İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaçırılan 8 asker serbest iddiası

K

Kayıtsız Üye

Misafir
celiski

Fatih Altayli haberinde anlamadigim bir celiski var. Once 'serbest birakildilar' diyor. Sonra detaylara girince 'kurtarildilar' diyor. Bu iki sey birbirinden epey farkli. pkk mi serbest birakti yoksa bizimkiler gidip kurtardi mi? Biraz kusku uyandirdi bende.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
aynı lafları, iran tarafından esir alınan ingiliz askerlerde söylemişti, hiçbir önemi yoktur...

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ortada çok büyük ve pis bir oyun var.
Bence bunlar dışarıya bilgi sızdıran kişiler yada bunlara zorla söyletmişler bu sözleri
Sanmıyorum bizim askerlerimiz yemin ediyorlar.Yeminli Türk asklerleri!
Ama bilmiyorum ya.Çok karışık bi durum

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yuhhhh çok rahat konuşuyolar kendileri özellikle yapıyosa umarım çok büyük cezalar alırlar

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ne yayınlayacaklardı ki başka, bunlardan nefret ediyoruz gelin bizi kurtarın mı diyeceklerdi, o da roj tv de mi yayınlanacaktı

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu tür pisikoljik savaş oyunlarına gelmeyin o linkide bence her yere yapıştrıp reklamlarını yapmayın bu çocukların anaları babaları kuzenleri var...

Z

Zion

Misafir
Benzer açıklamaları İran'ın esir aldığı İngiliz askerleri de yapmıştı. Ama ingiltere'ye döner dönmez yalanladılar. Esaret altında yapılan hiç bir açıklama geçerli sayılmaz. Bunlar propaganda için yaptırılan şeyler.
CyberTurk'e de katılıyorum. Link verip daha fazla kişinin izlemesine sebep olmayalım boşuna.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Esir altındaki askerlerin ölüm korkusu taşıdığını varsayarsak bir nebze hoş karşılasakta, bir Türk askerinin silah altında dahi olsa bunları söylerken duraksayarak boynunu bükerek veya bir hareket duruş tavrı ile zorla söylediğini hissettirerek yapmasını beklerdim.
Ve konuşan 2 kişi Adana - Mardin'li özellikle Kürt kökenli askerler seçilmiş ve bunlarda bülbül gibi şakıyor mübarek bu kadar rahatda ifade edilmez, hoş karşılamadım.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biz ne askerler,ne şehitler,ne komutanlar gördük.Hiç biri bu askerler gibi değildi.Eskiden zor durum yok muydu?Yada bizim komutanlarımız değil miydi düşmanın içindeyken kendisine nişan alınmasını isteyen?

Yada bizim askerimiz değil miydi?Pkk teroriste sen beni esir alamazsın!Ya beni vur yada bırak ben seni vurayım diyen?

Bizim askerimiz amerikan askeri değil.Bizde amerikalı değiliz.Onlar farklı söylemler içinde bulunabilirler.Ama biz Türkler asla!Bu pişkinlik dayanılacak gibi değil.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet link rica ediyoruz

Gece uyumuştum kusura bakmayın.
Linki arkadaş vermiş, sanırım tehdit altındalar zorla söylettiler ama söyletiler var denilyorki;
Askerin elinde silah varken nasıl rehin alınır, sonuna kadar savaşır, bunlar kendi teslim oldu gibi laflar var tabii ki ne kadar dogru bilemiyoruz söylenti.
İnşallah askerler kendi teslim olmamıştır ve videoda'ki konuşmları gerçek degildir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5