İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaç Kişi Tıklar

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba arkadaşlar!
Ben adsense konusunda yeniyim..
Bir sorum olacak; uzun yıllar adsense kullanmış arkadaşların tecrübesine dayanarak soruyorum, umarım güzel cevaplar alırım.
Benim worpdress scriptli bir sitem var.. Yani açtım, henüz bir ay bile olmadı. Akabinde siteme adsense reklamları aldım.
Adsense yerleşimlerimde sorun olmadığını düşünüyorum. Siteme şu anda günde 40 ila 70 kişi arasında ziyaretçi geliyor.
Bazı günler 1 veya 2 tıklama oluyor bazı günler hiç olmuyor.

Lafı fazla uzatmadan soruma geleyim.. (içinizden "iyi olur" diyenler vardır mutlaka)
Efendim, siteye gelenlerin kaçta kaçı reklamlara tıklar?
Örneğin günde 100 ziyaretçi geliyorsa, ortalama kaç kişi reklama tıklar?
% 1 mi, % 2 mi?..

söz konusu siteme bakmak için buraya tıklayabilirsiniz..

Not: Kendi sitemi örnek verirsem;
Adsense yerleşimi güzel (belki de ben öyle sanıyorum), yazdığım yazılar 1 dakika içinde indexleniyor, günlük 40 ila 70 arasında (şimdilik, her geçen gün yükseliyor) tekil ziyaretçim var. Bazen günde 1 ve ya 2 tıklama oluyor, bazen 0 tıklama..

Engin bilgilerinizi paylaşmanızı istirham ediyorum..
Saygılarımla..

T

trgy

Misafir
Öncelikle sitenizde online film izleme seçeneği sunuyorsunuz bu adsense kurallarına aykırı.

Yerleşiminiz ise gayet güzel. Ortalama bloglarda yüzde 2ile 4 arasında değişen bir oranda tıklama oluyor.

T

trgy

Misafir
İllegal içerik bulunduran sitelerde adsense reklamı kullanmak yasaktır.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
amaan hemen sileyim filmleri.. iyi sööledin valla.. Allah senden razı olsun..
bu arada tema, içerik yerleşim falan nasıl?

T

trgy

Misafir
Reklamlarda resimli veya flash reklamları göstermemeni öneririm. Onun yerine sadece text(metin) reklamları yayınlamanı öneririm. Başlık ile reklam başlığı da aynı olursa daha iyi olmuş olacak.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Yerleşimin doğrultusunda kazanacağın tutar değişir.

Ancak belirtmek istediğim birşey var. Bu kadar yeni bir sitede adsense kullanma bence.Biraz bekle ziyaretçi sayın yükselsin , tıklama oranı artsın.

Şuan reklamlar sitede kuru kalabalıktan başka birşeye yaramıyor.

T

trgy

Misafir
ben burayı anlamadım aga; açıklar mısın?

Orada demek istediğim şuydu renkler uyumlu olsun birbiriyle. Line'ın dediği gibi erken açıkçası reklam kullanman için. Tatil sitesi falan olsaydı 100 hitte bile para kazanabilirdin ama böyle genel bir sitede ancak 3-4 k = 150-200 tatil sitesi hiti.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
aslına bakarsan amacım tık falan değil.. hoşuma gidiyor.. 5 yıldır bu alemdeyim.. içeriğe göre reklam çıkması gerçektn hoşuma gidiyor. amacım para olsa açarım bi absürt site koyarım gösterim başı kazandıran reklmları..
bundaki amacım sitenin yıllık masrafı çıksın yeter.. baksana, bedava reklam koyuyorum.. isteyenin reklamını bedava yapıyorum..

bu arada;
Başlık ile reklam başlığı da aynı olursa daha iyi olmuş olacak.

şunu hâla anlayabilmiş değilim :(

T

trgy

Misafir
renkler derken; reklamın metin başlığı, ve reklam metninden mi bahsediyorsun?

Reklamın metin başlığı ve yazdığının konunun başlığı aynı olursa daha iyi olur. Bu biraz hileye girse de bunu kullanmayan yoktur.

Örnek;

Senin yazdığın konu başlığı

google reklam başlığı
google text yazı metin içerik
google reklam url

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
vayy.. süper bi fikir.. senin kafan bayağı bi çalıyor ya.. teşekkür ederim verdiğin bilgiler için..
saygılarımla..
bu arada ücretsiz reklam alımlarımız devam ediyor..

T

trgy

Misafir
vayy.. süper bi fikir.. senin kafan bayağı bi çalıyor ya.. teşekkür ederim verdiğin bilgiler için..
saygılarımla..
bu arada ücretsiz reklam alımlarımız devam ediyor..

çalışır benim kafa sağolasın yardımcı olduysam ne mutlu :D

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ana sayfadaki değişiklikler ;

İlk mesajda 3 reklam göstermeyi iptal et. Özet yazısını 100 karakterle sınırla ve continue reading linkinin tam üstüne aralarında 2-3 cm kalacak kadar boşluk bırak ve özetle link arasını aşşağıya doğru geniş 4-5 li blok reklamı koy bence. Sağdaki menüdeki tıklama oranın %20 nin altındaysa onu kaldır bence. Gösterimi arttırarak tıklama değerini düşüyorsun.

Detay sayfasındaki değişklikler ;

Üstteki reklamı alta almalısın. İnsanalrın %90 ını girdiği sitede en az 10 saniye durular.Buda demek oluyorki o reklamın altını okuyup alta iniyorlar. Tam o tepedeki reklamı, içeriğin ortasına koy. Yada 100 karakterden sonra o reklam gelsin. Şu anda ortada kullandığın geniş reklamıda, Benzer Konular ' ın tam üstüne koy ve renk ayarlarını arkadaşların dediği gibi değiştir bencede.

Sayfanın footerindeki reklamın tıklama oranıda %10 dan düşükse onuda kaldır bence.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
deiklerini aynen düzelttim.. eksikliklerimi bana tekrar bildirirseniz minnettar kalırım.. yanlız ben footer kısmında reklam göremedim..
Saygılarımla

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5