanici yorumu sunuyorum söylediginiz laflara bakin gerçekten çok komiksiniz. Sistemi yazanda tasarlayanda sizsiniz burada yapilacak yorumlar sisteminizi daha iyi bi duzene tasimak icin yoksa banane sizin yaptiginiz seylerden?

Ha bu arada, eğer yorum istiyorsaniz biraz daha saygili yaklasmanizi oneririm. Yorum yapan arkadaslar olursa onlara da bu sekilde ukala bi tavirla yaklasmamanizi oneriyorum.
sistemi gelistirme asamasinda yorum yapilmasini isterim, bos laf karin doyurmuyor malesef. Durup sizinle laf yarisina girecek degilim, size verecegim son cevap bu olacaktir.. Hatta vazgectim yorum falanda yapmayin :D yayinladiktan sonra isteyen yorum birakir :)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Böyle bi olay görmedim, artik kendini ne zannediyorsa.
"Yorumlarinizi bekliyorum" diyorsunuz, öneri yapıyoruz tavra bakın. Önce saygıyı öğreneceksin paşam, buradaki insanlar senin gibi ukala, kendini bilmiş insanları kaldırmaz.
10 gün yasaklısın.

Konunu da açmamak üzere kilitliyorum ha oldu da benimle ilgili bi şikayetin olursa istediğin mevkiilere iletebilirsin.
"Bos laf karin doyurmuyor","Seninle laf yarisina girecek degilim."
Sanirim gercekten tasarim calma konusunda derin yaralara sahipsiniz, baksaniza bana incitmis sozlerim sizi. İlkokul tripleriyle uğrasacak halimiz yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5